"To niepoważne". Były prezes TK o prezydencie, który "podszedłby poważnie" do ust. o zakazie propagandy LGBTQ

Prezydent zapowiedział, że "podszedłby poważnie" do ustawy o zakazie propagandy homoseksualnej w szkołach. Warto pamiętać, że nie ma nawet projektu takich przepisów. - To jest po prostu niepoważne - ocenił Jerzy Stępień.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Tuż przed Świętem Niepodległości, w wywiadzie dla "Naszego Dziennika", prezydent Andrzej Duda został zapytany, czy podpisałby "ustawę zakazującą propagandy homoseksualnej i gender w szkołach albo w harcerstwie". Pytanie padło w kontekście Tęczowego Piątku, który zorganizowano niedawno w ponad 210 szkołach w całym kraju.

"Uważam, że absolutnie taka propaganda nie powinna mieć miejsca w szkołach. Trzeba się temu cały czas spokojnie i konsekwentnie przeciwstawiać. Jeśli taka ustawa by powstała i byłaby dobrze napisana, nie wykluczam, że podszedłbym do niej poważnie" - stwierdził na łamach „ND” prezydent. Zaznaczał tylko, że jest „przeciwnikiem pisania na kolanie ustaw, które są złe i niesprawiedliwe, które pod szczytnymi hasłami rozliczenia się z jakimiś trendami nie niosą jakości i są źle napisane”.

Przypomnijmy, że w czasie Tęczowego Piątku w szkołach zorganizowano lekcje dotyczące tolerancji wobec osób nieheteronormatywnych.

Czytaj też: Czym Jaruzelska różni się od Ogórek? Rozenek musiał się tłumaczyć ze słów nowej radnej o "Tęczowym piątku">>>

"To żenujące"

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień ocenił, że nie istnieje coś takiego jak "propaganda homoseksualizmu czy jakiejkolwiek innej orientacji".

- Mówienie o czymś, edukowanie to jeszcze nie propaganda. Wydaje mi się, że prezydent Andrzej Duda chciał wyjść naprzeciw oczekiwaniom – tłumaczył w rozmowie z Piotrem Najsztubem.

Dziennikarz zauważył, że to nie pierwszy raz, gdy prezydent "chce podpisywać ustawę, która nie istnieje". - Ostatnio wyraził pogląd, że poparłby ustawę o zakazie aborcji eugenicznej – przypomniał Najsztub. Prezydent Duda napisał o tym w październiku, w liście do uczestników 39. Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę.

- To jest po prostu niepoważne. Prezydent nie powinien takich rzeczy mówić. To moim zdaniem żenujące, tak nie powinna zachowywać się głowa państwa. Powinien najpierw przeczytać uchwaloną ustawę, ewentualnie wnieść ją samemu, jeśli ma taką koncepcję – tłumaczył sędzia Stępień.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu. Piotr Najsztub rozmawiał z Jerzym Stępniem także o:

 • Czy można bezkarnie spalić flagę UE?
 • Jak oceniać obchody stulecia odzyskania niepodległości?

Amerykański mąż Rumuna jest jego współmałżonkiem - orzekł TS UE. Co oznacza to dla osób LGBT w Polsce?

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Zakaz propagandy homoseksualizmu. Prezydent chce podpisać ustawę, której nie ma
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 7 razy 5

  Ten nasz prezydent, jest skończonym analfabetą !

  W konstytucji, na którą przysięgał, stoi jak byk napisane :

  - nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym

  lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny (!).

 • uszatek_2

  Oceniono 4 razy 4

  .... mam wrażenie, że Polacy są ZBYT WYROZUMIALI dla przedziwnych działań pana Dudy .... Przecież od wykształconego człowieka społeczeństwo ma prawo wymagać .... choćby jakiejś rozwagi, że o mądrości już nie wspomnę...

 • jac ben

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawe, że panu prezydentowi zupełnie nie przeszkadza czy całuje pierścień biskupi na ręce pedzia czy pedofila. Problem więc tkwi w ubiorze. Wszyscy w czarnych kieckach zakazu z pewnością obawiać się nie muszą...

 • rms020

  0

  a może prezydent
  podpisałby ustawę
  zakazującą pedofilię księży

 • andrzej1.61

  Oceniono 7 razy -1

  Zakaz propagandy zwyrodnień seksualnych, czyli pokazanie księdza w sukience służbowej groziło by długoletnim więzieniem a uczestnictwo we mszy grzywną.

 • miloz1

  Oceniono 6 razy -2

  Czy zakaz propagandy LGBQABC w szkołach, czyli deprawacji dzieci to przejaw dyskryminacji ludzi, którzy koniecznie chcieliby wprowadzić zamęt w normalnie myślących jeszcze główkach?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX