"Wariatkowo". Lis o antyniemieckiej ofensywie dr. Targalskiego i TVP Info

TVP Info wytoczyło najcięższe działa, by zareagować na wystąpienie Ludmiły Kozłowskiej przed posłami Bundestagu. Zaproszenie działaczki, dla Jerzego Targalskiego, oznacza, że "pakt Ribbentrop-Mołotow jest aktualny".

Ludmiła Kozłowska pojechała do Berlina na zaproszenie niemieckich polityków. Została wpuszczona do Niemiec mimo, że ma zakaz wjazdu do krajów strefy Schengen. Na liście osób, które nie mogą wjechać do strefy, została umieszczona przez polskie władze. 

Dla komentatorów TVP Info zaproszenie szefowej fundacji Otwarty Dialog to dowód wrogości wobec Polski.

- To dowodzi jednego. Że Niemcy wypowiedziały nam wojnę. A to oznacza, że istota paktu Ribbentrop-Mołotow jest aktualna, tyle że zmieniają się dekoracje i formy - mówił w TVP Info dr Jerzy Targalski.

- I to jest na pasku w TVP, to idzie w czasie największej oglądalności. Wariatkowo - skomentował Tomasz Lis w Poranku Radia TOK FM.

Wystąpieniem Kozłowskiej zainteresował się też prezydent Duda. Rozmawiał o tym ze swoim niemieckim odpowiednikiem Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Włodzimierz Cimoszewicz przyznał w TOK FM, że interwencja Andrzeja Dudy to dla niego zaskoczenie.

Jak mówił były premier i szef MSZ, skoro posłowie Bundestagu byli zainteresowani tym, co ma do powiedzenia Ludmiła Kozłowska, to mieli prawo ją zaprosić.

- Z samego faktu wysłuchania nic nie wynika. Ale ze zdumieniem przeczytałem, że o tej sprawie prezydent Duda rozmawiał z prezydentem Niemiec. Na poziom prezydentów państw podniesiono fakt, że ta pani została zaproszona na spotkanie w Bundestagu! - podkreślił Cimoszewicz.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

"Chcę podziękować Ogórek". Dyrektor Muzeum Polin komentuje antysemickie tweety pracowników TVP

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (11)
Tomasz Lis o wypowiedzi dr Jerzego Targalskiego o pakcie Ribbentrop-Mołotow w TVP
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 16 razy 2

  Powiedzcie Lisowi , zeby w koncu dal sobie siana i przestal gadac glupot razem z Zakowskim , Wolkiem i wyroczniami typu tow. Borowski i Cimoszko.

 • vinogradoff

  Oceniono 1 raz 1

  Schizophrenia. Jak mozna miec tytul doktorski i bredzic,, rosyjska okupcja Krymu,, skoro mieszkaja tam glownie Rosjanie i w demokratycznym Plebiscycie opowiedzieli sie za powrotem do Rosji? Czyzby tytul DOKTORA Nuak w welnej Polsce siegla DNA?

 • lekur

  Oceniono 5 razy -1

  -- on z tej nienawiści do Niemiec upodobnił się do..Adolfa

 • alejagwiazd

  Oceniono 5 razy -3

  ta pani jest ukrainka a nie rosjanka. Nie przypominam sobie zeby pakt Rib-Molotow byl miedzy Ukraina a Niemcami. W ten sposob wszystko mozemy porownac do paktu miedzy Niemcami a Rosja radziecka

 • endrju1521

  Oceniono 15 razy -3

  Pakt, nie obowiązuje, ale my, swoim ujadaniem na lewo i prawo,

  sami, jak te karpie, wołamy o granicę niemiecko-rosyjską na Wiśle !

 • wujekdolf

  Oceniono 12 razy -6

  nie chce o tym czubku - powiedzcie panu Wołkowi żeby odsunął mikrofon bo jego mlaskanie sprawia u mnie niepohamowaną chęć pożygu :) przepraszam panie Tomaszu, nie chce pana urazić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX