"Niektórzy zamiast mądrych czynów wybierają ostre słowa". Nowacka o krytyce ze strony Zandberga

Barbara Nowacka broniła w TOK FM decyzji o dołączeniu do Koalicji Obywatelskiej. Jak mówiła, poważną groźbą jest to, że PiS zdobędzie władzę w samorządach. Dlatego o głosy walczyć będzie razem z PO i Nowoczesną.

Liderka stowarzyszenia Inicjatywa Polska nie jest zaskoczona krytyką, która spotkała ją ze strony m.in. partii Razem po tym, jak dołączyła do Koalicji Obywatelskiej.

- Lewa strona uważa, że należy postępować zupełnie inaczej. Z moją decyzją, część lewicy - okopanej na swoich pozycjach - czuje się niekomfortowo. Mają też świadomość, że zapędzili się w kozi róg, że tym dzieleniem się na lewicy nie budują niczego - mówiła Nowacka w Poranku Radia TOK FM.

Zdaniem polityczki czas skończyć z podziałami, bo zbliżające się wybory samorządowe są niezwykle ważne.

- Jesteśmy w sytuacji wyjątkowego zagrożenia demokracji i nie można sobie powiedzieć "odpuszczamy te wybory". Bo być może po wyborach samorządowych nie będzie czego zbierać. I z samorządami stanie się to, co wydarzyło się już z edukacją i  sądownictwem; czyli rozwałka - oceniła w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

- Nie czuje pani dyskomfortu, że jest pani w jednym obozie z Romanem Giertychem? - pytała gospodyni Poranka Radia TOK FM.

- Nie jestem w jednym ugrupowaniu z Romanem Giertychem. Z tego, co wiem, on jest bezpartyjny. Ja swoich poglądów na temat jego i jego poglądów nie zmieniam. Ale czasem się zastanawiam, czy jesteśmy w polityce po to, by się lubić? Czy po to, by móc się ze sobą różnić i dyskutować w ramach demokratycznego systemu państwa prawa - podkreśliła.

- Adrian Zandberg uważa, że stała się pani wasalem Grzegorza Schetyny - cytowała Wielowieyska.

- Cóż... Niektórzy zamiast mądrych czynów wybierają ostre słowa. Ja bym nie obrażała nikogo i unikała atakowania się, bo prędzej czy później będziemy musieli ze sobą rozmawiać o tym, jaka będzie Polska po PiS - stwierdziła Barbara Nowacka. I dodała, że decydując się na koalicję wyborczą, nie zmieniła swoich poglądów.

Krótka pamięć?

Robert Biedroń, należący do grona krytyków decyzji Barbary Nowackiej,  przypomniał niedawno, że to głosami PO i Nowoczesnej (twórców koalicji - red.) przepadł w Sejmie projekt Ratujmy Kobiety, formowany przez Nowacką.

- Projekt upadł przede wszystkim głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości. Tak kilkunastu posłów PO i Nowoczesnej nie wzięło udziału w tamtym głosowaniu. Uważam, że popełnili potworny błąd. Co więcej, stała się rzecz spektakularna w polskiej polityce, posłowie głosujący przeciwko projektowi zostali usunięci z klubu Platformy Obywatelskiej - przekonywała polityczka.

Jak podkreśliła, dziś "mamy poważnego wspólnego wroga". - Marzenia o Polsce przyzwoitej, w której każdy się odnajdzie, są marzeniami bardzo istotnymi, które pchają nas do polityki. Nie zrealizujemy tych marzeń, póki rządzić będzie PiS, bo ta partia nie dopuszcza żadnej opozycji do głosu - podsumowała Barbara Nowacka.

Walka o głosy

Barbara Nowacka o świcie zaczęła dziś kampanijną walkę. Rozdając ulotki w centrum Warszawy, włączyła się o poparcie dla Rafała Trzaskowskiego, kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy.

W sobotę Barbara Nowacka dołączyła do Koalicji Obywatelskiej, którą stworzyły PO i Nowoczesna.

Czytaj też: "Nie sądzę, by elektorat Nowackiej przekraczał 2-3 proc.". Eksperci o najnowszym nabytku Koalicji Obywatelskiej>>>

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu! Barbara Nowacka z Dominiką Wielowieyskiej rozmawiały też o:

 • planach na wybory parlamentarne;
 • o podziałach w stowarzyszeniu Inicjatywa Polska.
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (35)
Barbara Nowacka w Poranku Radia TOK FM
Zaloguj się
 • 66kropek

  Oceniono 32 razy 10

  Baśka do przodu! Trzymaj się Grześka , miejsce na liście do parlamentu masz w kieszeni, ale może UE? Tam ci będzie fajniej! Wyobraź sobie jak po owocnej pracy w komisjach PE jak przyjeżdżasz do Polski w TVN24 jęczysz przez 20 minut o tym jaki jesteśmy okropnym, ciemnogrodem, który za 500+ sprzedał prawa kobiet i LGBT, a potem wracasz do Brukseli i kasujesz kilka baniek euro na miesiąc a Zandberg i ta reszta nieudaczników może ci skoczyć!

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 15 razy 5

  Brawo pani Barbaro. Proszę pamiętać o swojej lewicowości jak panią ustawią do zdjęcia z Miśkiem Kamińskim. On będzie miał na sobie ryngraf z Matką Boską, ten od Pinocheta.
  Powodzenia :D

 • 2bxornot2b

  Oceniono 15 razy 5

  piniendze piniendze i jeszcze raz piniendze, lewica i przed wojna podazala za pieniadzem szla w awangardzie nowoczesnej mysli neoliberalizmu podazaj za piniendzmi i w przypadku pininedzy nie ma przebacz, kazdy numer dozowolony, emapatia lancuch goracych serc, dziecko krowa pies.

 • janrobin2015

  Oceniono 14 razy 4

  Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o - kase I bycie na swieczniku. Ta pani politycznie nic nie znaczy. Pasuje do PO jak kwiat do kozucha. Rozumiem ze PO chce sklonic elektorat lewicowy do glosowania na nich zw wzgledu na 'zagrozenie demokracji' ale co w zamian za ich glossy? Zero jakiegos program. Co z osobami majacymi centrowe poglady? Na kogo oni maja glosowac bo chyba nie na PO, ktore powoli zbliza sie do SLD pogladami.

 • matts06

  Oceniono 3 razy 3

  Do wszystkich, którzy tak wrzeszczą o całym zjednoczonym bloku opozycji mam jedno pytanie. Przyjmijmy, że się jednoczmy, bo uważacie, że tak trzeba by zatrzymać PiS, uporządkować państwo, cofnąć złe reformy itd. Ok, załóżmy, że taka koalicja wygrywa, załóżmy, że posprząta po PiSie, Trybunał, Sądy. Ja się jednak pytam co dalej? Jesteście naprawdę cholernie, cholernie naiwni. Niektórzy proponują, że jak już zjednoczeni wygramy wybory, zrobimy porządek to po 1-2latach rozpiszemy nowe i będziemy się wtedy pięknie dzielić? Czyżby? Jesteście głupi czy naiwni? Co wy myślicie, że gdzie te 25-35 ludzi głosujących na PiS się podzieje? Żyjecie w jakiejś fantazji nawinie myśląc, że jak wygracie wybory, to PiS i jego zwolennicy znikną. Otóż mówię wam - nie znikną. I co będzie przed kolejnymi wyborami? Będzie "musimy się zjednoczyć, bo tylko jeden blok może nie dopuścić do ponownych rządów PiS'. Tak będzie i tyle. Ja się w taki ping-pong bawić nie zamierzam. Bo przy takim układzie do to końca życia nie doczekam aż się w Polsce coś zmieni. Jesteście ślepi, strasznie krótkowzroczni.

 • krystoff2

  Oceniono 13 razy 3

  Ilu to już zbawców uciemiężonego Narodu polskiego namaszczał Michnik. Kiedyś był towarzysz Zandberg, potem Rysiek Pierdu z nadmuchiwanymi sondażami, potem słodziak Biedroń - lek na całe zło teraz Nowacka - odprysk po Palikocie ze swoim świeckim państwem. Moim zdaniem Nowacka to beczka betonu z którą PO pójdzie na dno. Jednym słowem czego dotknie Michnik obraca się w proch.

 • matts06

  Oceniono 4 razy 2

  Dla mnie pani Nowackiej nie ma już na lewicy. Nie ma Pani już powrotu, niech się Pani zapisze do PO. Zero wiarygodności po tej decyzji, koryto i stołki ważniejsze niż wartości i poglądy - dno!

 • eski57

  Oceniono 4 razy 2

  - Partia Razem jest dumna ? , że nie może przekroczyć 3 % poparcia sondażowego , a jest tak dlatego , że sztywny zakres lewicowości ustawili na miarę wyobrażeń własnych liderów NIE bacząc , że mogą liczyć na tylko 3 % elektorat i może wypada coś w programie złagodzić pod aktualne wyobrażenia Elektoratu o lewicowości !
  - Prawdopodobnie gdyby Razem było mniej chmurne i dumne weszłoby z SLD do Sejmu w poprzednich wyborach …. Jakie warunki teraz stawiają nawet nie wiem ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX