Rolnicy mogą składać wnioski o pomoc w związku z suszą. "Pieniądze po prostu czekają"

ZZRR 'Solidarni' apeluje do premiera: prosimy o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej

ZZRR 'Solidarni' apeluje do premiera: prosimy o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej (Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

Rolnicy, którzy stracili swoje uprawy z powodu tegorocznej suszy mogą już składać wnioski o rządową pomoc. Od piątku przyjmują je terenowe punkty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictw.

Od dzisiaj rolnicy, których uprawy zostały zniszczone w wyniku długotrwałej suszy, mogą się ubiegać o pomoc rządową. W pierwszej kolejności punkty terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały wnioski od rolników, którzy mają największe straty.

- Obecnie przyjmujemy te wnioski, które dotyczą strat minimum 70. procent większej ilości strat w jednej uprawie. Pieniądze po prostu czekają. Są to środki wysokości 1 tys. zł do jednego hektara - mówi Tomasz Stube z wielkopolskiego urzędu wojewódzkiego.

Nieco mniejszą dopłatę – 500 złotych na hektar - dostaną ci, których straty wynoszą od 30 do 70 procent wszystkich upraw. Ich wnioski będą przyjmowane od 26 września.

- Ta sytuacja może mieć związek z tym że rolnik nie dysponuje protokołem. Cały czas czekamy na komisje, które pracują w gminach - dodaje Tomasz Stube.

W Poznaniu - jak donosi reporter TOK FM - więcej było dziś telefonów od rolników, którzy pytali o wymagane dokumenty, niż osób składających gotowe wnioski.

Ekspertka: Susza w Polsce nie oznacza jeszcze, że zapłacimy więcej za jedzenie

Zobacz także
  • Piotr Gliński podczas uroczystości podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Muzeum Historii Polskiej Kraśko do min. Glińskiego: To był błąd i lepiej za to przeprosić, a nie brnąć w tłumaczenie
  • Błażej Spychalski Rzecznik prezydenta o Kacprze Kamińskim: Znamy się. Jest dobrze wykształcony, zna języki
  • Ambasador Izraela Anna Azari w TOK FM Ambasador Izraela o słowach Glińskiego: Nie chciałabym widzieć więcej takich cytatów
Skomentuj:
Rolnicy mogą składać wnioski o pomoc w związku z suszą. "Pieniądze po prostu czekają"
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy