Ustawa o zniesieniu obowiązkowych szczepień w Sejmie. "To moja życiowa misja, żeby to powstrzymać"

PiS poprze dalsze prace nad projektem zniesienia obowiązkowych szczepień. Obywatelski projekt ustawy, przygotowany przez antyszczepionkowców, trafi do dalszych prac w Sejmie.

Dzisiaj odbyło się I czytanie projektu. Liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP Justyna Socha stwierdziła podczas debaty, że system obowiązkowych szczepień łamie prawa człowieka.

Czytaj też: Polscy antyszczepionkowcy wspierani przez służby z Rosji? "Propaganda działa"

Za skierowaniem projektu do komisji opowiedziało się Prawo i Sprawiedliwość oraz Kukiz 15. Z kolei Platforma Obywatelska, Nowoczesna i PSL zapowiedziały, że zagłosują w czwartek za jego odrzuceniem.

- Jest to projekt obywatelski, więc zgodnie z obietnicami przedwyborczymi, będziemy go procedować. Nie odrzucamy takich projektów. Cieszę się, bo jest to doskonała okazja do dyskusji na temat racjonalnego programu szczepień w Polsce i dostosowania go do bezpieczniejszych norm europejskich - mówił poseł PiS Krzysztof Ostrowski.

Postawię PiS skrytykował Bartosz Arłukowicz z PO.

- Rządzący w Polsce klub PiS mówi wprost: Jesteśmy za tym, żeby ta ustawa była procedowana. Żeby znieść obowiązkowe szczepienia dla naszych dzieci. To, że nie zajmujecie się dziećmi, pokazaliście już wielokrotnie. A to, że jesteście ignorantami medycznymi, pokazujecie po raz kolejny, w sposób wyrafinowany - ocenił.

Przeciw projektowi wypowiedział się też były wiceminister zdrowia z PiS, a obecnie Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas. - To moja misja życiowa, zatrzymać to, co się dzieje. By polskie dzieci były bezpieczne - mówił.

Podkreślał, że nie ma wątpliwości, że szczepionki, które podawane są w Polsce, są bezpieczne.

Przeciwko zniesieniu obowiązkowych szczepień dla dzieci są także m.in. minister zdrowia oraz Naczelna Rada Lekarska.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Ustawa o zniesieniu obowiązkowych szczepień w Sejmie. "To moja życiowa misja, żeby to powstrzymać"
Zaloguj się
 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 5 razy 3

  Jeszcze niech wprowadzą obowiązkowe loty na miotle dla lekarzy i leczenie wyłącznie przez upuszczanie krwi oraz mikstury rodem ze średniowiecza.
  Co za ciemnogród.

 • endrju1521

  Oceniono 7 razy 1

  To tragiczne, że ludzie ślubujący z bogiem na ustach przestrzegać konstytucję,

  nie znają jej treści ! ! ! !

  Zwalczanie chorób epidemicznych, jest obowiązkiem państwa ! ! ! ! !

  ( art. 68. ust. 4 ! )

 • magdawalk

  0

  Jarosław Pinkas zarzekał się z mównicy, że w szczepionkach nie ma rtęci i aluminium.
  Czy teraz zrezygnuje ze stanowiska?

 • kzet69

  Oceniono 2 razy 0

  "- Jest to projekt obywatelski, więc zgodnie z obietnicami przedwyborczymi, będziemy go procedować. Nie odrzucamy takich projektów." - mówił poseł PiS Krzysztof Ostrowski.
  Ciekawe czy poprze także obywatelski projekt przymusowej kastracji członków PiS podpisany przez 100-tys obywateli.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawszym tematem bedzie proces dwoch mordercow zza kolka, dwojka z nowojelit pojechala sobie na Slowacje i zabila bidnego chlopine. Na Slowacji jest z tego powodu spore wzburzenie zobaczymy czy wplywy i skutecznosc naszych nowojelit siegaja Slowacji, to w koncu nie polski sad, do ktorego mozna zadzwonic i sprawe zalatwic jak Polak z Polakiem, wide sprawa najsztuba.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX