Mobbing, nadużycia. Co się dzieje w stowarzyszeniu prowadzonym przez ks. Jacka Stryczka?

Z dziennikarskiego śledztwa wynika, że ks. Jacek Stryczek stosuje mobbing wobec pracowników Stowarzyszenia "Wiosna". Janusz Schwertner, autor artykułu o nadużyciach, będzie gościem TOK FM po 17:20.

Niepochlebnych opinii o "Wiośnie" w internecie nie brakuje. Jednak praktycznie zaraz po opublikowaniu - znikają. Dziennikarz Janusz Schwertner dotarł do byłych pracowników stowarzyszenia, którzy powiedzieli prawdę o duchownym.

Z ustaleń dziennikarza Onetu wynika, że ks. Jacek Stryczek stosuje mobbing wobec pracowników Stowarzyszenia "Wiosna". To dzięki tej organizacji co roku do tysięcy potrzebujących trafiają prezenty, w ramach akcji Szlachetna Paczka.

Schwertner rozmawiał z ponad dwudziestoma byłymi pracownikami stowarzyszenia. Wszyscy opowiedzieli o zastraszaniu, nieprzestrzeganiu umów, a nawet agresji. Ludzie "wychodzą stamtąd poharatani, poniszczeni, z nerwicą lękową, depresją, na lekach, chodzą do psychiatry" - czytamy w artykule.

Po odbyciu kilku spotkań dziennikarza z byłymi pracownikami "Wiosny", do redakcji zaczęły napływać e-maile od księdza i jego bliskiego współpracownika, zawierające groźby i apele, aby odstąpić od pisania artykułu.

Janusz Schwertner, dziś o godz. 17:20 będzie gościem w Analizach Radia TOK FM.

Czytaj też: "Współczuję tym, którzy mają w sobie truciznę" - ks. Stryczek o polskiej nienawiści wobec tych, którzy odnoszą sukces

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Ks. Stryczek Szlachetna Paczka mobbing
Zaloguj się
 • 0

  "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem". Dziwne się wydaje, że ktoś, kto walczy z mobbingiem, bierze w obronę mobbera… dziwne?

  Od początku powstania strony @Mobbingpl bardzo poważnie podchodzę do tematu. Jako ofiara i naoczny świadek pomówień, kłamstw, manipulacji, zastraszania — stałem się ostrożny w osądach. Doskonale wiem, jak można w jednej chwili zniszczyć człowieka. W jedną, jak i drugą stronę.

  Proszę mi wierzyć, jestem ostatnią osobą, która chciałaby bronić mobbera [nawet jeśli jest to duchowny], ale dla mnie najważniejsze są fakty. Fakty są fundamentem w walce z mobbingiem. O winie ks. Jacka Stryczka zdecyduje prokuratura. Jeżeli popełnił przestępstwo, to jak najbardziej musi poddać się karze.

 • bihepi

  Oceniono 7 razy -3

  "Mobbing, nadużycia.....w stowarzyszeniu prowadzonym przez ks. J.S...."
  KONIEC ŚWIATA...
  W jednym zdaniu "nadużycia" oraz ksiądz", a nie ma nic o seksie??
  Czyżby ten ksionc był pazerny w y ł ą c z n i e na kasę,
  zupełnie nie dybiąc na niewinność owieczek swych ??
  Czyżby pokalanie letnich i nie letnich nie leżało w jego zainteresowaniach ??
  Tfujjj
  Zboczeniec.

 • xt-s

  Oceniono 8 razy -6

  Ludzie "wychodzą stamtąd poharatani ... chodzą do psychiatry"
  Jeśli wychodzą poharatani, to powinni raczej udać się do chirurga.
  A potem do prokuratora, a nie do gazety.
  A jeśli "poharatani" było tylko metaforą, to może TOK-FM użyłby choćby cudzysłowu, by odróżnić fałszywe oskarżenie i retoryczną przesadę od prawdy faktycznej.

  "Wszyscy opowiedzieli o zastraszaniu, nieprzestrzeganiu umów"
  A ilu z nich złożyło pozwy o realizację tych umów? Czy może zostali tak skutecznie zastraszeni, że żaden nie śmiał i tylko dobremu wujkowi z gazety opowiedzieli o tym chlipiąc, ale drżą ze strachu przed prawnym dochodzeniem swojego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX