Nauczyciele protestowali dziś w Warszawie pod siedzibą MEN. "Przelała się czara goryczy"

Związkowcy domagają się m.in. wyższych pensji dla nauczycieli. Dotychczasowe rozmowy z szefową Ministerstwa Edukacji Narodowej Anną Zalewską zakończyły się fiaskiem.

Nauczyciele z Solidarności mają dość ignorowania ich przez minister edukacji Annę Zalewską. Protestowali w sobotę 15 września w Warszawie siedzibą ministerstwa edukacji.

Związkowcy z sprzeciwiają się niskim płacom i niesatysfakcjonującym podwyżkom nauczycielskich wynagrodzeń.

Czytaj też: Ludzie mają dosyć. OPZZ szykuje się do jesiennych protestów

Jak mówi rzeczniczka krajowej sekcji oświaty NSZZ Solidarność Olga Zielińska - związek próbował rozmawiać z szefową MEN od początku jej kadencji.

- Ostatnie spotkanie, które odbyło się 22 sierpnia w ministerstwie przelało czarę goryczy. Minister zapewniła nas, że przynajmniej niektóre kwestie zostaną rozwiązane. Mieliśmy sformułować nasze postulaty na piśmie, zrobiliśmy to w dwa dni. W równie błyskawicznym tempie otrzymaliśmy odpowiedź. Niestety, nie uwzględniono naszych postulatów - tłumaczy. 

Najważniejszy z nich dotyczy podwyżki w wysokości 15 procent od stycznia, zmiany systemu wynagradzania oraz wycofania przez Annę Zalewską przepisów zmieniających sposób oceniania pracy nauczycieli i awansów zawodowych.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Protest nauczycieli Warszawie pod siedzibą MEN. "Przelała się czara Goryczy"
Zaloguj się
 • sepia1111

  Oceniono 4 razy 2

  Chodzi tylko o kasę? A gdzie dobro ucznia?

 • 66kropek

  Oceniono 7 razy 1

  Zgoda. Jeśli chodzi o nauczycieli czara goryczy napełniała się od dość dawna: bezsensowna biurokracja Hall i Kluzik („ewaluacja”, IPETY, egzekwowane biurokratycznie paznokciowe podstawy programowe „prof”Konarzewskiego, wpychanie kolanem dodatkowego rocznika do nieprzygotowanych szkół na 6 tygodni przed wyborami,kretyńskie akcje typy „Drożdżówka”, przedszkola za złotówkę i robiony byle jak na kolanie w 3 miesiące „darmowy” elementarz, oraz gorące linie telefoniczne zakładane prze Kluzik i w celu umożliwienia rodzicom bezpośredniego składania skarg na nauczycieli do MEN. W czasie świąt. W tym wszystkim nauczyciele pozostawieni sami sobie bo jakoś nie pamiętam takiego bólu tyłka w Czerskich mediach na temat ich niedoli jak teraz. A wręcz przeciwnie pamiętam np.Wielowieyską z tyradami postulującymi zaoranie wreszcie tej całe Karty Nauczyciela i wprowadzenie dla nauczycieli jakiś uczciwych śmieciówek .

 • bartoszow

  0

  Dla mnie jedyna godna praca dla nauczyciela, to praca jako wolny strzelec, np. na portalu angielski prywatnie.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 0

  W cyklu nikczemnosci czeciej RP u jej zarania, ktore sa bez;osrednia przyczyna dwudziestolecia nedzy i powszechnego dziadostwa Na poczatek temat walki Porozumienia Centrum o podatek akcyzowy i w tle trzyletniego bezakcyzowego zalewania polskiego rynku importowanym bezclowym alkoholem.
  Bylo to w czsach premiera, ktory sprawdzilby sie jako stroz nocny w przedszkolu, a los postawil go w decydujacym historycznym momencie decydujacym o dalszych losach Polski.
  Zupelnie przypadkiem stalo sie tak w poczatkach lat 90 iz Polske zalewac zaczal alkohol Royal a panstwo w swojej liberalnej wielkodusznosci przez trzy lata utrzymywalo stan braku akcyzy, owo liberalne panstwo uwazalo iz kazdy biznes nalezy wspierac i panstwo nie powinno mieszac sie rodzacemu sie biznesowi w jego biznes.
  Do dzis skala strat budzetu w owym okresie jest nie do oszacowania. W owym czasie czerska okreslala PC oszolomami miedzy innymi wlasnie z powodu zadania wprowadzenia natychmistowo akcyzy w formie banderoli, tak jak jest to w kazdym noirmalnym cywilizowanym europejskim panstwie.
  W kolejnych odcinkach historia popiwku i historia ministerstwa skarby panstwa, cykl ma za zadanie naswietlenie ludowi czerskiemu genezy powstania elektoratu antysystemowego czyli skad sie wziely sklocajace spoleczenstwo boty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX