To już oficjalne. Robert Biedroń nie będzie kandydować na prezydenta Słupska. Założy nową inicjatywę

Robert Biedroń ogłosił, że nie weźmie udziału w wyborach samorządowych 2018. Chce budować nową siłę polityczną. "Czas zacząć pisać nowy rozdział" - zapewnił w opublikowanym dzisiaj spocie.

Prezydent Słupska, Robert Biedroń, chce budować nową siłę polityczną i dlatego nie będzie ubiegać się o reelekcję w jesiennych wyborach samorządowych. Swoją decyzję ogłosił 3 września na jednym z portali społecznościowych . 

"Jeżdżąc po Polsce, słyszałem od was wiele rozgoryczenia, ale słyszałem również wasze pomysły rozwiązywania problemów. Polska jest dobrem wspólnym, musimy ją zatem uzdrowić. Dlatego podjąłem decyzję, że nie będę kandydować w kolejnych wyborach na prezydenta Słupska. Czas zacząć pisać nowy rozdział" - przekonuje polityk w spocie zamieszczonym na Facebooku. 

Czytaj też: Tekst Grochal to atak na Biedronia? Autorka: Nie da się napisać wszystkiego w tytule

Chodzi o budowanie nowego ruchu społecznego, który - jak przekonuje Biedroń - odmieni dotychczasową politykę. 

"Chcę razem z wami zbudować nową inicjatywę, której celem będzie skuteczne, sprawdzone w praktyce rozwiązywanie naszych realnych problemów. Spotkajmy się, policzmy się, niech w końcu coś się zmieni" - apelował dalej polityk. 

Wcześniejsze spekulacje

Komentatorzy są podzieleni, co do szans jakie może mieć w ogólnokrajowej polityce nowa inicjatywa Roberta Biedronia. Już wcześniej na antenie TOK FM zastanawiali się czy to dobry moment na podejmowanie takiej decyzji. 

Według Grzegorza Sroczyńskiego, polityk "ma szansę stworzyć silną formację lewicową", ale zależy to od tego, czy porozumie się z Partią Razem.

Czytaj też: Robert Biedroń wystartował za szybko czy się spóźnił? Komentatorzy o szansach nowej formacji

Z kolei Aleksandra Pawlicka z "Newsweeka" mówiła na antenie TOK FM, że Biedroń spóźnił się ze swoją propozycją o 1,5 roku. 

-  Mógł wtedy zacząć tworzyć swoją formację, bo były wtedy bardzo silne ruchy odśrodkowe w PO i Nowoczesnej. Można było wówczas zacząć politykę z nowego rozdania pokoleniowego - stwierdziła publicystka.

Książka Roberta Biedronia dostępna jest w formie ebooka w Publio.pl >>

Robert Biedroń niczym Anders na białym koniu? Według Kozińskiego wszystko zależy od wyniku PO w wyborach

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Decyzja Roberta Biedronia. Nie będzie kandydować na prezydenta Słupska. Chce założyć nową inicjatywę
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Biedron to w sumie okrutny zart, skierowany do wyznawcow durszalkowego potwora spaghetti.

 • Oceniono 1 raz 1

  o ile pamiętam w kampanii wyborczej 4 lata temu obiecywał, że będzie się starał o 2 kadencje w Słupsku, aby dzieła dokonać. Czyżby jakiś hak został znaleziony że się ulatnia ze Słupska??? Bardzo duże rozczarowanie i obawiam się samorządowy pupil postępowej części społeczeństwa (także mój) nieźle narozrabiał i nie umie posprzątać

 • rbik53

  Oceniono 3 razy 1

  .
  … chyba przygiął... mam nadzieję, że się mylę, ale chyba już po Biedroniu...

 • matts06

  Oceniono 8 razy -2

  Natomiast płacz liberałów i ataki na Biedronia ze strony POPiSu od rana polepszają mi nastrój :)

 • matts06

  Oceniono 7 razy -3

  Dobra decyzja, ale czekam na konkrety i program. Czy to będzie na zasadzie pospolitego ruszenia, czyli zbieranina ludzi z różnymi poglądami od lewicy do neoliberałów, wtedy za taką inicjatywę podziękuję. Czy to będzie jednak solidna centrolewicowa partia na którą mogę rozważyć głosowanie. Mimo wszystko jednak liczę na współpracę z partią Razem i taką koalicję w wyborach w 2019roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX