Sondaże wskazują na zwycięstwo kandydatów KO

Głosowanie. Wybory samorządowe w Warszawie

Głosowanie. Wybory samorządowe w Warszawie (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta)

Na 6 dni przed wyborami samorządowymi sondaże wskazują na zwycięstwo kandydatów popieranych przez Koalicję Obywatelską w największych polskich miastach. Prawie pewna swojego zwycięstwa może być Hanna Zdanowska w Łodzi i Jacek Jaśkowiak w Poznaniu.

Wybory prezydenta Łodzi rozstrzygną się najpewniej w I turze. Hanna Zdanowska cieszy się ponad 60% poparciem. 4 lata temu kandydatka Platformy Obywatelskiej także zdobyła urząd w pierwszym głosowaniu. O krok od podobnego rezultatu jest ubiegający się o reelekcję w Poznaniu Jacek Jaśkowiak.

Sondaż Kantar Millword Brown dla "Gazety Wyborczej" daje mu 48%. Jego kontrkandydat z PiS-u ma zaledwie 19%. Do ostatniej chwili rywalizacja będzie się za to toczyła w Krakowie. Onet podaje, że w II turze różnica pomiędzy Jackiem Majchrowskim a Małgorzatą Wassermann wynosi niewiele ponad 4%.

Czytaj też: Leszek Miller: Zagłosuję na Rafała Trzaskowskiego. I to już w pierwszej turze

Trudno przewidzieć też wynik w Gdańsku - tam z podobnym wynikiem jest aż trzech kandydatów. Urzędujący Paweł Adamowicz ma 30%, Jarosław Wałęsa z Koalicji Obywatelskiej 26%, a Kacper Płażyński 23%. I do tego Warszawa, w której pewne jest, że do II tury przejdą Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki.

A ostatni sondaż w powtórnym głosowaniu daje kandydatowi Platformy 13 punktów procentowych przewagi nad wiceministrem Jaki.

Zobacz także
  • Skoki narciarskie. Klimow najlepszy, Stoch poza podium
  • Liderzy protestu niepełnosprawnych w Sejmie z nagrodą im. prof. Zbigniewa Hołdy. Sobotnia Gala w Teatrze Muzycznym w Lublinie Prof. Andrzej Rzepliński: Nasze państwo parszywieje i karleje
  • Gołoledź w Poznaniu Śnieg i gołoledź - w niedzielę w Polsce zrobiło się zimowo
Komentarze (1)
Sondaże wskazują na zwycięstwo kandydatów KO
Zaloguj się
  • wojtas wojtas

    Oceniono 4 razy -2

    Za tydzień się okaże i będzie tak jak z wyborami prezydenckimi.....Ja będę się śmiał i drwił z waszych sondaży.A trzudka będzie rozpaczać i obrażać Polaków.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy