Platforma Obywatelska zabiega o lewicowych wyborców. "Nie ma po co pchać się na prawo"

- To jest dobry ruch - tak w TOK FM Dr Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW oceniła decyzję Koalicji Obywatelskiej o współpracy z Barbara Nowacką.

Decyzja Barbary Nowackiej o dołączenia do Koalicji Obywatelskiej PO i Nowoczesnej zaskoczyła wielu komentatorów życia politycznego. Oficjalnym startem współpracy była sobotnia konwencja Koalicji w Warszawie.

- To nie jest czas na podziały, to czas na określenie się: czy jesteśmy po stronie wolności czy autorytaryzmu - mówiła przewodnicząca Inicjatywy Polska.

Czytaj też: "Nie sądzę, by elektorat Nowackiej przekraczał 2-3 proc.". Eksperci o najnowszym nabytku Koalicji Obywatelskiej

Dla Koalicji Obywatelskiej jest to okazja na pozyskanie głosów lewicowej części wyborców.

PiS będzie się radykalizował

Dr Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW komentowała w TOK FM otwarcie się PO na lewe skrzydło:

 - Jeżeli spojrzeć na niemiecką chadecję, to tam też jest sprawiedliwość społeczna. Nie ma po co pchać się na prawo. Zwłaszcza, że za PiS jest jeszcze bardziej prawa strona, więc PiS będzie się jeszcze bardziej radykalizował. Dlatego, moim zdaniem, to jest dobry ruch - oceniła.

Barbara Nowacka popiera w wyborach prezydenckich w Warszawie Rafała Trzaskowskiego. Tym samym na półtora miesiąca przed pierwszą turą Inicjatywa Polska zmienia swojego kandydata w stolicy.

Wcześniej był nim Jan Śpiewak, popierany też przez Partię Razem, Zielonych i Wolne Miasto Warszawa.

Biedroń: Nie wierzę, że Barbara Nowacka pójdzie do PO. To fake news

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Platforma Obywatelska zabiega o lewicowych wyborców. "Nie ma po co pchać się na prawo"
Zaloguj się
 • rastablaster

  Oceniono 9 razy 3

  buhahahah - lewicowi wyborcy dziękują platformie; numer z mniejszym złem się przejadł.

 • askompas

  Oceniono 3 razy 1

  No i co mają zrobić ludzie, którzy nie są o lewicowych poglądach (małż. homoseksualne itp) - muszą zagłosować na PIS albo PSL. PO ich już wykluczyła...

 • endrju1521

  Oceniono 6 razy -2

  A ile z tego będzie miał "kościół" ?

  Pewnie powołają nową komisję majątkową.

 • dyst2

  Oceniono 11 razy -7

  O, nareszcie cos do nich dotarlo. Nie da sie przepisic PiSu. Jak PO polize tylki ksiedzom to PiS zrobi wiecej. Jak PO bedzie gralo na narodowej nucie to PiS bedzie nacjonalistow wspieral. PiS to extrema i nie ma co sie z nim bic o glosy paranoikow, katolickich fanatykow, nazioli i homofobow. Centryzm lewicowo liberalny (z uwzglednieniem polskiego specyficznego rasizmu) daje jakies szanse.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX