Biedroń: Tresowana przez was Nowacka przyłączyła się do Koalicji Obywatelskiej

- Tresowaliście Barbarę Nowacką przez kilka miesięcy, żeby dołączyła do Koalicji Obywatelskiej. A KO na tym nie zyskała, wręcz straciła - powiedział w Poranku Radia TOK FM Robert Biedroń. W ten sposób skomentował medialne doniesienia o prognozach dających większe poparcie zjednoczonym siłom opozycji.

Robert Biedroń mówił w Poranku Radia TOK FM, że nie widzi szans na zjednoczenie lewicy pod skrzydłami PO. Prowadząca, Dominika Wielowieyska, przypomniała mu jednak, że więcej ugrupowań opozycyjnych startujących osobno, daje większą szansę na wygranie w wyborach PiS. Wtedy polityk odniósł się do liderki Inicjatywy Polska, Barbary Nowackiej. 

- Tresowaliście Barbarę Nowacką przez kilka miesięcy, żeby dołączyła do Koalicji Obywatelskiej. Jest dzisiaj w Koalicji Obywatelskiej i ma takie same notowania, albo nawet i mniejsze o 6 proc. w niektórych sondażach niż wcześniej - stwierdził polityk. 

Podobnie wypowiedź słupeckiego samorządowca skomentowała na Twitterze Katarzyna Lubnauer, szefowa Nowoczesnej. 

"Biedroń okazał się niestety kolejną Magdaleną Ogórek, czyli osobą która nie wie, co powie, zanim powie. W dodatku robiącą to w sposób dość chamski" - skomentował wypowiedź Krzysztof Król, doradca społeczny Prezydenta RP w latach 2011-2015. 

Jarosław Wałęsa słowa polityka uznał za przejaw braku kultury i szacunku dla innych.

 Z Inicjatywy Polska komentarz zamieścił Dariusz Joński. Słowa Roberta Biedronia są dla niego "wstydem i obciachem". Apeluje do polityka, aby przeprosił.

Rozdział państwa od Kościoła

Robert Biedroń podkreślił w Poranku Radia TOK FM, że konieczne jest rozdzielenia państwa od Kościoła. 

-  Zrobiłem to w Słupsku. W sferze symbolicznej: poprzez wyniesienie symboli religijnych i przeniesienie ich do Kościoła. A w sferze praktycznej: w taki sposób, że kiedy otwieram inwestycję w mieście, to nie kropi jej ksiądz. Robimy to w sposób świecki - wyjaśnił polityk.

Gość Dominiki Wielowieyskiej chce wycofać lekcje religii ze szkół, co przyniesie ok. 2 mld zł oszczędności. Państwo nie będzie płacić za katechetów ani składem emerytalnych za księży.  

Biedroń chce również zlikwidować fundusz kościelny oraz uporządkować kwestie podatkowe. 

- Jeżeli proboszcz średniej parafii w Polsce płaci miesięcznie 150 zł podatku, to coś jest nie tak. To nieproporcjonalne do tego, co płaci np. sklepikarz w tej samej miejscowości - podkreślił gość TOK FM. 

- Podobnie jest ze zbieraniem na tace. Konkordat pozostawia w tej kwestii wielkie nieuregulowane i nietransparentne pole - podkreślił Biedroń, dodając: - Kard. Nycz twierdzi, że to jest 6 mld zł co roku. Szacunki mówią, że to może być trochę mniej, ale to już kilkaset milionów zł dodatkowych wpływów do budżetu. 

Biedroń również zaznaczył, że trudna do rozwiązania jest również kwestia finansowania remontów zabytkowych budowli.

 - Kiedy przecieka w Kościele dach, dokładam proboszczowi w Słupsku, bo jest to  zabytek. Kościół mógłby sobie sam poradzić finansowo, bo jest drugim po Skarbie Państwa właścicielem gruntów. Tylko nieprzymuszany do oszczędzania nie oszczędza.  

Robert Biedroń chce rozdzielić państwo od Kościoła."Zrobiłem to w Słupsku"

Marsz Równości w Lublinie: "Żuk jak Kaczyński"

Jeszcze dzisiaj przed południem organizatorzy Marszu Równości w Lublinie mają złożyć zażalenie na decyzję sądu okręgowego, który podtrzymał wczoraj decyzję prezydenta Krzysztofa Żuka w sprawie zakazu ich sobotniego zgromadzenia.

Ubiegający się o reelekcję prezydent, który jest szefem lubelskiej PO, zakazał Marsz Równości, bo - jak twierdzi - zagrożone jest bezpieczeństwo uczestników manifestacji.

- W Strasburgu wygrałem w dokładnie takiej samej sprawie - mówił w Poranku Radia TOK FM prezydent Słupska Robert Biedroń.

- W tej kwestii niczym się nie różnią Kaczyński i Żuk. Ubolewam nad tym, że Platforma nie podejmuje zdecydowanych działań - stwierdził. 

Krzysztof Żuk jest jak Lech Kaczyński? Biedroń: Nie różnią się w kwestii Marszu Równości

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

 • Dlaczego nie ma szans na zjednoczenie opozycji;
 • W jaki sposób Robert Biedroń był szantażowany przez polityków PO?
 • Czy Robert Biedroń wspiera Hannę Zdanowską?

"Jeżeli zbije się opozycję w jeden bezideowy amalgamat, to skończy się to małą frekwencją wyborczą"

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (116)
Biedroń: Tresowana przez was Nowacka przyłączyła się do Koalicji Obywatelskiej
Zaloguj się
 • pinio67

  Oceniono 20 razy 8

  sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/interpelacja.xsp?typ=INT&nr=22930 - link do interpelacji mogącej unaocznić skalę łupienia państwa polskiego przez katolicką mafię. Dotacje, etaty, kasa z UE za ziemię darowaną przez komisję majątkową ... Warto jeszcze dopytać jaka część tych kościelnych dóbr jest własnością obcego państwa zwanego wtaykanem.
  Ponad trzy miesiące - i wciąż bez odzewu. Pan Szefernaker nie potrafi odpowiedzieć.
  Katolstwo dobrze wie, że odebranie dzieci oraz jawność finansów = wysłanie ich na właściwe miejsce, czyli śmietnik historii.
  Warto też pamiętać, że WSZYSCY - aws, sld, po, Tusk - wszyscy lizali poślady cudakom z torbami po cukrze na głowach. Lizali i płacili za taka możliwość.
  Partia, która bodaj nie zadeklaruje odcięcia się od klechów - nie ma szansy na mój głos.

 • niktwazny126

  Oceniono 15 razy 7

  "Gość Dominiki Wielowieyskiej chce wycofać lekcje religii ze szkół, co przyniesie ok. 2 mld zł oszczędności."- dodatkowo dzieciaki nie siedziałyby w szkole od rana do nocy. A rodzice nie z wygody, ale z przekonania podejmowaliby decyzję, czy wysyłać dzieciaka na religię na plebanię, czy raczej nie. Gwarantuję, że gdyby religia była przy kościołach i za Bóg zapłać, czyli w ramach misji, kk ograniczyłby się do 1 godzinki tygodniowo. Ale oni nie odpuszczą.

 • grosz-ek

  Oceniono 13 razy 5

  W sumie, i Biedroń, i Zandberg mają rację - dodanie lewicy obyczajowej do obyczajowych konserwatystów nie daje efektu synergii, a raczej odwrotnie: jakaś grupa wyborców odpadnie. Może więc niech lewica się sama zjednoczy, bo to właśnie jej podział i zmarnowanie prawie 13% głosów dało samodzielną większość PiS w Sejmie. Gdyby nie to, to PiS musiałby szukać koalicjanta i byłaby powtórka z lat 2005-2007.

 • el.pistolero

  Oceniono 21 razy 5

  Żeby w Polsce nastąpiła normalność, potrzeba Biedronia jako prezydenta wraz z jego partią, mającą większość w sejmie. Niestety, marzenia ściętej głowy.
  Ludzie narzekają, a jak przychodzi co do czego, głosują na POPiS. Obie partie chodzą na kościelnej smyczy. Wbrew pozorom bardzo do siebie podobne, jedyna różnica, PiS bardziej awanturniczy.

 • gggiaco

  Oceniono 9 razy 5

  "Podobnie wypowiedź słupeckiego samorządowca".. Słupskiego, nie słupeckiego. Słupsk, nie Słupca!

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 10 razy 4

  Jeśli powiem że Biedroń jest medialną wydmuszką (a wielu tak o nim mówi) to nie jest to pogarda dla mężczyzn, gejów czy kur znoszących jaja, z których robi się wydmuszki. Podobnie nie jest pogardą dla danej płci, jeśli powie się, że ktoś został wytresowany. I co? Jak teraz napiszę, że pani Laudaner ma wyprany mózg to będzie to pogarda dla kobiet bo w społeczeństwie przyjmuje się, że to kobiety zajmują się praniem?

 • globalne.ocieplenie

  Oceniono 18 razy 4

  Łał, wszyscy wespół w zespół huzia na józia, tzn. Biedronia, Z lewa i prawa, bo użył sformułowania "tresowaliście" Nowacką w odpowiedzi na jęki Wielowieyskiej, że "im więcej ugrupowań opozycyjnych startujących osobno, wym większe ryzyko wygranej PiS" - co, jak rozumiem, miało być rodzajem presji na Biedronia, żeby się z kimś połączył a la Nowacka lub stworzył hymn błagalny dla Zandberga. Pogarda dla kobiet! (Lubnauer); "Nowy Ogórek! (WTF?) - Krzysztof król; Ohydny brak kultury! (Jarosław Wałęsa) SERIO? Już armaty wytoczone? Aż tak wydaje się wam groźny? Mam nadzieję, że to, czego się obawiacie stanie się i Biedroń wymiecie was wszystkich!

 • ponury_swiniarz

  Oceniono 5 razy 3

  Dobrze, że pani Spandauer nie napisała, że z taką pogardą do kobiet poszedł w ślady Korwin-Mikkiego.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy 3

  Treser ma na nazwisko KURSKI? Bo to on wyłączność w tym cyrku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX