"Wielka tragedia się nie stanie". Poseł PiS odpowiada przedstawicielom opozycji w sprawie 12 listopada

Do 12 listopada coraz mniej czasu, a ciągle nie wiadomo, kto będzie miał wtedy wolne. - To jest niedopuszczalne, by w takim trybie procedować ustawy, które mają konsekwencje dla ludzi - mówiła Agnieszka Ścigaj z Kukiz'15. Poseł PiS Łukasz Schreiber próbował bagatelizować sprawę.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy!  Sprawdź szczegóły >>>

Ustawa w sprawie dodatkowego dnia wolnego - 12 listopada - wraca do Sejmu, bo senatorowie zgłosili poprawki. Jedna dotyczy tego, by dzień po Święcie Niepodległości zamknięte były centra handlowe. Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami - wszystkie sklepy mogą być 12 listopada otwarte.

Czytaj też: Dodatkowy dzień wolny nie wszystkim sprawił radość. Ustawa przyjęta przez Sejm nastręcza sporo kłopotów>>>

- Jarosław Kaczyński wymyślił sobie, że chce mieć święto także 12 listopada. Teraz jest tłumaczenie, że Święto Niepodległości przypada w niedziele. Jakbyśmy o tym wcześniej nie wiedzieli! Można było więc wcześniej przygotować - ocenił w TOK FM Adam Szłapka.

Poseł Nowoczesnej przypomniał, że zgłoszona w minionym tygodniu ustawa, miała zaledwie pięć artykułów. -  Dwa musiały być poprawiane już w Sejmie. To bubel prawny. Z Senatu ustawa wraca do Sejmu, a kolejne posiedzenie zaczyna się dopiero 7 listopada - wyliczał gość Wyborów w TOK-u.

Agnieszka Ścigaj oceniła, że sposób, w jaki politycy rządzącej prawicy organizują dodatkowy dzień wolny, doskonale pokazuje, jak stanowi się prawo w Polsce. - Ktoś "na górze" coś wymyśla, nie licząc się z konsekwencjami, jakie spadną na tego, kto będzie to prawo stosować. Do tego dodatkowego dnia trzeba było wcześniej przygotować przedsiębiorców, ludzi, który mają zaplanowane wizyty lekarskie, sprawy sądowe. To jest niedopuszczalne, żeby w takim trybie procedować ustawy, które mają daleko idące konsekwencje dla ludzi - uważa posłanka Kukiz'15.

Argumenty posłów opozycji próbował bagatelizować poseł PiS Łukasz Schreiber. - To jest kwestia jednego dnia. Jak rozumiem, jakaś wielka tragedia się nie stanie z tego powodu. Nie ma chyba powodów, by rozpaczać - mówił.

Dominika Wielowieyska dopytywała posła, o sens wprowadzania dodatkowego dnia wolnego.

- Przyzna pani redaktor, że nie mamy okazji na co dzień świętować stulecia niepodległości. Jak będzie ten dodatkowy dzień, to nic się nie stanie. Bardzo budująca jest troska przedstawicieli naszej opozycji, w sprawie tego, że będą straty dla budżety.  Miliardy im uciekały przy okazji VAT-u przez ręce i nikogo to nie denerwowało - a teraz jeden dzień wolny i tragedia nastąpi - stwierdził.

- Proszę to powiedzieć ludziom, którzy mieli rozprawy sądowe zaplanowane na 12 listopada i będą musieli znowu czekać - ripostował Adam Szłapka z Nowoczesnej.

Czytaj też: Łukasz Schreiber: Wyniki pokazują trend wzrostowy dla PiS w wyborach samorządowych>>>

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (55)
12 listopada dniem wolnym
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 16 razy 10

  Za PiSu święto 11 listopada przekształciło się w dzień kibola i naziola... Nie bardzo rozumiem dlaczego niby kibole muszą mieć aż 3 dni żeby w kominiarkach poodpalać sobie race? Bo tak jak na żaden mecz piłki nożnej nie pójdzie normalna rodzina z dziećmi tak i na manię kibolo - nazioli nie chodzi nikt normalny

 • vito60

  Oceniono 10 razy 6

  Pan poseł pissu ma dużo wolnego i bezpieczną wypłatę. Za nic przy tym nie odpowiada. Dlatego więc, nie widzi nic strasznego w legislacyjnym bublu.

 • tomtg123

  Oceniono 16 razy 6

  PiS to bylejakie traktowanie Polski. Przez coś takiego spadł samolot w Smoleńsku. Bylejakość jest uprawnioną postawą życiową prywatnej osoby, jak indywidualnej osobie nie zależy - to każdy może swoje własne życie traktować bylejak , ale rząd i posłowie nie mają prawa traktować bylejak Państwa i Obywateli.

 • marudna.maruda

  Oceniono 14 razy 6

  11 listopada jest 11 listopada, i wtedy świętujemy, jak kto lubi. 12 listopada jest zwyczajnym dniem (pomijając premierę filmu z doskonałą obsadą aktorską z 1962 r., którą doskonały aktor może świętować w wybranym towarzystwie). A na zwyczajny dzień mamy zwyczajne zajęcia, pilne lub nie, terminowo określone albo elastycznie. Nasza sprawa. Nie ma powodu do ogłaszania dodatkowego święta tym bardziej, że ogromna rzesza ludzi nie będzie tradycyjnie nic z tego wolnego miała- pracują szpitale, kolej, lotniska, komunikacja miejska, stacje paliw, kina, domy opieki....

 • rozterka47

  Oceniono 6 razy 4

  Spadną setki rozpraw z wokandy i przesuną się o tygodnie a nawet miesiące bo terminy wyznaczane są dużo na przód , czy znowu " kasta sędziów" będzie winna , PISuary ?

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 8 razy 4

  Cóż,, Prezes Tysiąclecia jest sentymentalny i 12 listopada chce uczcić "okrągłą" 56 rocznicę premiery filmu "O dwóch takich co ukradli księżyc".

 • andzialak

  Oceniono 5 razy 3

  PiS twierdzi, że wstał z kolan, żeby na nich pisać ustawy...

 • adstr

  Oceniono 7 razy 3

  Byle budyń zdecydował, czy podpisuje do 05:30 w poniedziałek 12., ponieważ o tej porze wstaję do roboty.

 • spam_box

  Oceniono 4 razy 2

  W sumie nic się strasznego nie stanie. W trupolewie jarek zlikwidował chwasta i też nic się nie stało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX