Szef sztabu wyborczego PO: Wypowiedź Biedronia o Nowackiej pokazuje jego prawdziwą twarz

Jacek Protas skomentował słowa Roberta Biedronia na temat Barbary Nowackiej. Prezydent Słupska stwierdził w TOK FM, że została "wytresowana" przez media i dlatego dołączyła do Koalicji Obywatelskiej.

Szef sztabu wyborczego PO: Wypowiedź Biedronia o Nowackiej pokazuje jego prawdziwą twarz

Jacek Protas skomentował słowa Roberta Biedronia na temat Barbary Nowackiej. Prezydent Słupska stwierdził w TOK FM, że została “wytresowana” przez media i dlatego dołączyła do Koalicji Obywatelskiej.

Robert Biedroń był gościem Poranka Radia TOK FM. W trakcie rozmowy z Dominiką Wielowieyską odniósł się do możliwości zjednoczenia lewicy pod auspicjami Koalicji Obywatelskiej, stworzonej przez Nowoczesną i Platformę Obywatelską.
- Tresowana przez was Nowacka dołączyła do Koalicji Obywatelskiej - powiedział Robert Biedroń w TOK FM. Jego zdaniem polityczka podjęła taką decyzję przed wyborami samorządowymi z powodu nacisku mediów.

Biedronia interesuje tylko jego kariera

Wypowiedź wywołała komentarze oburzenia. Odniosła się do nich też sama Nowacka. - Świat polityki bombarduje kobiety seksizmem. Martwi mnie, że te słowa padają z ust osoby, która odwołuje się do wartości feminizmu i równości - mówiła w rozmowie z tokfm.pl
Do słów prezydenta Słupska odniósł się w TOK FM też Jacek Protas, szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej
- Pokazał swoją prawdziwą twarz. Pokazał, że Roberta Biedronia interesuje Robert Biedroń i jego kariera. Zbudowanie ścieżki politycznej, może do Europarlamentu, może do parlamentu w nadchodzących wyborach. Tą wypowiedzią pokazał, że nie jest taki nowoczesny, tolerancyjny i otwarty - krytykował
- Jeżeli dziś głównym celem tego polityka jest atakowanie Platformy, rozbicie Koalicji Obywatelskiej, to niech bajek nie opowiada, że jest przeciwko PiS, że jest alternatywą dla tej partii. To są bzdury.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (19)
Szef sztabu wyborczego PO: Wypowiedź Biedronia o Nowackiej pokazuje jego prawdziwą twarz
Zaloguj się
 • xt-s

  Oceniono 9 razy 3

  Nie znoszę Biedronia, nie zgadzam się z jego poglądami politycznymi i nigdy na niego nie zagłosuję. Ale przypisywanie mu seksizmu i robienie nagonki, że użył słowa "tresura" jest absurdem i nachalną walką polityczną na pomówienia i szkalowanie przeciwnika (nie przeciwnika! śmiertelnego wroga, zasługującego na zniszczenie i zgnicie w piekle!).
  Nie użyłbym metafory "tresury" wobec Nowackiej. Powiedziałbym raczej o zaprzedaniu swoich dawniejszych idei za obietnicę stołka. Albo powiedziałbym, że skur... się tak samo, jak niegdyś skur... się Giertych, stając się z narodowca działaczem PO. Albo określiłbym, że jest to krowa na tyle elastyczna, że jednak zmienia poglądy. Biedroń był wobec niej i tak wyjątkowo delikatny.

 • androsaq

  Oceniono 6 razy 2

  Po co Basia PO? Żeby ją usadzić i nie brzęczała za dużo. Następnie Grzesiu Basię wystawi do wyborów europarlamentarnych, oczywiście z PO. Basia - PeOwinka będąca już europarlamentażystką będzie miała godziwą pensję, fajne życie, a sprawy lewicowe nie będą zaprzątały już jej lewicującej główki.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy 2

  Ciemny lud czerski 27 lat byl tresowany przez media i do czego to doprowadzilo chyba nie musze tlumaczyc.

 • mrpens

  Oceniono 1 raz 1

  Dla homoseksualistów kobiety są jak zwierzęta w cyrku, do tresowania

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz 1

  Od kiedy to PO taka zakochana w Nowackiej ? Kto sie przylacza do PO ryzykuje politycznym samobojstwem. Nowacka raczej chce kolejny raz zaistniec, ale raczej to "marzenie scietej glowy".

 • matts06

  Oceniono 5 razy 1

  Waszą twarz, czyli PO widzieliśmy przez ostatnie 12lat i już podziękuję. Nawet ostatni dni pokazały świetnei waszą prawdziwą twarzy, że tylko wymienię Legionowo i Lublin. To jest wasza cała PO.
  A Biedroń? Jak to Biedroń, trochę widać, że lekko mu zaszumiała sodówka w głowie, jednak mam nadzieję, że się ogranie. Po drugie seksizm w jego wypowiedzi mogą widzieć tylko osoby nienormalne. Ja rozumiem naprawdę, że seksizm jest problemem , ale jeśli szuka się go tam gdzie go nie ma, to jest to tylko ośmieszanie poważnej sprawy, a poza tym robi właśnie to czego niby feministki chcą unikać, tzn. niby chcą być równo traktowane z facetami, a jak się im powie mocno (bo Biedroń powiedział prawdę mocno, może nawet za mocno) w twarz prawdę, to nagle zaczynają wmawiać, że to seksizm i wtedy to by było tyle tego równego traktowania, bo tym samym pokazują, że nie chcą być równo traktowane, bo nie wolno ich krytykować za nic, bo wyjadą z tym że to seksizm. To jest tak jakby Biedroń wszędzie zasłaniał się, że ci co go krytykują to homofoby.

  A co do Nowackiej, cóż, Biedroń powiedział prawdę, bolesną, ale prawdę. Nowacka się sprzedała, porzuciła swoje ideały i teraz z Barbary, którą była, gdzie nie bała się zabierać głosu, walczyć w słusznych sprawach, stała się małą Basią, schowaną i nie zabierającą głosu, byle nie zaszkodzić PONowoczesnej w wyborach. Tak było z Legionowem, tak jest z Lublinem, gdzie mimo tego, że KO nie wycofała swojego poparcia, powinna to zrobić sama Nowacka, wyjść powiedzieć, że nie może popierać takiego kandydata, bo ważniejsze są dla niej jej przekonania. Nic takiego nie miało miejsca, poprosiła tylko by prezydent był "odważny"... Ciekawe czy tak samo gadałaby jak marszu zakazał prezydent z PIS? To są podwójne standardy, to sprawa, że polityk traci jakąkolwiek wiarygodność. To jest właśnie przypadek Nowackiej. Strasznie szkoda, ale dla niej już powrotu na lewicę nie ma, musi szukać swojej drogi w PO.

 • maza13

  Oceniono 5 razy 1

  słuchałem tego wywiadu i zgadzam się z argumentami Biedronia w całości . P. Basię lubię i szanuję ale w bagnie PO utonie i nie będzie po niej śladu. Niestety nikt nie chce zrozumieć ,że PO swoją szansę życiową już miała i przegrała a nic dwa razy się w życiu nie zdarza.

 • 1korner

  Oceniono 5 razy 1

  Basia się puściła z Platformą, a tzw. tresowanie to tylko forma inicjacji. Normalny człowiek powinien się ze wstydu spalić, a ta politłuczka robi z siebie ofiarę, woła siostry na pomoc : ) Dno i wodorosty.

 • rastablaster

  0

  Obrońcy puszcz i zieleni wszelakiej - TOK FM nie poinformuje, ale możecie wyszukać:
  Pentagon plans axing swathe of precious EU-protected forest for its Poland base.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX