Rekordowa oglądalność "Kleru". Blisko milion widzów w pierwszy weekend po premierze

935 357 osób obejrzało w weekend "Kler". A to oznacza, że film Wojciecha Smarzowskiego miał najlepsze otwarcie w historii polskiego kina na przestrzeni ostatnich 30 lat.

W ubiegły piątek w polskich kinach odbyła się premiera głośnego filmu "Kler" Wojciecha Smarzowskiego. Produkcję obejrzała rekordowa liczba 935 357 osób.

Oznacza to, że film pobił polski rekord oglądalności liczony w weekendy otwarcia po 1989 roku. Do tej pory największą widownią podczas pierwszego weekendu wyświetlania cieszyła się produkcja "Pięćdziesiąt twarzy Greya" - z winikiem 834 tys. osób.

Jeszcze przed oficjalną premierą "Kler" wywoływał wiele kontrowersji. W TOK FM do krytycznych głosów wobec filmu odniósł się reżyser Wojciech Smarzowski, przyznając, że jego zdaniem skrajne opinie na jego temat należy odrzucać.

- Zawsze znajdzie się taka grupka ludzi, która będzie bardzo przeciwko. Tak samo, jak powiedziałem, mnie odbiór tego filmu przez ateistów nie bardzo interesuje. Ważne jest, jak odbiorą to katolicy. Bo w tym filmie nie ma nic nowego. Zbiera za to wszystkie fakty w taką pigułę, która działa masą - powiedział Smarzowski, dodając, że "mamy społeczeństwo, które patrzy na księdza jak na świętego".

- Chciałbym, żeby widzowie po wyjściu z kina zobaczyli w księżach ludzi. Założyłem sobie, że chcę zrobić film o ludziach, którzy różnią się tym, że mają sutanny - mówił w rozmowie z Patrycją Wanat.

"Kler" miał swoją premierę w piątek 28 września. Z powodu dużego zainteresowania, w wielu kinach pojawiały się problemy z dostępnością biletów. Kilka miast zakazało natomiast jego wyświetlania.

Czytaj też: "To będzie problemem także dla wiernych". Robert Więckiewicz o filmie "Kler" [ROZMOWA]

Smarzowski: Społeczeństwo patrzy na księdza jak na świętego. Chciałbym, żeby po tym filmie to się zmieniło

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Rekordowa oglądalność "Kleru". Blisko milion widzów w pierwszy weekend po premierze
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 2

  Ta kościelna mafia, ma tysiące głów...

  Ludzie nie będą wolni dopóty,

  dopóki ostatniego księdza, nie powiesi się

  na wnętrznościach oststniego księcia. ( Diderot )

 • t.a.q

  Oceniono 1 raz -1

  Konstytucjakonstytucja

 • onepiotrek

  Oceniono 1 raz -1

  przegląd religii...
  www.youtube.com/playlist?list=PLJwmYR0T1h7HwK3PANFEwC8yIFHOylrLX

 • pinio67

  Oceniono 7 razy -1

  film skromny ... a złoty ;)

 • kopandopol

  Oceniono 4 razy -2

  Słabe. Finał Polska - Brazylia obejrzało prawie 10 mln widzów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX