Zagraniczne media o 11 XI. Najwięcej uwagi poświęcono sojuszowi władzy z organizacjami nacjonalistycznymi

Zagraniczne media relacjonują to, co dzieje się w Warszawie. I zgodnie zwracają uwagę na wspólny przemarsz władz kraju z nacjonalistami, nie tylko z Polski.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Sojusz rządzących i narodowców zwrócił uwagę zagranicznych mediów. Brytyjski "The Guardian", w oparciu o depeszę agencji AP, opublikował artykuł "W dniu Święta Niepodległości polscy przywódcy maszerowali ze skrajną prawicą", podkreślając, że  po raz pierwszy prezydent, premier i inni przedstawiciele władz Polski poprowadzili marsz, w którym uczestniczyli członkowie organizacji nacjonalistycznych - nie tylko z Polski.

W warszawskim marszu wzięli też udział działacze włoskiej organizacji Forza Nuova. Jak przypomina brytyjski dziennik, lider ugrupowania Roberto Fiore sam nazywa się faszystą.

Także agencja Reutera informuje o tym, że "eurosceptyczni przywódcy" Polski, w dniu święta 11 XI, przemaszerowali przez Warszawę w towarzystwie grup prawicowych i "neofaszystowskich aktywistów z Włoch".

Równocześnie korespondent agencji podkreślił, że w tym roku podczas Marszu Niepodległości nie było haseł o supremacji "białej rasy", jak miało to miejsce rok temu.

Czytaj też: Co wymiar sprawiedliwości ustalił ws. hasła "Biała Europa"? "Dwie osoby mogą być obywatelami innego kraju UE">>>

Depesza Reutersa opublikowana została m.in. przez izraelskie media.

Hiszpański "El Pais" informuje, że w warszawskim marszu brali udział nie tylko narodowcy z Polski i Włoch, ale także ze Słowacji.

Jak poinformowała Polska Agencja Prasowa, podczas marszu w stolicy zatrzymano sto osób.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
11 XI. Zagranicze media o marszu
Zaloguj się
 • zunia10

  0

  Opinia Polski została zszargana po raz kolejny

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Moze troche na inna nute ku przestrodze rowniez obecnemu rzadowi ktory beztrosko sciaga ludnosc z obszaru skazonego islamem

  Asia Bibi wystąpiła o azyl w Wlk. Brytanii. Niestety dla niej władze brytyjskie odmówiły tej prośbie, motywując odmowę względami bezpieczeństwa. Otóż władze mają obawy, że przybycie tej naznaczonej piętnem chrześcijanki wzburzy brytyjską społeczność.
  muzułmańską.

  Przypomnienie do czego prowadzi de facto utrata narodowej dominanty kulturowej (nie mylic z etniczna) z czym juz jawnie mamy do czynienia na zachodzie. W zasadzie zachodu juz nie ma w sensie wartosci, ten swiat na moich oczach dogorywa, a spoleczenstwa autochtoniczne praktycznie bezradne wobec inwazji nizszej plemiennej prymitywnej, ale agresywnej aroganskiej glosnej i zdeterminowanej objac tu rzady spolecznosci islamu.
  Jesli juz wydajecie zezwolenia na prace to Nepal Filipiny polnocne Indie poludniowe, byle nie element islamski, uwierzcie to jest zagrozenie.

 • endrju1521

  Oceniono 8 razy 0

  W Paryżu śmietanka przywódców demokratycznego świata,

  a w Warszawie prezentacja waszystowskich szumowin...

  Dobra zmiana !

 • kopandopol

  Oceniono 7 razy -1

  Nie powiodło się. Na marszu był spokój i porządek. Policja zwinęła tylko kilku rozrabiających pijaczków. A tak staraliśmy się zrobić raban. Jutro w komitetach PO dostaniemy zjebki. Podobno Grzesiu jest bardzo zawiedziony.

 • mireczekb

  Oceniono 2 razy -2

  Polemizować z Lisowymi idiotami, to ich uwiarygodniać, więc poprzestanę na stwierdzeniu, że ja tam byłem i widziałem coś innego.

 • androsaq

  Oceniono 9 razy -3

  Jak młodzieżówka PO i KOD nie potrafiła wywołać burd na ulicach stolicy? Mam nadzieję, że G. Schetyna wyciągnie konsekwencje.

 • tepege

  Oceniono 9 razy -3

  Liczyłem na burdy na ulicach, a tu nic. TVN kompletnie zawiedzione. Widziałem, że podstawiali swój wóz transmisyjny w różne punkty, ale nikt nie chciał nawet splunąć na niego, nie mówiąc o podpaleniu go.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX