Marszałek województwa małopolskiego spoza składu sejmiku. Opozycja krytykuje

Witold Kozłowski

Witold Kozłowski (ŁUKASZ KRAJEWSKI)

Małopolanie nie wybrali go do sejmiku, ale PiS uczynił go marszałkiem województwa. Oficjalnie od dziś funkcję tę pełnić będzie Witold Kozłowski - dotychczasowy prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jak się nieoficjalnie mówi, decyzja kandydaturze Witolda Kozłowskiego zapadła kilka dni temu na szczeblu centralnym.

Opozycja mówi wprost - decyzja jest polityczna, bo chodzi o to, żeby partia mogła mieć wpływ na to, co dzieje się w województwie. Zdaniem posła Jerzego Meysztowicza, posła Nowoczesnej, powód jest jeszcze jeden.

- Jeżeli marszałek nie jest wybrany spośród radnych, to odwołanie nie stanowi żadnego problemu. W związku z tym za rok, kiedy PiS straci władzę, wtedy łatwo będzie go zastąpić którymś z polityków, którzy stracą swoje funkcje chociażby w rządzie - mówi Meysztowicz.

Gdyby marszałkiem był radny, to do jego odwołania PiS brakowałoby jednego głosu. Nowo wybrany marszałek w tym, że nie otrzymał zaufania wyborców problemu jednak nie widzi.

- Marszałek może pochodzić spoza składu sejmiku i tyle. Pragnę podziękować wszystkim, którzy głosowali na PiS. Deklaruję, że będziemy ciężko pracować i zrobimy wszystko, by nikogo nie zawieść - skomentował.

Zobacz także
  • Smartfon CAT S60 "Telefon Św. Mikołaja". Konkurs na antenie Radia TOK FM
  • Minister sprawiedliwości w rządzie PiS Zbigniew Ziobro i minister koordynator służb Mariusz Kamiński podczas posiedzenia gabinetu. Warszawa, 26 czerwca 2018 Wroński o skutkach zatrzymania Kwaśniaka: Urzędnik nie będzie czuć się pewnie wykonując uczciwie swoje obowiązki
  • Opłatek Wigilia wolna od pracy? Nowy projekt jest już w Sejmie
Komentarze (1)
Marszałek województwa małopolskiego spoza składu sejmiku. Opozycja krytykuje
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    0

    No i gitara

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy