Komentarze (232)
Rasizm w autobusie. Matka niepełnosprawnej dziewczynki opisała ksenofobiczny incydent
Zaloguj się
 • coen1

  Oceniono 62 razy 28

  "Uważam to za celowe działanie kierowcy z powodu odmienności kulturowej i religijnej jaką reprezentuję" To jest właśnie czysty rasizm w wykonaniu tej Pani.

 • Tomasz Dyjor

  Oceniono 38 razy 20

  Doszukiwanie się rasizmu tam gdzie go nie ma.
  Zachowanie kierowcy pozostawia wiele do życzenia, ale zwalanie wypadku prze pracy (przytrzaśnięcie kogoś drzwiami) na rasizm to naginanie faktów, manipulacja i budowanie fałszywej narracji.

 • katarzyna.xyz

  Oceniono 30 razy 18

  Wiele razy widzialam (i sama doświadczyłam), że drzwi kogoś przycięly. Ostatnio kierowca się tlumaczył, że im coś szwankuje i drzwi same się zamykają. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że to było celowe, kierowcy często zbyt wcześnie zamykaja drzwi. Niedługo chyba za przypadkowe potrącenie ramieniem na ulicy będziemy posądzani o rasizm.

 • Olivia Perka

  Oceniono 46 razy 18

  Ja z czarnymi włosami i peruwiańskim poncho zostałam wczoraj przycięta drzwiami autobusu 507 na Gocławiu w stronę Centrum. Dzięki temu, że jestem silna i zdrowa po prostu do niego na Saskiej podbiegłam i nawyzywałam od najgorszych w czystej polszczyźnie. Widząc wieczne ogłoszenia o nabór na kierowców nie dziwię się, że mamy tyle hołoty. Biała koszulka z cienkimi paskami i naszywką ZTM nic na to nie poradzi.

 • Piotr Tkaczyk

  Oceniono 29 razy 13

  aj czerscy, kierowca autobusu potraktowałby tak samo każdą inną kobietę dowolnego wyznania, to kwestia kultury a nie rasy. Przestańcie uprawiać race baiting

 • 66kropek

  Oceniono 50 razy 12

  Z pewnością nigdy nie zażyłoby się to gdyby była pani blondwłosą Polką. Przytrzaskiwanie drzwiami jest wymyślone własnie jako polski akt rasizmu. przez ONR i jego tajnych pomocników z warszawskiego MPK.

 • ZX

  Oceniono 11 razy 11

  Jeśli jakiś kierowca zajedzie komuś drogę to jest to albo nieuwaga, albo drogowe chamstwo. Jeśli natomiast ten drugi kierowca okaże się Murzynem, Żydem albo gejem to mamy do czynienia odpowiednio z rasizmem, antysemityzmem albo homofobią. Po prostu to się staje chore.

 • Alicja Byszewska

  Oceniono 12 razy 10

  W Warszawie przyciął mi wózek autobus z moim autystycznym dzieckiem tak 6 lat temu na przystanku Dworca Wileńskiego. Dedukując jak ta Pani zapewne dlatego ,że pochodzę z Krakowa , a wiadomo , że Warszawiacy nie lubią Krakusów . Moje małżeństwo jest mieszane Mój mąż jest Warszawiakiem , a ja Krakowianką domagam się zaprzestania rasizmu międzymiastowego! nie odgrażałam się kierowcy , ale zauważyłam , że przycinanie pasażerów sporadycznie się zdarza !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX