Komentarze (117)
Min. Anna Zalewska. Lekcje w soboty? Reforma edukacji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • 1utek

  Oceniono 3 razy 3

  Prawie wszystkie pisowskie deformy są po to by było jak było..... w PRL-u. Czyżby wynikało to z tęsknoty pana J. Kaczyńskiego do utraconych lat?

 • liftertoja

  Oceniono 3 razy 3

  Z tym pięciodniowym tygodniem pracy od 1985 to bez sensu. bo pierwsze wolne soboty (2 w roku...) wprowadzono za Gierka, a WSZYSTKIE wolne soboty to dopiero w III RP były, a i to nie od razu, bo pamiętam że jedna była początkowo w miesiącu pracująca.

 • franekzjanek

  Oceniono 3 razy 3

  .
  Nareszcie , czekałem na ten moment kiedy 500+ poczuje "uroki" PiSowskiej komuny .
  Przekonajcie się jak to było , kiedy sobota była normalnym dniem nauki ... i to czasami do godz 14. .Brawo PiSokomuno
  .

 • budapren

  Oceniono 3 razy 3

  Hmmm ? Więcej niż 30 osób w klasie? Naprawdę? W moim liceum w klasach pierwszych jest po 36 osób, a 32 to minimum narzucone przez miasto.

 • satjez

  Oceniono 2 razy 2

  Drogi PiSie, wiem, że żaden z was nie planuje tak daleko, bo jak wiadomo prezes pożyje jeszcze najwyżej jedną kadencję, ale ci uczniowie, to są wasi wyborcy, którzy na was nie zagłosują. Tak jak teraz wybierają was nieuki i tępaki po gimnazjach, tak w przyszłości będziecie musieli liczyć się z efektami waszych niekompetencji i nieudolności :)

 • tlbck

  Oceniono 2 razy 2

  Ta deforma edukacji to pierwszy krok, bardzo cichy ale zawsze, do wyjścia Polski z UE. W podstawie programowej do geografii nie ma słowa o UE... niech teraz któryś z tych pisowcow powie dlaczego?

 • eva01

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Zalewska o tym wiedziała pisząc reformę, ale nie przyjmowała do wiadomości, ze będzie jak jest. Gimnazja stoją prawie puste bo nie można łączyć dzieci z gimnazjum z SP. Może jak już gimnazjum wygaśnie to wtedy władze gminne będą mogły rozszerzyć teren szkoły. Najgorsze jest to, że gimnazja funkcjonowały już całkiem dobrze...ale cóż Trzeba było zburzyć kosztem dzieci, rodziców i nauczycieli.

 • gorillaglu

  Oceniono 4 razy 2

  Program też będzie jak 35 lat temu? W sumie czemu nie, anachronizmy w postaci zakazu używania kalkulatorów mamy od zawsze.

 • mamagra

  Oceniono 2 razy 2

  Dlaczego ta pani na zdjęciu ma taką zaciętą minę, bez, jak zwykle do tej pory, radosnego uśmiechu? Coś Jej nie wyszło? Ma jakieś problemy do rozwiązania? No to lu, i do roboty.

 • 13mb

  Oceniono 4 razy 2

  SZANOWNI PAŃSTWO ŻURNALIŚCI, NIE PISZCIE "REFORMA SZKOLNICTWA" TYLKO POWRÓT. JAKĄ GÓWNIANĄ REFORMĄ MOŻE BYĆ SZKOLNICTWO DO KTÓREGO UCZĘSZCZAŁEM 60 !!! LAT TEMU? TU NIC SIĘ NIE ZMIENI NA PRL, ON JUŻ TU JEST! PRZECIEŻ TA QUASI "MINISTERKA" NIE POINFORMOWAŁA DOTYCHCZAS KTO STWORZYŁ PLAN "REFORMY". TO BYŁ POWRÓT DO SZKOLNICTWA PRL !!! I BASTA !!!

 • Tworzywa 500

  Oceniono 4 razy 2

  Przecież to babsko powinni w smole i w pierzu wytarzać. Najgorzej jak człowiek odpowiedzialny za dzieci i młodzież nienawidzi ich.

 • qwertura

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieję, że wyznawcom pisuaru "zatkało kakało". A jeszcze większą nadzieję mam na to, że ich dzieci właśnie będą szły do średnich szkół :-)) Może walnięcie takim obuchem wreszcie obudzi uśpione rozumki fanów tej deformy i tej partii partaczy

 • satjez

  Oceniono 1 raz 1

  a kogoś to dziwi? :)))

 • mamagra

  Oceniono 1 raz 1

  No i cóż tu jeszcze komentować. Będą szlabany na wyjazdy na wyraj, chyba, że tylko w niedzielę.

 • tygrys102

  Oceniono 1 raz 1

  reforma pis...czyli wszystko do du...

 • six_a

  Oceniono 1 raz 1

  zalewska zimuje w szafie razem z macierewiczem i resztą oszołomów, wylizie po wyborach. nie ma za co.

 • pix_d

  Oceniono 1 raz 1

  Jakby co, to można zrobić "open space" na sali gimnastycznej.

 • mgr_doc_hab

  Oceniono 7 razy 1

  To bardzo ciekawa inicjatywa.

 • drugiepietro

  0

  Przeludnione szkoły, brak doświadczonych i dobrze wykształconych nauczycieli, dwie różne podstawy programowe oto powody, dla których - na skutek reformy oświaty robionej na "rympał"
  przez pisowski rząd i wchodzącą w jego skład minister Zalewską - za kilka lat będziemy mieli tysiące sfrustrowanych, zbuntowanych i na dodatek kiepsko wykształconych młodych ludzi. Dzisiejsi rządzący niech już się modlą, by ten żywioł nie wymknął się spod kontroli, bo to oni w pierwszej kolejności padną jego ofiarą. Niech nawet nie myślą o wychodzeniu z UE, bo może się okazać, że tylko możliwość swobodnego przemieszczania się daje szansę uratowania tyłka. No, chyba że mają już zabukowane jurty na Kołymie.

 • jerzytop

  0

  proponuję . Praca 3 dni w tyg a nauka 7 dni z tym ze 6 i 7 dzień dla ministrów zasłużonych w dziele . Jak wszystko sper .... ć i jeszcze dostawać za to pieniądze

 • mamagra

  0

  Aj ja jaj, w soboty?

 • tonik777

  Oceniono 4 razy 0

  Ustalmy raz na zawszę jedną rzecz: nie ma żadnej kumulacji roczników. Prawdą jest, że zarówno uczniowie 8 klas szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjów pójdą do pierwszej klasy liceum, ale zapomina się o jednym drobnym szczególe. Ci z podstawówek pójdą do pierwszej klasy 4-letniego liceum, a z gimnazjów do 3-letniego. Gdyby trzymać się narracji, że liceum w obu przypadków jest wspólne to jedni pójdą do klasy pierwszej, a drudzy do klasy drugiej.
  Problem jest taki, że licea 3-letnie zostały zastąpione przez 4-letnie, więc automatycznie będzie tam więcej uczniów, ale to nie jest problem tylko jednego rocznika, ale ogólny.

 • wj_2000

  Oceniono 1 raz -1

  "Dzięki", to NIE JEST synonim "z powodu", czy " wskutek".
  Dzięki jest sens uzywać, gdy mowa o spowodowaniu czegos KORZYSTNEGO!!!!! Za co skłonni bylibysmy dziękowac, a nie psioczyć!!

 • seku-ndo

  Oceniono 5 razy -1

  "Za czasów PRL-u" - zdanie wytrych o strasznych - rozumie się - czasach.
  I z czego by żyło złodziejstwo styropianowe ? Przecież "za czasów PRL-u" nie można było sprzedawać Polski !

 • panbies

  Oceniono 5 razy -1

  Super. Dzięki będzie mniej lekcji każdego dnia:)

 • bromborek83

  Oceniono 2 razy -2

  Dlaczego akurat "jak za PRL" - a co to w IIRP czy pod zaborami nie było sobotnich lekcji?
  "wolne soboty to luksus, którym cieszymy się od 1985 roku" - ha! czyli PRL dał nam ten luksus! no proszę!
  Poza tym artykuł jest o szkołach, a nie o pracy... Oj znowu chwytliwie propagandowy tytuł - Za PiS jak za PRL! (no bo jeszcze sklepy zamknęli, za komuny też były zamknięte)...

 • tomak69

  Oceniono 4 razy -2

  Wystarczy 40 godzin zegarowych etat dla nauczycieli. Przy tablicy 20 godzin zegarowych i 20 godzin zegarowych w szkole. Pomagając uczniom. Plus dobra. Godna pensja. Jak wszyscy pracują. Jest to uczciwe. Mniej etatów potrzebnych. Więcej ludzi z pasją w zawodzie. Co o tym sądzicie?

 • adaw73

  Oceniono 7 razy -5

  Byłem i mieszkałem w UK i moje dziecko chodziło tam do szkoły. No i nigdy więcej!!!!!!!! Tam uczą debilizmu i pasywności zyciowej. Zero własnej inicjatywy. Wychowują cyborgi do roboty. Do rządzenia są przygotowywane dzieci w prywatnych szkołach dla swoich. O i cała prawda o edukacji w Europie. Najgorsze,że takie pokolenie bez poglądów i własnego zdania już jest w Europie prawie w każdym Zach kraju. W Polsce widać to samo u 20 latków.

 • masofrev

  Oceniono 11 razy -5

  > Warszawski ratusz nie wyklucza
  A może sobie "nie wykluczać" - tylko za pracę w dzień wolny (sobotę) musi nauczycielom oddać dzień wolny w tygodniu.

  > najbardziej obleganych liceach w Warszawie klasy mogą liczyć ponad 30 osób.
  Też mi coś - we Wrocławiu za Dutkiewicza w liceach regularnie było ponad 30 osób w klasie...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy -6

  Kazda cena jest warta tego by pozbyc sie tej niedorzecznosci, na ktora narzekaja rowniez britole lapiac sie za glowe nad bezsensownym skomplikowaniem systemu szkolnictwa.
  W tle koniecznosc rozprawienia sie z kolejna niedorzecznoscia czyli powiatami, wlasnie brakuje rak do pracy i moze czas wydlubac rzesze nierobow, zbednych urzedasow.
  Powrot do PRL w przypadku sensownego ukladu 49 i gmin jest rowniez wart przejsciowych problemow.

 • beznyl

  Oceniono 10 razy -8

  Nie tak dawno pan Broniarz brzęczał, że będzie dużo bezrobotnych nauczycieli. Przekwalifikowali się?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX