We Wrocławiu pojawił się samochód z homofobicznym napisem. "Obrzydliwe i nieetyczne"

O sprawie samochodu, który jeździ po wrocławskich ulicach, prezentując billboard z obraźliwym hasłem, zawiadomiono już prokuraturę. "To nawoływanie do nienawiści".

Auto, którego zdjęcia obiegły niedawno media społecznościowe, ciągnie lawetę z billboardem z hasłem "Stop pedofilii. Pedofilia występuje do 20 razy częściej wśród homoseksualistów".

Widnieje na nim też adres strony stoppedofilii.pl, która publikuje treści łączące orientację homoseksualną z problemem wykorzystywania dzieci. Jak podaje “Gazeta Wyborcza”, witryna powiązana jest z organizacją "Pro-Prawo do Życia". Jest ona znana z umieszczania w przestrzeni publicznej plakatów antyaborcyjnych zawierających drastyczne zdjęcia.

Czytaj więcej: Auto z antyaborcyjnymi plakatami na widoku dzieci. Straż miejska rozkłada ręce. Czy można coś z tym zrobić?

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wysłał do prokuratury we Wrocławiu społecznik Robert Wagner. W zgłoszeniu napisał o "nawoływaniu do nienawiści oraz znieważeniu".

- Od razu widać, że autor tego billboardu skupia swoją uwagę bardziej na gejach czy lesbijkach, a nie na problemie, który chce nagłośnić. Pojawia się więc pytanie, czy autorzy potępiają pedofilię, czy bardziej ich interesuje środowisko LGBT. Według mnie - to drugie, a temat pedofilii jest tylko pretekstem, by uderzyć w homofobiczny ton. Wniosek? Dla mnie obrzydliwe i nieetyczne - skomentował dla tokfm.pl Tomek Golonko, dziennikarz społeczny.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
We Wrocławiu pojawił się samochód z homofobicznym napisem. "Obrzydliwe i nieetyczne"
Zaloguj się
 • zlappande

  Oceniono 4 razy 2

  znam homoseksualistow i nie sa pedofilami jak ksieza

 • masofrev

  Oceniono 3 razy 1

  > skomentował dla tokfm.pl Tomek Golonko, dziennikarz społeczny
  Czym się różni dziennikarz społeczny od dziennikarza? Tym samym, czym sprawiedliwość społeczna od sprawiedliwości?

 • aborcjaforum

  0

  Super

 • stanpar

  0

  Od kiedy to cytowanie wyników badań jest nawoływaniem do nienawiści? Pedofilia w KK jest skutkiem tego, że od30 do 50% księży to homoseksualisci

 • monikak678

  0

  właśnie spotkałam takowy samochód, co ciekawe kierowca miał przy sobie megafon i wygłaszał wyssane z palca statystyki na temat chorób oraz rozwiązłości osób homoseksualnych np. "75% homoseksualistów ma 100 partnerów w ciągu roku... szerzą się wśród nich takie choroby jak kiła i rzeżączka". Nie słyszałam nic o próbie chronienia dzieci, a tylko teksty o nienawiści do osób homoseksualnych. Szkoda że jak tylko wyciągnęłam telefon aby to nagrać kierowca to zauważył ... ruszył i zwiał.

 • Michał F.

  0

  Podmienić słowo "homoseksualistów" na "księży" i będzie git 😎

 • RYSZARD JUREK

  0

  Dzisiaj bylem w tej sprawie na policji bo koles dalej jezdzi. Dowiedzialem sie wlasnie ze speawa jest zgloszona do prokuratury a oni nic nie moga zrobic do tego czasu. Wiec koles sobie bezkarnie moze jezdzic. Super

 • tomaselli

  Oceniono 4 razy 0

  Polakow obraza sie nie tylko w ich kraju , ale rowniez w marsistowskiej Brukseli, a facetowi nie wolno zaprezentowac swojego pogladu, zapewne podpartego osobistym doswiadczeniem ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX