Co jest na "taśmie Morawieckiego"? "To są z drugiej ręki informacje"

Istnieje taśma Morawieckiego, na której słychać, jak dyskutuje on o braniu kredytów na tak zwane słupy, czyli podstawionych klientów - mają twierdzić kelnerzy znani z afery taśmowej. Informację na ten temat w aktach sprawy znaleźli dziennikarze Onetu.

Nie wiadomo, gdzie dziś jest nagranie rozmowy z premierem - wówczas prezesem banku BZ WBK - i czy zachowały się inne, o których było wiadomo już wcześniej.

Wczoraj wieczorem w Polsacie premier przekonywał, że informacje te znane są od 3-4 lat, więc ujawnienie ich teraz nie jest przypadkowe. Mateusz Morawiecki podważał też wiarygodność wyjaśnień kelnerów i mówił, że rozmów o załatwianiu spraw na słupa sobie nie przypomina. Dodał też, że afera taśmowa to jest afera PO.

- Nie ma tam jakiegokolwiek dowodu materialnego, tylko że podobno ktoś opowiedział... Myślę, że jak będzie jakiś cień twardej informacji, będzie sens o tym dyskutować - mówił w TOK FM poseł PiS, Marcin Horała.

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na Twitterze zarzuciła dziennikarzom atak na polski rząd i sugerowała, że za publikacją stoją mafie VAT-owskie szukające sojuszników.

Wedle wyjaśnień kelnerów - Łukasza N. Konrada Lasoty - które są w aktach afery taśmowej, wynika, że nie wiadomo kto dziś dysponuje nagraniami rozmowy czy rozmów szefa rządu z czasów, kiedy był bankierem. Dziennikarze Onetu podkreślą jednak, że służby nie pociągnęły wątku niekoniecznie uczciwego kupowania nieruchomości.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Afera taśmowa. Mateusz Morawiecki też został nagrany?
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy 2

  Czytalem te zeznania i po kolejnej odpowiedzi przesluchanego nie pamietam zakonczylem lekture tych rewelacji.

 • tegepe

  Oceniono 1 raz 1

  Moze wreszcie po ujawnieniu tych taśm - są już do posłuchania w Onecie - Matołuszek Krzywogęby spuści z tonu.

 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Co jest na taśmach będących w depozycie u Ziobry ? A no groch z kapustą. Trochę o doktorze
  Jekyllu, trochę o panu Hyde, o ich obsesjach, dązeniach, o pogodzeniu kariery zawodowej z karierą hochsztaplera, o rozmowach doktora Jekylla z prezesami banków, korporacji ubezpieczeniowych, o poufnych spotkaniach pana Hyda ze słupami kupującymi na siebie za nieopodatkowane pieniądze okazyjne nieruchomości. O wymianie poufnych wiadomości ze spółek giełdowych z ,,właścicielami,, słupów z Wołomina, Pruszkowa, o wspólnym interesie z nimi pod nazwą GetBack, o ....... nie, o Rakowieckiej ani o Klęczkowskiej nie rozmawiali nigdy.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy 1

  ha ha ha ha i beda teraz legalne te nagrania ha ha ha ha ha ha ha

 • 66kropek

  Oceniono 7 razy 1

  Mam nadzieję,że nieustraszeni dziennikarze śledczy z Czerskiej znajdą tę taśmę. I wiele innych. W przeciwnym razie jest to normalne , codzienne pitolenie kotka przy pomocy młotka.

 • mrpens

  0

  Afera wyssana z napletka redaktora naczelnego

 • marian770

  0

  mi kelner dzisiaj powiedział że będzie koniec świata jak przeleci w święto Zmarłych kometa. Nie nagrałem go ale na pewno mówi prawdę, w końcu to kelner on wszystko wie

 • bihepi

  Oceniono 2 razy 0

  !! B R E A K I N G N E W S !!
  Jak podaje TVP INFO, które dotarło do rzeczonej taśmy, zawiera ona natchnione recytacje Pana Naszego Premiera o treści:
  "Najbardziej kocham Polskę, Jarosława oraz Jezusa.
  Nienawidzę kłamstwa, komuny i srebrników."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX