Minister Gliński tłumaczy się przed duchownym. Ks. Isakowicz-Zaleski ma pretensje o dofinansowanie filmu "Kler"

Już 28 września w kinach będzie można obejrzeć "Kler". Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zażądał od min. Piotra Glińskiego wyjaśnień ws. dofinansowania najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego.

Ksiądz Tadeusz Isaskowicz-Zaleski umieścił pytania do członka rządu wczoraj na Facebooku. "Ważne pytanie do wicepremiera Piotra Glińskiego, szefa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film 'Kler'? Zwłaszcza, że tylu innym projektom odmówiono" - napisał duchowny rzymskokatolicki.

Ale polityk nie był jedynym adresatem tego wpisu. "Pytanie to kieruję też do prezydenta Jacka Majchrowskiego, bo pieniądze poszły także z kieszeni mieszkańców Krakowa" - zakończył ks. Isakowicz-Zaleski.

Minister Piotr Gliński o filmie "Kler"

Na wyjaśnienia ministra Piotra Glińskiego nie trzeba był długo czekać. Po około 24 godzinach od ukazania się wpisu duchownego, zamieścił komunikat na Twitterze.

"W zw. z nieprawdziwymi info. n/t finansowania filmu „Kler” informuję, że NIE DAŁEM ANI GROSZA na ten cel" - napisał minister (pisownia oryginalna). "Był on natomiast finansowany decyzjami p. Odorowicz i Sroki - b. dyrektorek PISF, mianowanych przez poprzedników, na których działania - zgodnie z prawem, nie mieliśmy wpływu" - dodał członek rządu PiS.

Jak pisaliśmy kilka tygodni temu, najnowszy film Wojtka Smarzowskiego z pewnością wzbudzi kontrowersje. Zwiastun nie pozostawia wątpliwości, że "Kler" będzie ostrym i bezkompromisowym portretem ciemnej strony hierarchów Kościoła rzymskokatolickiego.

 
Czy zamierzasz obejrzeć film "Kler"?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (183)
Film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Minister
Zaloguj się
 • bihepi

  Oceniono 66 razy 56

  "..W imię jakich wartości podległa Panu instytucja z kieszeni polskich podatników (w tym też katolików) opłaciła film 'Kler'?"
  *
  W imię prawdy, albowiem
  "prawda Was wyzwoli",
  jak mawiał umiłowany Lolek.

 • gblo

  Oceniono 62 razy 50

  A w imię jakich wartości pisowski rząd i nie tylko finansuje kler katolicki w Polsce. Jakaś część moich podatków ląduje w kiesach katabasów a ja się z tym nie zgadzam. Kler w Polsce to anomalia niespotykana w cywilizowanych europejskich państwach. Powoli nadchodzi czas by pasożyt poznał swoje miejsce. Nie przyszło temu klesze do głowy wprowadzić w Polsce deklaracje odpisu od dochodu i kto chce niech finansuje swoich "pasterzy" ile chce i ile może. Bez tych ,którzy robić tego nie chcą.

 • tegepe

  Oceniono 49 razy 33

  Nie mogę doczekać się projekcji. Zwiastun jest bardzo obiecujący!

 • 2bxornot2b

  Oceniono 35 razy 29

  Akurat Smazol pojechal juz po wszystkich od policji po analize przyczyn onranej w 89 formy transformacji w domu zlym. Zatem teraz na warsztat wzial duchowienstwo, to przeciez rowniez ludzie i mozna ich krytykowac jak kazda inna grupe zawodowa.

 • gon.tar

  Oceniono 29 razy 25

  Wszak rodzony brat p. G. powiedział o nim "mój brat idiota", a zna go zapewne dobrze.

 • glit64

  Oceniono 35 razy 25

  i jeszcze sie tłumaczy byle komu... a niby dlaczego niemiałby dac? co to, katabasy to jakas kasta? nietykalni? Podobnie jak "katolicy"?

 • paulproteus

  Oceniono 48 razy 22

  uderz w stół, a księżulka się obrażą. Zboczeńcy się w filmie rozpoznali i...

 • khi

  Oceniono 21 razy 21

  Ksiądz Isakowicz to niech się częściej myje, bo podobno z higieną ma kłopoty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX