Jacek Żakowski: Jeśli antyszczepionkowi idioci wezmą górę, ceną będą epidemie

W Poranku TOK FM Jacek Żakowski przypomniał, jak groźna była kiedyś odra. - To jest cena, jaką możemy zapłacić, jeśli idioci wezmą górę - tak ocenił projekt antyszczepionkowców, skierowany do dalszych prac przez posłów PiS i Kukiz'15.

- W parlamencie działy się rzeczy zatrważające - tak debatę na temat zlikwidowania obowiązkowych szczepień skomentował Jacek Żakowski.

- Wszedł na trybuny lekarz, poseł PiS, doktor Ostrowski przekonywał, że taka odra nie jest poważną chorobą. Dzisiejszy „Fakt” zwraca na to uwagę, przypominając, co to znaczy niegroźna choroba w tym przypadku. Przeszło 2,5 miliona ludzi rocznie umierało na odrę, zanim upowszechniono szczepienia po 1963 roku. Teraz na odrę umiera 60 tysięcy osób - powiedział dziennikarz TOK FM.

- To jest cena, jaką możemy zapłacić, jeśli idioci wezmą górę i sterroryzują społeczeństwo. Spowodują powrót tych epidemii -  publicysta. 

Chcesz dowiedzieć się, o czym jeszcze było w Poranku TOK FM? Posłuchaj podcastu:

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (75)
Żakowski: Przeszło 2,5 miliona rocznie umierało na odrę, zanim upowszechniono szczepienia
Zaloguj się
 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 23 razy 9

  Zatem inteligentny inaczej Żakowski chce przyjmować setki tysięcy imigrantów z krajów, gdzie nie ma szczepień obowiązkowych na wiele chorób lub nikt tego za bardzo nie przestrzega - jak na Ukrainie - ale nie widzi w tym problemu, że wzrośnie z tego powodu liczba zachorowań i mogą się pojawić epidemie.
  Jednak widzi on problem z tym, że ileś tam tysięcy rodziców ewentualnie nie zaszczepi dzieci.
  Hahahaha

  Lewactwo wychowane przez Nową Lewicę to jednak stan umysłu.

 • stoppo

  Oceniono 32 razy 8

  Panie Żakowski - przeciwko zanikowi inteligencji się Pan nie szczepił i dopadło. !!

 • popieramkukiza

  Oceniono 20 razy 6

  Towarzyszu Żakowski przecież twoja nacja się nie szczepi, dlaczego więc na chama chcecie uszczęśliwiać szczepionkami Polaków ?

 • rastablaster

  Oceniono 32 razy 6

  Może zamiast posługiwać się wyzwiskami, pan redaktor zastanowi się skąd taka masowa nieufność do dobrodziejstw współczesnej medycyny.

  Jednak pan redaktor nie ma prowadzić dialogu - zadaniem pana redaktora jest szczucie. Niewiele się zmieniło w pracy pana redaktora. Za komuny szczuł, za neoliberalnej komuny też szczuje - tylko kto inny mu płaci.

 • ubudubu4

  Oceniono 19 razy 5

  No jak to prawdziwy liberał Żakowski przeciw wolności szczepień?
  Toż to faszyzm i dyktatura kazać ludziom szczepić dzieci...trzeba do Brukseli to zgłosić....

 • ZX

  Oceniono 17 razy 5

  Typowo gó...burza w TOK FM. Tego projektu nikt z rządzących nie popiera. Szanse na jego przyjęcie są zerowe. Więc całe to podniecanie się tematem przez Żakowskiego można wywalić do śmietnika. Równie dobrze może być projekt obywatelski, aby wszystkim przymusowo golić wąsy. Miałby równie zerowe szanse powodzenia, tylko red. Żakowski miałby o czym mówić z braku lepszych tematów.

 • popieramkukiza

  Oceniono 7 razy 3

  W Polsce jest około 3 miliony nieszczepionych ukraińców, może tym się zajmij towarzyszu żakoski.

 • komentator.81

  Oceniono 15 razy 3

  Wilce "OŚWIECENEMU" elspertowi wszelkich dzoedzin Żakowskiemu

  uświadamia się, że szczepienia w kraju naszych sąsiadów,

  rzekomo wzorowej demokracji europejskiej ,

  w NIEMCZECH,

  szczepienia są DOBROWOLNE , nie ma przymusu.

 • Jan Nowak

  Oceniono 2 razy 2

  Powinno być tak , nie chcesz zaszczepić własnego dziecka to nie szczep , ale jak zachoruje to nie stój pod przychodnią i nie szczekaj że domagasz się leczenia w ramach nfz . Zapłacisz z własnej kieszeni to wyleczymy a jak nie to idź do proboszcza może on coś doradzi . Wtedy ci tzw. antyszczepionkowcy szturmem pobiegliby ze swoimi dziećmi na szczepienia

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX