Nieoficjalnie: Prokuratura nie zajmie się sprawą słów wojewody lubelskiego o Marszu Równości

Prokuratura od miesiąca zastanawia się nad słowami wojewody o Marszu Równości. Jak usłyszeliśmy nieoficjalnie, można się spodziewać, że śledczy odmówią wszczęcia śledztwa w tej sprawie.

Przed Marszem Równości w Lublinie wojewoda Przemysław Czarnek umieścił na portalu YouTube nagrany przez siebie kontrowersyjny film, w którym, w kontekście uczestników Marszu mówił o zboczeniach, dewiacjach i wynaturzeniach.

W tej sprawie prywatny akt oskarżenia złożył w sądzie główny organizator Marszu, Bartosz Staszewski. We wtorek sąd umorzył sprawę, ale Staszewski zapowiedział zażalenie.

Zawiadomienie w tej samej sprawie ósmego października do prokuratury złożył również Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Minął miesiąc, ale decyzji o wszczęciu postępowania jeszcze nie ma. Trwają czynności sprawdzające.

Czytaj więcej: Sąd tłumaczył, dlaczego wojewoda nie odpowie za swoje słowa. Cytował m.in. Biblię

Zawiadomienie dotyczy art. 257 Kodeksu Karnego traktującego o mowie nienawiści. Problem jednak w tym, że ten artykuł odnosi się do zniewagi na tle rasowym, narodowym czy religijnym, ale nie przewiduje mowy nienawiści na tle orientacji seksualnej.

Dlatego, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, można się spodziewać, że śledczy odmówią wszczęcia śledztwa w sprawie słów wojewody.

Marsz Równości w Lublinie odbył się 13 października, a jego celem było promowanie tolerancji i praw człowieka, w tym praw mniejszości. Przeciwko tej inicjatywie protestowało wielu lokalnych polityków PiS, w tym radni i wojewoda Przemysław Czarnek.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Będzie śledztwo? Prokuratura od miesiąca zastanawia się nad słowami wojewody o Marszu Równości
Zaloguj się
  • andrzej1.61

    0

    Faciowi nie przeszkadzają seksualne wybryki sukienkowych kolesi może nawet je popiera a marsz inaczej myślących i czujących jest zły. Czy jego dzieci też odczuwają miłość kapłanów.

  • 43elvis

    0

    I po co ma się zajmować pierdołami jak ważniejsze jest ustalenie kto nosił hasła " WAŁĘSA" i wieszał koszulki z napisem zabronionym przez władzę :"KONSTYTUCJA"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX