Napisali 100 lat temu... Stuletni przegląd prasy w TOK FM

Stuletni przegląd prasy

Stuletni przegląd prasy (tokfm.pl)

Co zaprzątało uwagę dziennikarzy i redaktorów sto lat temu? Czemu przypisywali wagę w przeddzień odzyskania przez Polskę niepodległości? Sprawdzamy to w coniedzielnych przeglądach prasy sprzed stu lat.

Górnoślązak, Robotnik, Gwiazda Cieszyńska, Kurier Warszawski i Lwowski, Polak, czasopismo "Muchy", tygodnik kobiecy poświęcony sprawom społecznym "Na Posterunku" - to przykładowe tytuły, w które obfitowała prasa polskojęzyczna 1918 roku.

Pełna barwnych opisów, soczystego języka, wnikliwych analiz i idealistycznych idei, ale także i niewyszukanych żartów, prymitywnego antysemityzmu oraz nienawistnych komentarzy względem innych narodowości, stanowi dziś skarbnicę wiedzy o warunkach, w jakich rodziła się II Rzeczpospolita.

W coniedzielnych przeglądach prasy sprzed 100 lat staramy się oddać atmosferę tamtych dni. Słuchaj na antenie TOK FM oraz na stronie audycji, na której znajdziesz wszystkie odcinki w formie podcastów. WEJDŹ TUTAJ >>>

Co się zdarzyło równo 100 lat temu? Sprawdź kartkę z kalendarza >>>

Zobacz także
  • Skoki narciarskie. Klimow najlepszy, Stoch poza podium
  • Liderzy protestu niepełnosprawnych w Sejmie z nagrodą im. prof. Zbigniewa Hołdy. Sobotnia Gala w Teatrze Muzycznym w Lublinie Prof. Andrzej Rzepliński: Nasze państwo parszywieje i karleje
  • Gołoledź w Poznaniu Śnieg i gołoledź - w niedzielę w Polsce zrobiło się zimowo
Skomentuj:
O czym pisały gazety sto lat temu?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy