Mikrofon TOK FM o podsłuchiwaniu i nagrywaniu

Zapraszamy na czwartkowe wydanie Mikrofonu TOK FM. O podsłuchiwaniu i nagrywaniu, czy są sytuacje, w których mogą być usprawiedliwione? Program prowadzi Paweł Sulik.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>>

Afera KNF nie jest pierwszą w naszym kraju, o której dowiadujemy się dzięki ujawnionym nagraniom. Mieliśmy podsłuchiwanych i nagrywanych polityków oraz biznesmenów, wśród których był też obecny premier Mateusz Morawiecki (nagrywany, kiedy był prezesem banku). Teraz dzięki nagraniu, dokonanemu za pomocą zwykłego dyktafonu, dowiedzieliśmy się, jak były już szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski, rozmawiał z Leszkiem Czarneckim.

Czy są sytuacje, w których podsłuchiwanie i nagrywanie mogą być usprawiedliwione? To temat dzisiejszego wydania Mikrofonu TOK FM. To nowa audycja w naszej jesiennej ramówce. Codziennie, po godzinie 20, oddajemy słuchaczom Radia TOK FM. Bo interesują nas Państwa spostrzeżenia, opinie.

Gospodarzem dzisiejszego wydania Mikrofonu TOK FM będzie Paweł Sulik.

"Szumidła" to słowo, które dzięki aferze KNF, weszło do potocznego języka. Przypomnijmy, szef KNF Marek Chrzanowski na początku nagranego przez bankiera Czarneckiego spotkania chwalił się, że w jego gabinecie byli "komandosi" i założyli "szumidła" – czyli urządzenia do zakłócania nagrań.

Dzięki informacjom ujawnionym przez "Gazetę Wyborczą" wiemy, że "szumidła" nie zadziałały.

Były szef WSI gen. Marek Dukaczewski o aferze KNF. Posłuchaj podcastu:

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny