Napisali 100 lat temu... Stuletni przegląd prasy w TOK FM

Stuletni przegląd prasy

Stuletni przegląd prasy (tokfm.pl)

Co zaprzątało uwagę dziennikarzy i redaktorów sto lat temu? Czemu przypisywali wagę w przeddzień odzyskania przez Polskę niepodległości? Sprawdzamy to w coniedzielnych przeglądach prasy sprzed stu lat.

Górnoślązak, Robotnik, Gwiazda Cieszyńska, Kurier Warszawski i Lwowski, Polak, czasopismo "Muchy", tygodnik kobiecy poświęcony sprawom społecznym "Na Posterunku" - to przykładowe tytuły, w które obfitowała prasa polskojęzyczna 1918 roku.

Pełna barwnych opisów, soczystego języka, wnikliwych analiz i idealistycznych idei, ale także i niewyszukanych żartów, prymitywnego antysemityzmu oraz nienawistnych komentarzy względem innych narodowości, stanowi dziś skarbnicę wiedzy o warunkach, w jakich rodziła się II Rzeczpospolita.

W coniedzielnych przeglądach prasy sprzed 100 lat staramy się oddać atmosferę tamtych dni. Słuchaj na antenie TOK FM oraz na stronie audycji, na której znajdziesz wszystkie odcinki w formie podcastów. WEJDŹ TUTAJ >>>

Co się zdarzyło równo 100 lat temu? Sprawdź kartkę z kalendarza >>>

Zobacz także
  • Związkowcy z JSW wybierają się do Warszawy. W poniedziałek protest pod ministerstwem
  • Wiceprezydent Gdańska spotkał się z matką zabójcy Pawła Adamowicza. "Oni też przeżywają swój dramat"
  • Niemal puste ławy PiS podczas minuty ciszy na sesji Rady Miasta w Łodzi. Radni innych klubów uczcili zamordowanego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza Radni z Łodzi uczcili pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy. Ławy PiS niemal puste

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy