Proces w sprawie wypadku premier w Oświęcimiu. Beata Sz. nie stawiła się w sądzie

Była premier Beata Sz. nie stawiła się w krakowskim sądzie na rozprawie ws. wypadku, do którego doszło w lutym ubiegłego roku w Oświęcimiu.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Jak informuje reporterka TOK FM Katarzyna Młynarczyk posiedzenie sądu jest w pełni niejawne, dlatego na razie nie wiadomo jak była premier - pokrzywdzona w wypadku - usprawiedliwiła swoją nieobecność. 

Na rozprawie stawił się jeden ze świadków - również pokrzywdzony w wypadku funkcjonariusz BOR.

Dlaczego rozprawa odbywa się w Krakowie, a nie w sądzie w Oświęcimiu? To pokłosie decyzji o utajnieniu wyjaśnień składanych przez była premier. W oświęcimskim sądzie nie ma sali, w których można odtwarzać materiały niejawne czy w trybie niejawnym przesłuchiwać świadków

Przypomnijmy, że sąd na pierwszej rozprawie, w połowie października, nie zgodził się na upublicznianie danych osobowych pokrzywdzonej. Dlatego o byłej premier mówić należy - Beata Sz.

Nie przyznaje się do winy

O spowodowanie wypadku z udziałem kolumny rządowej oskarżony jest  22-letni Sebastian K.. Kierowca fiata, który uderzył w limuzynę wiozącą ówczesną szefową rządu, nie przyznaje się do winy.

Mężczyzna, przypomnijmy, nie zgodził się na proponowane przez prokuraturę warunkowe umorzenie sprawy. Bo byłoby to jednoznaczne z jego przyznaniem się do winy.

Czytaj też: Czy PiS wyprowadzi Polskę z Unii przez przypadek? Żakowski: Pani Kraksa i jej towarzysze często nie chcą, a robią>>>

Beata Szydło to Pani Kraksa? Żakowski: Nie chodzi tylko o wypadki

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Premier wypadek w Oświęcimiu
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 4

  A napiszcie, jaką sympatią cieszy się Szydło w swojej wiosce?

 • benzyl

  Oceniono 6 razy 4

  Nie stawiła się, to kara porządkowa 1000 złotych.

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 3

  Beata Sz. ma doskonałych kierowców, którzy jeżdżą odpowiedzialnie i płynnie w każdych warunkach, bo są wybrani przez najlepszą ze zmian, czyli fachowcy pełną gębą. Niestety, drogi polskie pełne są gorszego sortu i narażają naszą drogą Beatę Sz. na przykrości i utrudniają życie. Ot, choćby sprawa w sądzie... A Beata Sz. do innych, wznioślejszych celów stworzona.

 • srv14

  Oceniono 2 razy 2

  Zarobiona jest , SOP dowiózł na miejsce zamieszkania i to prawie bezpiecznie tylko z jedna kolizją w tle to teraz musi coś w chacie ugotować

 • bihepi

  0

  Pani "Drobna Stłuczka" olała prawo ?

 • getz54

  Oceniono 1 raz -1

  Jak przed komisją reprywatyzacyjną nie wstawiła się pani Gronkiewicz-Walz dostała grzywnę, jak premier Tusk zaznaczył, ze zgi się przed obliczem Wassermanowej jak mu pozwoli kalendarz, juz straszono go ENA. Oni nie mogą wygrac juz zadnych wyborów.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy -4

  Co na to Hanna Zd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX