Zmiana na fotelu prezydenta Krakowa? Wassermann w sondażu tuż za Majchrowskim

Jacek Majchrowski jest prezydentem Krakowa od 2002 roku. Sondaż dla "Gazety Krakowskiej" pokazuje, że w nadchodzących wyborach jego miejsce może zająć popierana przez PiS Małgorzata Wassermann.

Najnowszy sondaż wyborczy przeprowadzony na zamówienie „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” pokazuje, że urzędującego od 2002 roku prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego czeka trudna wyborcza walka. Jego przewaga nad kandydatką PiS Małgorzatą Wassermann to niecały procent.

Czytaj też: Pomnik smoleński w Krakowie? Małgorzata Wassermann: Nie będę o to występowała

Swój głos na  Majchrowskiego oddało 38,2 procent ankietowanych, a na Wassermann 37,4 procent. Ostatnie miejsce należy zaś do Łukasza Gibały, niezależnego kandydata, który osiągnął 17,6 proc. głosów.

Majchrowski mówił niedawno w TOK FM, że postanowił kandydować kolejny raz kierowany troską o miasto. -  Jeżeli popatrzę na kontrkandydatów, to żaden z nich nie daje gwarancji, że Kraków będzie się rozwijał tak, jak powinien - argumentował.

Obawia się też, że pod rządami Wassermann obniżyłaby się jakość krakowskich instytucji publicznych. Jego zdaniem doszłoby do tego, bo jak zauważył, PiS obsadza stanowiska swoimi ludźmi, którzy “nie mają żadnych kwalifikacji”.

Małgorzata Wassermann zapowiada, że jako prezydentka Krakowa, zajęłaby się problemami, które doskwierają mieszkańcom.

- Polityka miasta w kilku aspektach wymaga korekty. To między innymi korki i brak miejsc do parkowania. Inwestycje są kluczowe dla rozwoju każdej aglomeracji, ale muszą być wyważone. Kraków to usługi, IT, branża turystyczna, ale na pewno nie przemysł, który może być uciążliwy dla mieszkańców - mówiła w rozmowie z TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (16)
Zmiana na fotelu prezydenta Krakowa? Wassermann w sondażu tuż za Majchrowskim
Zaloguj się
 • 270203mk

  Oceniono 6 razy 4

  Krakusy ! Litości ! Trzymajcie poziom !

 • kopandol

  Oceniono 7 razy 3

  Wasserma, Jaki i całe stado rozumnych inaczej cieszy się coraz większym poparciem tak zwanego "narodu".
  Czy są jakieś granice skretynienia i dlaczego akurat Polacy postanowili je odkryć ?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 9 razy 3

  Malgoska musisz.

 • abra cadabra

  Oceniono 7 razy 3

  Wassermann ma poparcie bo PiS ma poparcie na tym poziomie a sama jest oceanem niekompetencji i braku pojęcia o Krakowie z którym od dawna nie ma nic wspólnego z wzajemnością ;)

 • kopandopol

  Oceniono 4 razy 2

  Majchrowski to kuśtykająca i bredząca tragedia, stetryczały umysł, schorowany staruch. Czas już odejść.

 • mrpens

  Oceniono 3 razy 1

  W Krakowie PO nie ma kandydata, Kraków to jednak miasto intelektualistów, a PO to zakompleksiony motłoch.

 • tepege

  Oceniono 5 razy 1

  Panie Majchrowski, czas już najwyższy po prostu odejść, umysł już nie taki jak kiedyś, zdrowie nie dopisuje. Prezydentura dużego miasta to harówa.

 • Artur Surówka

  0

  Proszę zakończmy już tą wojnę polsko-polską i wybierzmy ...bezpartyjnego kandydata. Głos na Gibałę nie będzie stracony, bo ma coraz więcej sympatyków. Zresztą powinno być tak, że w podzielonej Radzie Miasta Prezydent jest bezstronny. Jeśli się mu nie uda w drugiej turze to róbta co chceta, ale dajcie mu w pierwszej szansę , bo startuje za swoje pieniądze a nie za publiczne. Mógłby leżeć pod palmą a jednak robi coś dla Krakowa.

 • przyganiacz

  Oceniono 2 razy 0

  Zmiana na fotelu prezydenta Krakowa? Wassermann w sondażu tuż za Majchrowskim

  Po co Krakowianom utoplec alias topielica. Już lepiej wybrać wawelskiego smoka. Przynajmniej nie będzie nikogo przesłuchiwał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX