Piechna-Więckiewicz wróci do SLD? Rozenek: Jestem najlepszym dowodem na to, że można

Andrzej Rozenek potwierdził w TOK FM, że przewodniczący warszawskiego SLD namawia do powrotu Paulinę Piechnę-Więckiewicz. Aktualnie radną związaną z Inicjatywą Polska.

Andrzej Rozenek kandyduje zarówno na prezydenta Warszawy, jak i na radnego stolicy. 

- Nie wierzy pan w zdobycie stołecznego ratusza? - zapytała w Wywiadzie Politycznym w TOK FM Karolina Lewicka. 

- To jest normalny zabieg - stwierdził polityk, tłumacząc, że kandydaci na prezydentów są również na listach wyborczych swoich komitetów w najważniejszych dzielnicach miast. 

Prowadząca zaznaczyła jednak, że ani Patryk Jaki, ani Rafał Trzaskowski nie starają się o stanowisko radnego. 

- Bardzo się dziwię, że tego nie robią. To jest jakieś niedopatrzenie. W ten sposób pomogliby bardzo swoim koleżankom i kolegom, którzy kandydują do rady miasta. Jeśli mogę pomóc SLD, to oczywiście staram się pomagać. N nie widzę w tym nic zdrożnego - przekonywał, zaznaczając, że być może kandydaci PiS i PO "nie wiedzą, że tak trzeba robić".

Dodał, że w poprzednich wyborach samorządowych było to standardowe działanie. 

Paulina Piechna-Więckiewicz wróci do SLD?

Polityk potwierdził także w TOK FM, że Sebastian Wierzbicki, przewodniczący SLD w Warszawie, namawia Paulinę Piechnę-Więckiewicz do powrotu. 

- Jestem najlepszym dowodem na to, że można wrócić do Sojuszu. Po latach, po różnych zakrętach i wypowiedzianych słowach. Jest się przyjętym w sposób godny i naprawdę umożliwiający działanie - podkreślił polityk. Dodał też, że "SLD się zmieniło i warto wrócić". 

Gość TOK FM stwierdził, że "miejsce na listach pewnie by się znalazło" dla Pauliny Piechny-Więckiewicz. Jest cały czas lewicową działaczką, nie zmieniła swoich poglądów, a ostatnimi dniami dowodzi, że ma naprawdę dużo do powiedzenia w Warszawie - wyjaśniał Andrzej Rozenek. 

Czytaj też: Trudne pytania o Wujka Samo Zło. "Nie wstydzi się pani iść do wyborów z człowiekiem popierającym Jakiego?"

Przypomnijmy. Paulina Piechna-Więckiewicz opuściła szeregi SLD w 2016 roku. Jest warszawską radną związaną z Inicjatywą Polska. Jeśli wybory w stolicy wygra Jan Śpiewak z porozumienia Wygra Warszawa, wówczas Piechna-Więckiewicz ma zostać wiceprezydentem Warszawy. 

"Trochę inaczej to miało wyglądać"

Zarząd Inicjatywy Polska podjął decyzję o podpisaniu porozumienia wyborczego z Koalicją Obywatelską - poinformował na Twitterze Dariusz Joński. 

Wcześniej na antenie TOK FM taką możliwość skomentował Andrzej Rozenek. 

- Inicjatywa Polska miała być progresywną siłą lewicową. Dlaczego to się nie udało, o to trzeba liderkę pytać - stwierdził gość Karoliny Lewickiej, który był jednym z założycieli stowarzyszenia. 

Zaznaczył, że nie rozumie działania Barbary Nowackiej.  

- Poczekajmy. Aż nie chce mi się wierzyć, że Barbara Nowacka będzie wspólnie z Grzegorzem Schetyną realizować jakiś projekt - ocenił Rozenek. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 • Jak Andrzej Rozenek ocenia decyzję Roberta Biedronia;
 • Czy Włodzimierz Czarzasty i Robert Biedroń współpracują ze sobą;
 • Dlaczego program SLD dla Warszawy nie został jeszcze ujawniony;
 • Czy opozycja powinna się jednoczyć. 

Andrzej Rozenek: Patryk Jaki próbuje wprowadzić wschodnią mentalność

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Piechna-Więckiewicz wróci do SLD? Rozenek: Jestem najlepszym dowodem na to, że można
Zaloguj się
 • beznyl

  Oceniono 7 razy 3

  My w SLD cieszymy się z powrotu koleżanki Pauliny. Koleżanka Paulina w widoczny sposób wzmocni SLD wpływając na wyraźne sukcesy partii. Niech żyje koleżanka Paulina!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  Nastepny pasikonik systemu.

 • Marek Trybut

  Oceniono 3 razy -1

  1/ Rozenek powiedział "Jestem najlepszym dowodem na to, że można wrócić do Sojuszu. " ale nie dopowiedział, że wrócił po wykonaniu zleconego zadania. To Kwaśniewski z Urbanem zmontowali wsparcie dla Palikota, by zdobyć tam przyczółki, na wypadek gdyby Palikot osiągnął sukces. Gdy zaczęło być pod górkę to czmychnął Pan stamtąd jak dezerter. Podobnie jak inni delegaci SLD, Kwiatkowski, Siwiec i Hartman.

  2/ Proszę o przystąpieniu IP do KO pisać precyzyjnie, bo to wygląda na symboliczny akt. IP wchodzi do KO tylko na czas wyborów samorządowych, tylko na listy do sejmików wojewódzkich i tylko na listy niektórych województw. Stąd powielanie informacji o przystąpieniu IP do KO jest grubą nadinterpretacją.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX