Twoja kawa dziwnie smakuje? Właśnie ruszył proces podejrzanych o podrobienie 25 ton produktu

11 osób usłyszało zarzuty w śledztwie związanym z produkowaniem podrabianej kawy pod Częstochową. Podejrzani sprzedawali ją w opakowaniach znanej włoskiej kawy z wyższej półki.

Jak informuje Prokuratura Regionalna w Katowicach, wartość zabezpieczonego towaru to 1 mln 850 tys. złotych. Śledztwo trwa od lutego zeszłego roku, kiedy funkcjonariusze CBŚ odkryli magazyny pełne podrabianej kawy oraz linię produkcyjną. W fabryce było około 25 ton podrabianej kawy.

Jak wyjaśnia prokurator Waldemar Łubniewski, z Prokuratury Regionalnej w Katowicach, przestępcy kupowali tanią kawę i przekładali ją do podrabianych opakowań znanej marki z Włoch. Śledczy ustalają teraz, gdzie trafił ten towar. Podejrzanym za udział w grupie przestępczej i naruszenie prawa do znaku towarowego, grozi do 10 lat więzienia.

Jeden z podejrzanych, któremu postawiono zarzuty na wcześniejszym etapie śledztwa, został aresztowany. Wobec pozostałych osób prokurator zdecydował o zastosowaniu wolnościowych środków zapobiegawczych: dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Czy droższa, markowa kawa jest lepsza od tańszej?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Kawa dziwnie smakuje? Może trafiłaś na podrobiony produkt. Podejrzani stanęli przed sądem
Zaloguj się
  • 0

    Zwyczajowi przedsiębiorcy jakich wielu ,zgodnie z nowym zwyczajem Żdanowskiej i PO,oszustwo i poświadczenie prawdy to przestępstwo nie mające znaczenia ,po 20 tys grzywny i miejsce na liście KO w najbliższych wyborach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX