Adrian Glinka i Jakub Hartwich startują w wyborach. W barwach Koalicji Obywatelskiej

W wyborach samorządowych wystartuję Adrian Glinka oraz Jakub Hartwich, którzy należeli do najbardziej rozpoznawalnych uczestników sejmowego protestu niepełnosprawnych i ich opiekunów.

O starcie w wyborach Adriana Glinki i Jakuba Hartwicha poinformowano podczas konwencji wyborczej Koalicji Obywatelskiej.

- Chce zmieniać Polskę dla osób z niepełnosprawnościami. Pomóżcie mi w tym i trzymajcie za mnie kciuki! - prosił Hartwich podczas przemówienia w czasie warszawskiej konwencji.

- Będę walczył o godność, równouprawnienie takich osób jak ja. Żeby nigdy nie miały pod górkę - mówił Adrian Glinka, od dziś kandydat Koalicji Obywatelskiej do sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.

Glinka i Hartwich byli jednymi "z twarzy" trwającego 40 dni sejmowego protestu osób niepełnosprawnych i ich rodziców.

Czytaj też: Kraśko zażenowany słowami premiera. O "gierkach" niepełnosprawnych i "turboliberalnej" opozycji>>

"To najważniejsze wybory"

Według lidera PO Grzegorza Schetyny, najbliższe wybory samorządowe, to "najważniejsze wybory od 29 lat".

- Zaczyna się walka o przyszłość Polski, cztery bitwy, które zdecydują, czy będziemy żyć na wschodzie, czy na zachodzie Europy, czy zwyciężymy i spełni się polski sen o wolności i dobrobycie, czy wygrają ci, którzy chcą zachęcić Polaków, aby sami odbudowali żelazną kurtynę - stwierdził przewodniczący Platformy podczas swojego wystąpienia.

Schetyna ogłosił tzw. sześciopak propozycji na wybory. Zapowiedział m.in.  koniec chaosu w szkołach, skuteczną walkę ze smogiem, kontynuację budowy boisk orlików i dróg lokalnych, "schetynówek", darmową komunikację dla uczniów.

Warszawska konwencja była okazją do debiutu Barbary Nowackiej w barwach Koalicji Obywatelskiej.

- To nie jest czas na podziały, to czas na określenie się, czy jesteśmy po stronie wolności czy autorytaryzmu - powiedziała przewodnicząca Inicjatywy Polska.

Czytaj też: "Obiecanki-cacanki. Lipa" - PiS nie czeka na konwencję PO. Atakuje>>>

"Warto połączyć siły, żeby z PiS-em walczyć" - mówił w TOK FM Dariusz Joński z Inicjatywy Polska

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Adrian Glinka i Jakub Hartwich startują w wyborach. W barwach Koalicji Obywatelskiej
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 3 razy 3

  No i wyjasnilo sie , czemu mial sluzyc "protest" niepelnosprawnych w Sejmie RP.

 • mrpens

  Oceniono 2 razy 2

  Koalicja aPOlityczni do koryta

 • Mr. Boguszek?

  0

  Koalicja Obywatelka jak zwał tak zwał PO w innych barwach ten sam list przebrany tylko nazywajmy rzeczy po imieniu! 15 razy przewijałem słuchając słów. choć jestem osobą niezależną i nie należe do żadnej partii startuje z ramienia koalicji PO i Nowoczesnej. Kuba chyba chciał powiedzieć że do tej pory nie należał do żadnej partii !! Skoro startuje z Nowego tworu jakim jest PO I N. To z automatu stajesz się Kuba już nie bezpartyjny !!! no chyba że tego jeszcze nie rozumiesz :) Nie oceniam cie bo nie mi oceniać jak wcześniej pisałem twój los w twoich rękach i to jak cie odbiorą wyborcy :) Ale z automatu Podpisałem się pod to Wszystko co co nam Dało i nie dało PO. i choć wasz protest kilka miesięcy temu w sejmie może i był nie polityczny tak teraz już raczej nikt w to nie uwierzy że nie był.

 • getz54

  Oceniono 2 razy 0

  To jakieś tragiczne nieporozumienie, wystawiac na śmiesznośc i lekcewazenie, niepełnosprawne intelektualnie osoby, wyłącznie dla swojej kariery politycznej. Kto wykorzystał tych biednych ludzi ? Pan Hartwich startuje w wyborach samorządowych na radnego miasta Torunia, zeby zmieniac Polskę !!! Poniosło go trochę, najpierw niech obieca, ze posprząta Toruń po Rydzyku. Drugi dzielny pan, Adrian Glinka, będzie walczył o równośc, godnośc, równouprawnienie, walczył o to będzie w sejmiku warmińsko - mazurskim, zapewne tez dla Polski. Jakie wykształcenie posiadają ci panowie, jakie kwalifikacje zeby skutecznie działac w samorządach do których się wybierają. Jaką wiedzą i doświadczeniem zawodowym się dotychczas wykazali, zeby wesprzec ich w dązeniu do naprawiania Polski ?
  Jezeli ich pierwowzorem dla Koalicji Obywatelskiej miał byc pan Wolfgang Schauble to jest to jedno wielkie nieporozumienie. Ci panowie wyglądają jak ci słynni ,,sąsiedzi,, z czeskiej kreskówki. Politycy Made in Poland, których w PiS-ie jest setki.

 • przelot77

  Oceniono 6 razy 0

  Szanowni Państwo, szanowna Redakcjo, proszę, nagłaśniajcie to! Nikt inny (poza radiem Tok.fm) im nie pomoże, a byłoby wysoce pożądane, aby ci dwaj dzielni i mądrzy panowie zostali wybrani! Proszę, pomagajcie im!

 • sop3

  Oceniono 6 razy 0

  A tak zapewniali że protest jest APOLITYCZNY!

 • kotkluska2016

  Oceniono 4 razy 0

  Brawo! Zamiast palić komitety, zakładają swoje. Gratuluję mądrej decyzji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX