"Coś pięknego! Dziękujemy!". Internauci są zachwyceni gestem Kolei Litewskich z okazji 11 listopada

Screen z wideo Kolei Litewskich z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę

Screen z wideo Kolei Litewskich z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę (LTGelezinkeliai / YouTube)

Litewskie Koleje zamieściły dziś w internecie okolicznościowy materiał z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. "Coś pięknego! Dziękujemy!" - zachwycają się polscy internauci.

Wideo zamieszczone na YouTube przez Litewskie Koleje trwa niecałe 90 sekund. Jest zatytułowane "Litewskie lokomotywy wykonują polski hymn".

 

Materiał zaczyna się od tego, że na tory w zajezdni kolejowej wchodzi skrzypek. Staje naprzeciw czterech lokomotyw. Unosi w górę smyczek, który pełni funkcję batuty. Wtedy maszyniści uruchamiają sygnały dźwiękowe w swoich pociągach i razem, za ich pomocą, wygrywają Mazurek Dąbrowskiego.

"Koleje Litewskie 'Lietuvos geležinkeliai' przesyła oryginalny prezent z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rezczpospolitej Polskiej – hymn narodowy w wykonaniu septetu lokomotyw. Oryginalnemu wykonaniu dyrygować zgodził się maestro Zbigniew Lewicki" - czytamy w opisie wideo.

"W tym ważnym dniu składamy życzenia wszystkim Polakom. Polska jest dzisiaj dla nas ważnym partnerem biznesowym, szczególnie gdy nasze kraje połączył odcinek linia kolejowej 'Rail Baltica'. Hymn narodowy wybrzmiały dźwiękami lokomotyw symbolizuje postawę spółki „Lietuvos geležinkeliai“ – wierzymy w niestandardowe rozwiązania, zrywamy ze stereotypami przeszłości i jesteśmy nowoczesnym partnerem dla naszych klientów" - powiedział Mantas Bartuška, dyrektor generalny spółki "Lietuvos geležinkeliai".

Choć nagranie jest na YouTube od dziś, już pełno pod nim komentarzy internautów z Polski. Komentujący nie kryją zachwytu. "Miło z waszej strony sąsiedzi, pozdrawiam" - dziękuje Kristof. "Aci?! Dziękuję!" - pisze Artur. "To jest piękne!" - ocenia Margaret.

100 lat niepodległości Polski

Czy podoba Ci się wideo Kolei Litewskich z okazji 11 listopada?
Zobacz także
 • Robert Bąkiewicz w TOK FM Żakowski: Czy będzie pan łapał faszystę, jak pan go zobaczy? Bąkiewicz z ONR: Oczywiście!
 • Jacek Żakowski w studiu TOK FM Żakowski: Obchody stulecia niepodległości wyglądają tak, jak nasza przeszłość. Wertepy, kłótnie, awantury
 • Dobrą sprzedażą chwalą się producenci masztów. 100 lat niepodległości Polski to dla nich złote żniwa
Komentarze (260)
100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzruszające wideo litewskich kolejarzy
Zaloguj się
 • didej007

  Oceniono 57 razy 49

  Dziękujemy, Bracia Litwini! Gdyby tak jeszcze politycy nie mieszali się do nas, byłoby cudownie. NIECH ŻYJE WOLNA LITWA I WOLNI LITWINI!

 • remo29

  Oceniono 42 razy 36

  To są właśnie wskazane gesty, drobne, z pomysłem. Nie nadąć balon za 200 milionów i pierydolić o dumie, patrząc z pogardą na innych.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 32

  Ciary przechodzą :)

 • sandwich1

  Oceniono 33 razy 31

  Autentycznie się wzruszyłem. Można? Można.

 • notremak

  Oceniono 44 razy 30

  Miłe!
  A my?
  "Litewski chamie, zegnij kark przed Polskim panem!" - to kibole Lecha czy Legii, bo jedno warci drugich?

 • jo81

  Oceniono 31 razy 27

  Zje.ste! Dzięki

 • jabbaryt

  Oceniono 33 razy 27

  dziękujemy

 • drakaina

  Oceniono 32 razy 26

  No proszę. Da się bez resentymentów, mimo że dwa lata po odzyskaniu przez oba państwa niepodległości, na linii Polska-Litwa było niełatwo i niefajnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy