Wielka uroczystość na Mierzei Wiślanej. W roli głównej prezes PiS. Dziennikarze dowiezieni traktorem

- Będziemy robić to, co jest potrzebne Polsce - mówił Jarosław Kaczyński zapewniając, że pozwolenie na budowę przekopu przez Mierzeję Wiślaną "wydaje się być kwestią czasu". Prezesowi towarzyszyli min. Marek Gróbarczyk i kandydat PiS na prezydenta Elbląga.

Jarosław Kaczyński był najważniejszym gościem uroczystości wkopania ostatniego słupka geodezyjnego, który wyznacza granice przekopu przez Mierzeję Wiślaną. Na miejsce, jak relacjonował reporter Radia TOK FM, dziennikarze zostali dowiezieni na traktorze. Prezes PiS wraz z towarzyszącym mu ministrem gospodarki morskiej Markiem Gróbarczykiem dojechał w kolumnie samochodów.

- Mamy pełne prawo zakończyć proces tyczenia, a pozwolenie na budowę wydaje się być kwestią czasu. Kanał powstanie. Elbląg powinien być portem uzupełniającym, ale znaczącym. Przyczyni się to do jego rozwoju. Polska przez wiele lat żyła w sytuacji państwa niesuwerennego, dziś pokazujemy, że mamy pełną suwerenność. Będziemy robić to, co jest potrzebne Polsce - mówił Jarosław Kaczyński.

Inwestycja, obiecywana przez PiS od lat, nie ma jeszcze decyzji środowiskowej, pozwolenia na budowę i rozpisanego przetargu.

Przekop, kiedy już zacznie powstawać, będzie wymagał bardzo dużych nakładu prac. - Kanał przez Mierzeję Wiślaną będzie miał 1300 metrów, głębokość 5 metrów; tor przez Zalew Wiślany będzie miał szerokość 6 metrów - wyliczała wicedyrektor Urzędu Morskiego Anna Stelmaszyk.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Zobacz także
 • Kolejka linowa na Kasprowy Wierch "Nie przepłaciliśmy za kolejkę na Kasprowy" zapewnia prezes PFR. I obiecuje duże zyski
 • Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński Dymisja Mateusza Morawieckiego? "Jego pozycja zależy wyłącznie od woli Kaczyńskiego"
 • 30.11.2016, Warszawa, wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki podczas prezentacji polskiego samochodu wyścigowego Arrinera Hussarya. Premier jest jak Konrad Wallenrod? "To postać wyobrażona, a Morawiecki nie jest postacią z bajki"
Komentarze (12)
Wielka uroczystość na Mierzei Wiślanej. W roli głównej prezes PiS. Dziennikarze dowiezieni traktorem
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 4 razy 2

  .
  …. a przez środek pierdykniemy kanał.... wzdłuż i wszerz... i mostek.... a na mostku Kaczyński.... i będzie patrzył w przyszłość..... i będzie myślał... na ch nam ten kanał.......

 • ostjan

  Oceniono 3 razy 1

  Cudownie uzdrowiony prezes dwoi się i troi. Coś mi to wygląda na symulowaną chorobę.

 • jabbaryt

  Oceniono 5 razy 1

  teatrzyk zielona kaczka przedstawia widowisko pt: Przekop.
  BTW ciekawe kto bedzie przekopywał? Prezes za pomoca łopaty?

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 1

  Spoko będzie jak ze stępką w Szczecinie - w p i z d u

 • antoszek22

  Oceniono 2 razy 0

  Najlepszy był facet z psem, prawdziwy surrealizm gość patrzący w górę na zdjęcie kanału obok niego skaczący pies a z przodu jakis dziadek z łopatą wbijający w dzika plażę słupek drogowy bo przecież nie geodezyjny .

 • niktwazny126

  Oceniono 4 razy 0

  Dziennikarze traktorem, a prezesa nieśli w lektyce?
  "wydaje się być kwestią czasu"- tak też prezes przemawiał odnośnie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i "zamachu".
  " Będziemy robić to, co jest potrzebne Polsce - mówił Jarosław Kaczyński."- np. lotnisko w Radomiu.
  "mamy pełną suwerenność"- i ani jednego przyjaciela wśród mniej i bardziej niesuwerennych państw

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Wreszcie, zamiast kolejnego akwaparku konkretna inwestycja stricte ekonomiczna, swoja droga to przyklad deutsche wirtschaft 600 lat tam rzadzili i nie skrocili drogi z Elbing Do Gdanska i w glab panstw rzeszy, plywali jak to Niemcy dookola.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 3 razy -1

  Babeczki chłopcy też postawili? Czy nie było wiaderek?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy