Robert Biedroń poparł Martę Lempart w wyborach na prezydenta Wrocławia. "Strajk przerodzi się w coś konkretnego"

Robert Biedroń opublikował na Facebooku filmik, w którym wyraża poparcie dla Marty Lempart, kandydatki na prezydenta Wrocławia. "To najlepszy moment, by zmienić oblicze tej ziemi" - zachęca Biedroń.

W krótkim materiale występują zarówno Robert Biedroń, jak i liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Marta Lempart.

- Są takie momenty, w których strajk musi się przerodzić w coś konkretnego - mówi Robert Biedroń na początku nagrania. - Taką konkretną sytuacją są wybory samorządowe, w których we Wrocławiu startuje Marta Lempart - kontynuuje prezydent Słupska.

- To jest najlepszy moment, by zmienić oblicze tej ziemi i wybrać w końcu we Wrocławiu prezydentkę, Martę Lempart, która startuje z komitetu "Wrocław Dla Wszystkich" - mówi Biedroń.

W ciągu godziny od publikacji filmik obejrzano ponad 12 tys. razy.

Kandydaci na prezydenta Wrocławia

Najpoważniejszymi rywalami liderki Strajku Kobiet są kandydatka PiS - posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka oraz popierany m.in. przez PO, Nowoczesną, SLD i obecnego prezydenta Wrocławia - Jacek Sutryk.

Jacek Sutryk skrytykował w TOK FM opozycjonistów, którzy nakładają pomnikom koszulki z napisem "Konstytucja" i akcję ozdobienia tramwajów w Poznaniu tęczowymi flagami z okazji Marszu Równości. Na odpowiedź Lempart nie trzeba było długo czekać.

- Sutryk, który jest kreowany na wrocławskiego przywódcę opozycji antyPiS, właśnie powiedział wszystkim nam, wycierającym chodniki, ciąganym po sądach, "nie przesadzajcie" - oceniła Marta Lempart w rozmowie z tokfm.pl. Gdy kandydatem PO na prezydenta Wrocławia był jeszcze Kazimierz Ujazdowski, Lempart oceniła, że o fotel prezydenta walczą różne odłamy prawicy. - We Wrocławiu sytuacja jest bardzo specyficzna i mocno zniechęcająca, dlatego że mamy do czynienia ze skrajną prawicą, wściekłą prawicą i prawicą udającą centrum - stwierdziła Lempart w TOK FM.

Marta Lempart: Będę kandydować na prezydentkę Wrocławia

Czy poparcie Roberta Biedronia pomoże Marcie Lempart w wyborach na prezydenta Wrocławia?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Wybory samorządowe 2018. Robert Biedroń poparł Martę Lempart na prezydenta Wrocławia
Zaloguj się
 • antypalikot2

  Oceniono 8 razy 6

  Lewackie pieprzenie. Dziwoląg poparł dziwoląga. Kilku innych dziwolągów na nich zagłosuje. Dodam jeszcze, że w waszej sądzie oddałem głos na nie, a licznik pokazuje 100 proc. tak. Czyli kontynuujecie tradycje waszych dziadków przywiezionych ruskimi czołgami.

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy 4

  "Czy poparcie Roberta Biedronia pomoże Marcie Lempart w wyborach na prezydenta Wrocławia?"
  Ciekawa sprawa. Oddalem glos na "NIE", a wyskoczylo "TAK". Smieszni jestescie.Ta pani i tak nie wygra we Wroclawiu , no chyba , ze mieszkancy tego pieknego miasta sa fixum dyrdum jak warszawiacy.

 • tepege

  Oceniono 5 razy 3

  Zastanawiam się na co liczy pani Marta Lempart. Na to, że zostanie prezydentem? W ciemno, w obecnej chwili może sama sobie odpowiedzieć, że nie zostanie.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli puszysci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX