W Chinach zadebiutował wirtualny prezenter informacji. To połączenie sztucznej inteligencji i animacji

Do złudzenia przypomina żywego człowieka, czyta serwisy informacyjne i być może niebawem trafi do telewizji. W Chinach stworzono wirtualnego prezentera.

Teraz cyfrową prenumeratę Radia TOK FM możesz wykupić we wspólnym pakiecie z Wyborcza.pl. Wszystko na jednym loginie i aż o 50 proc. taniej! Sprawdź szczegóły >>>

Państwowa Agencja Informacyjna Xinhua razem z chińską wyszukiwarką internetową Sogou stworzyły wirtualnego prezentera informacji, który wykorzystuje sztuczną inteligencję i trójwymiarowy model człowieka.

 

Jak to działa? Wprowadza się tekst, a program sam przetwarza go na mowę i animację.

Xinhua postanowiła korzystać z  wirtualnego prezentera na początek w sieci. Być może w przyszłości trafi też do telewizji.

Technologia, która tchnęła życie w cyfrowego prezentera nie została na razie ujawniona.

Zobacz także
 • Czy szczepienia powodują autyzm? A alergie? Czy szczepione dzieci stają się cyborgami, którymi można zdalnie sterować? Czy w szczepionkach są abortowane płody? 
Tak pytają pediatrów rodzice po lekturze tekstów antyszczepionkowców Porażka antyszczepionkowców. Sejmowe komisje po burzliwym posiedzeniu mówią "nie" ich projektowi
 • Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Gliński oskarża opozycję o "goebbelsowskie metody": PiS ma być jak Żyd Süss z tamtej propagandy
 • Grudzień 2016, Kraków, policjanci, którym grozi obniżka emerytur w ramach 'dezubekizacji', choć służyli w wolnej Polsce, protestują pod oddziałem IPN Były policjant chce skarżyć Polskę do Strasburga. "Nasze środowisko zostało ukarane za to, że żyło w PRL"
Komentarze (2)
W Chinach zadebiutował wirtualny prezenter informacji. To połączenie sztucznej inteligencji i animacji
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Podsuniecie czerskiej koncepcje wirtulanych dyskutantow ekspertow i autorytetow gdy zabraknie oddanej idealom neoliberalizmu trzodki. Taki koles nie zbuntuje sie na odprawie redaktorskiej zaakceptuje cala linie ideologiczna naczelnego ni marnuje czasu przy automacie do kawy.

 • Tomasz Biernacki

  0

  Czy to faktycznie model 3d czy redaktor sobie dopowiedział ? Bo jeśli tak to Chińczyki rozbili bank. Na moje oko to samplowane wideo na tej samej zasadzie co samplowany głos.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy