Zdarzyło się 100 lat temu... Stuletnia kartka z kalendarza w TOK FM

Dokumenty archiwalne

Dokumenty archiwalne (Fot. Archiwum Państwowe w Lublinie)

Jakimi wydarzeniami żyli Polacy tuż przed 11 listopada 1918 roku? O czym rozprawiały gazety? O kim i o czym było głośno na ulicach?

Z jakimi sprawami zmagali się politycy, z czym borykały się kobiety, jakie plany snuli studenci, o czym marzyli artyści?

Radio TOK FM zaczyna głośne świętowanie 11 listopada 2018 roku. Codziennie, do końca roku, po godz. 12.35 na antenie Radia TOK FM pojawiać się będą krótkie historie, które oddadzą atmosferę w Polsce sprzed 100 lat.

Jeśli ktoś przegapi "Stuletnią kartkę z kalendarza" na antenie TOK FM, może jej odsłuchać tutaj.

TU znajdziesz kolejne odcinki audycji >>>

Zobacz także
  • Związkowcy z JSW wybierają się do Warszawy. W poniedziałek protest pod ministerstwem
  • Wiceprezydent Gdańska spotkał się z matką zabójcy Pawła Adamowicza. "Oni też przeżywają swój dramat"
  • Niemal puste ławy PiS podczas minuty ciszy na sesji Rady Miasta w Łodzi. Radni innych klubów uczcili zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Radni z Łodzi uczcili pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy. Ławy PiS niemal puste
Komentarze (1)
Co się zdarzyło 100 lat temu?
Zaloguj się
  • getz54

    0

    100 lat temu, w smutny, deszczowy jesienny dzień, na dworzec kolejowy w Warszawie wjechał pociąg z Wiednia. Na peronie stało kilka osób, jakiś niski rangą urzędnik warszawskiego ratusza, oficer z komendy garnizonu, kilku cywili. Z pociągu wysiadł Piłsudki przysłany tutaj przez Austriaków, zeby zrobił porządek z Ruskimi. Tak samo Niemcy przywiezli do Rosji Lenina w 1917r. tylko ze w zaplombowanym wagonie, zeby zrobił porządek z rewolucjonistami i zapobiegł wojnie. Lenin ma mauzoleum, Piłsudski trumnę na Wawelu, obok kamerdynera Kaczyńskiego, który kiedyś zameldował naczelnikowi państwa wykonanie zadania i dzięki temu mógł się przekonac osobiście jak telepie w karawanie, jadąc nim do Krakowa. Zdarza się.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy