Robert Biedroń o skandalu pedofilskim w Słupsku: Podjąłem wszystkie możliwe działania

- Wszystkie standardy zostały zachowane - tak Robert Biedroń komentował dla tokfm.pl sprawę skandalu pedofilskiego w Słupskim Ośrodku Kultury. 34-letni nauczyciel pracujący w placówce miał współżyć z dwiema dziewczynkami, inną molestować.

O pedofilskim skandalu w ośrodku w Słupsku jako pierwszy poinformował tygodnik „Polityka”. Wykorzystywania seksualnego podopiecznych  miał się dopuścić instruktor prowadzący zajęcia z tańca Słupskim Ośrodku Kultury. 34-latek miał współżyć z dwiema dziewczynkami oraz molestować 16-latkę.

Sprawa stała się głośnia po publikacji niedawnego tekstu, w “Newsweeku”, w którym zarzuca się urzędnikom słupskiego ratusza, że zignorowali anonimowe doniesienia na temat wydarzeń w miejskim ośrodku.

Czytaj więcej: Tekst Grochal to atak na Biedronia? Autorka: Nie da się napisać wszystkiego w tytule

- Podjąłem wszystkie możliwe działania. W momencie, kiedy sprawa do mnie trafiła, czyli w maju, rozpocząłem kontrolę, odsunąłem tego człowieka od pracy i przekazałem wszystkie dostępne materiały organom ścigania.  Wszystkie standardy w tej kwestii zostały zachowane - przekonywał w rozmowie z tokfm.pl prezydent Słupska Robert Biedroń.

Czytaj też: Biedroń: Nie wierzę, że Barbara Nowacka pójdzie do PO. To fake news

Przypomniał też, że Słupsk jako pierwsze miasto w Polsce wprowadził Kartę Różnorodności, dotyczącą m.in. zapobieganiu molestowaniu.

 - Wprowadziliśmy ją we wszystkich spółkach miejskich, wdrażamy w instytucjach. Nie ma drugiego takiego miasta w Polsce, które miałoby tyle różnych rozwiązań przeciwdziałającym tego typu zjawiskom - mówił.

Czytaj też: Biedroń: Nie wierzę, że Barbara Nowacka pójdzie do PO. To fake news>>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (98)
Robert Biedroń o skandalu pedofilskim w Słupsku: Podjąłem wszystkie możliwe działania
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 40 razy 22

  Wczorajsza rozmowa w TVN z Moniką Olejnik rozśmieszyła mnie nadzwyczaj. Kiedy Biedroń powiedział parafrazując, że ludzie mają w doopie obronę wolnych sądów ponieważ przedtem władza miała dokładnie w tym samym miejscu obronę ich interesów Monika Olejnik zapytała natychmiast czy Biedroń nie boi się prześladowań ponieważ jest gejem! Naprawdę znać stara dobra szkołę dziennikarstwa!

 • cal13

  Oceniono 33 razy 13

  Ja będę popierał nowa partie Biedronia, tak jak popierałem Palikota, Petru, Kijowskiego z KODu i nawet Kononowicza. Polska potrzebuje tych ludzi żeby PiS pozostał przy władzy.

 • mietekkowalski

  Oceniono 21 razy 9

  Absolutnie nie po drodze mi z Biedroniem, ale świetnie sobie poradził wczoraj z Moniką Olejnik.

 • remo29

  Oceniono 29 razy 7

  Oj uwiera wszystkich Biedroń, uwiera... PiS się śmieje, bo nie traktuje go poważnie, ale PO nie może sobie na to pozwolić. Pod Palikotem też ryli aż się ziemia trzęsła.

 • el.pistolero

  Oceniono 27 razy 5

  Wczorajsza rozmowa Olejnik z Biedroniem dobitnie pokazała o co chodzi rzekomej walce o demokrację. Po prostu o powrót do politycznego koryta. Nic więcej.
  Próbuje się zgnoić przyzwoitego człowieka w imię w/w celów, czyli promocji ulubionej przez TVN partyjki, której ruch Biedronia może zagrozić.
  POPiS i wszystko jasne.

 • gr_ub_y

  Oceniono 7 razy 3

  Mnie tam nic, a nic orientacja Biedronia nie obchodzi. Nigdy bym na niego nie zagłosował z kilku prozaicznych powodów.

  Biedroń na niczym się nie zna i nic dobrze nie umie.

  Biedroń nie ma żadnego zaplecza politycznego i intelektualnego.

  Biedroń nie jest w stanie nic znaczącego zrobić dla ludzi.

  Biedroń nie ma żadnych znaczących osiągnięć zarówno na niwie parlamentarnej, jak i jako prezydent Słupska.

  Tak, wiem, to szokujące, ale to prawda. Do dzisiaj Biedroń nie odróżnia zapewne Konwentu Seniorów od Kontenera Serów. Nie zrobił ze Słupska nawet namiastki Liechtensteinu, a teraz jeszcze salwuje się z niego ucieczką znudzony prowincjonalnymi klimatami. Biedroń jest tak boleśnie niejaki i papierowy, że głowa mała.

 • neron43

  Oceniono 8 razy 2

  Na dzień dzisiejszy Biedroń to błazen, za kilka lat - podobnie jak o Palikocie - będzie można powiedzieć satyr. Doprawianie przez Monikę Olejnik ideologii (prześladowania gejów), świadczy jedynie o tym, że podobnie jak Biedroń nie ma nic sensownego do powiedzenia.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 14 razy 2

  Podjął działania, czyli? Przyłączył się do gwałtu na dzieciakach? Pedalstwo, pedofilia, zoofilia... to choroby które da się leczyć.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 3 razy 1

  Robert Biedroń kandydował w Krynicy na Człowieka Roku, otrzymał jeden głos. Czy może wystawił go ktoś dla jaj ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX