Szykują się zmiany w zakazie handlu. Sklepy mogą być zamknięte już w sobotę

Jeszcze w tym roku mogą wejść w życie zmiany w ustawie o ograniczeniu tzw. handlu w niedzielę. "Solidarność" zgłosiła dwie poprawki i twierdzi, że trwają ostatnie rozmowy z ministerstwem na ten temat.

Pierwsza z nich dotyczy działalności placówek pocztowych. W tej chwili są wyjęte spod zakazu handlu w niedzielę. Wykorzystuje to wiele sklepów, na przykład Żabki, które także świadczą usługi pocztowe, ale oczywiście głównie zajmuje się handlem.

"Solidarność" chce też dookreślenia czasu pracy w weekendy objęte ustawą. 

- Chodzi o to, żeby rozszerzyć niedzielną dobę pracowniczą od godz. 22 w sobotę do poniedziałku do 5 rano - mówi szef "Solidarności" pracowników handlu Alfred Bujara.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę ucieszył biskupów. "To szansa duszpasterska"

Bujara dodaje, że większość propozycji jest już z ministerstwem przedyskutowana. Projekt trafi do Sejmu jednak dopiero po wyborach

- Chciałbym, żeby to było jeszcze w tym roku przed świętami, pani minister Rafalska również deklarowała taką chęć - tłumaczy.  

Projekt ma być zgłoszony jako poprawka poselska, więc jest szansa, że rzeczywiście jeszcze w tym roku ustawa będzie zmieniona.

Polska po 1989 roku straciła niezależność gospodarczą? Ekonomiści krytykują słowa Szydło

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (7)
Zmiany w zakazie handlu w niedziele może jeszcze w tym roku
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 2

  W niedziele pracuje gastronomia, hotele, kolej, policja, straż, szpitale,

  pogotowia, radio, telewizja, piloci, stewardessy, lotniska...

  a dlaczego handel nie może ? ? ? ? ?

 • Marian Mariański

  0

  Tu nie trzeba zakazywać handlu już w sobotę, tylko określić, co oznacza PLACÓWKA POCZTY POLSKIEJ. Czy na poczcie możesz zjeść sobie ciepłego hot-doga, albo kupić Snickersa? Nie? No właśnie. Poczta służy do nadawania listów oraz paczek, a nie do sprzedaży artykułów spożywczych.

 • joserodriguez

  Oceniono 4 razy 0

  A nie lepiej ustawowo zrobic tylko 1 dzien w tygodniu do handlu? Zaoszczedzona kase przekazac na tace. Najlepiej tez ustawowo.

 • niktwazny126

  Oceniono 4 razy 0

  Zakaz handlu, zakaz aborcji, zakaz marszów, zakaz wyświetlania filmów, zakaz wystawiania spektakli teatralnych, zakaz ubierania pomników, zakaz.... Cóż, pozostało się modlić. A zaoszczędzone na zakazach pieniądze wrzucić na tacę. Tu zakazu nie ma i dłuuugo nie będzie.

 • andrzej1.61

  Oceniono 4 razy 0

  Tylko posterunki nadzoru nad bydłem zwanym wiernymi lub inaczej narodem Polskim będą czynne tylko dla niepoznaki są nazywane świątyniami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX