Dwa protesty na ulicach Warszawy. Rolnicy i taksówkarze zablokują część miasta

W obronie o rolnictwa i polskiej wsi odbędzie się w czwartek protest przed gmachem ministerstwa spraw zagranicznych. Przeciwko nielegalnym przewoźnikom protest organizują też taksówkarze.

Na ulicach Warszawy zapowiada się gorący czwartek. Organizatorem pierwszej manifestacji jest Związek Zawodowy Rolników Rzeczypospolitej "Solidarni". Zdaniem działaczy, polski rząd w ostatnim czasie dopuścił się wielu zaniechań, które przyczyniają się do trudnej sytuacji na wsi. Wśród nich jest m.in nieogłoszenie klęski żywiołowej spowodowanej suszą i brak skutecznych działań w związku z epidemią ASF, która dziesiątkuje trzodę chlewną.

I to właśnie te dwa palące problemy skłoniły organizację do ogłoszenia protestu zapowiada Marcin Bustowski ze Związku Zawodowego Rolników Solidarni.”- Kpina ministerstwa rolnictwa i pana Mateusza Morawieckiego zmusiła nas do podjęcia decyzji o wyjściu na ulicę i to jest dopiero preludium - powiedział TOK FM.

Drastyczna podwyżka cen żywności

Wg wyliczeń rolniczych związków zawodowych jedna trzecia z poszkodowanych przez suszę nadal nie ma oszacowanych strat i nie może liczyć na pomoc państwa.
- Jak będzie trzeba, będą strajki jak we Francji. Będziemy palić opony, będziemy blokować drogi. Rolnicy już są tak zdesperowani, że nie będziemy pobłażać temu - zapowiada Bustowski.
Zdaniem central związkowych brak ogłoszenia stanu klęski żywiołowej po tegorocznej suszy będzie skutkował między innymi drastyczną podwyżką cen żywności. A straty które poniosły gospodarstwa - w konsekwencji mogą doprowadzić do upadku około 20 - 30 tys. gospodarstw rolnych.


Manifestacja rozpocznie się o godz. 10 przed ministerstwem spraw zagranicznych, stamtąd rolnicy przejdą przed kancelarię premiera.

Przejazd kolumny taksówkarzy


Protest przeciwko nielegalnym przewoźnikom zapowiada z kolei Związek Zawodowy "Warszawski Taksówkarz". Kolumna taksówek wyruszy w czwartek o godzinie 12:00 spod Cmentarza Północnego i ma przejechać przez całą Warszawę. - Protestujemy przeciwko rozrastającej się pladze przestępców gospodarczych w transporcie drogowym osób oraz przeciwko braku skutecznych działań służb państwowych do tego powołanych. Polscy taksówkarze są okradani każdego dnia przez dziesiątki tysięcy przestępców gospodarczych w całej Polsce, a polskie państwo nic z tym nie robi - czytamy na stronie warszawskitaksowkarz.pl.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Protest rolników i protest taksówkarzy w Warszawie 18 października
Zaloguj się
 • Sylwester Hulk

  Oceniono 1 raz 1

  Hehe Wielkie DZIĘKUJEMY chłopaki- cebulaki. Druga piękna akcja dzięki której Uber zyska rekordowe zyski tego dnia :-) Nie pamiętacie jak było ostatnio? W tamtym roku Uber dzięki waszym płaczom zyskał 500% większe zyski tego dnia. 500 PROCENT rozumiecie de*ile? Nie podobają się przewozy osób? A coś takiego jak wolny rynek albo ewolucja coś wam mówi? Kierowcy UBER dziękują złotówiarzom za takie dni. Buziaki chłopaki- buraki hehe

 • tepege

  Oceniono 1 raz 1

  Czas już na aktyw inteligencko - robotniczo - chłopski.

 • fliper555

  0

  Może skorzystacie -20 zł kod PKUQL na Taxify działa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX