Opozycja chce odwołania rządu Mateusza Morawieckiego. To pokłosie afery KNF

Odwołania rządu chcą posłowie PO i Nowoczesnej. Nim złożą wniosek chcą, by premier Morawiecki w Sejmie udzielił wyjaśnień w sprawie afery KNF.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50 proc. taniej.  Sprawdź szczegóły >>>

Wniosek o odwołanie rządu ma trafić do Sejmu jutro. Przygotują go posłowie Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Jak informuje reporter TOK FM Roch Kowalski, najważniejszą częścią wniosku mają być kwestie dotyczące afery dotyczącej Komisji Nadzoru Finansowego.

O odwoływaniu rządu, politycy Koalicji Obywatelskiej, mówili już w czasie kampanii przed wyborami samorządowymi. Wtedy chcieli skupić się na nieprawdziwych informacjach przekazywanych przez premiera. Mateusz Morawiecki mówił, między innymi, że za rządów PO i PSL nie budowano dróg i mostów, a władze Krakowa nie podejmowały działań na rzecz walki ze smogiem.

Nim do Sejmu trafi wniosek o odwołanie całego rządu, posłowie opozycji chcą, by Mateusz Morawiecki w Sejmie odpowiadał na pytania dotyczące afery KNF.

Wniosek o wotum nieufności dla rządu powinien być głosowany w ciągu siedmiu dni od złożenia.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Wotum nieufności dla rządu
Zaloguj się
 • tomaselli

  Oceniono 5 razy -1

  Nie rozumiem , jak tak zwana opozycja , po zeznaniach swojego bylego wiceministra Chojny- Duch demaskujacej praktyki okradania obywateli, ma jeszcze czelnosc czegokolwiek zadac.

 • wujekdolf

  Oceniono 3 razy -1

  niedobra propozycja - pisiory mają jeszcze rok po(nie)rządzić - tylko jak ludzie będą mieli tego dość i trochę ruszą swoje szanowne 4 litery i zagłosują przeciwko - takie mamy społeczeństwo...

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  Wdziek platformy dogasa, aczkolwiek istnieje ryzyko masowych konwersji wraz z przeniesieniem mentalnosci stepu mongolii w struktury PIS. Tak przy okazji moze po zeznaniach Chojno-Duch zaglosowac o dymisje opozycji z roli opozycji.
  Nie poruszacie czerska tematu KS d/s VAT, jednak to czego sie dowiadujemy, jezy wlos na glowie nawet osob nie wtajemniczonych w kwestie systemu wladzy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX