Marek też miał plan. Były szef KNF forsował wypuszczenie nowego rodzaju obligacji

Szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski forsował wypuszczenie nieznanych w Polsce obligacji hybrydowych, by "popchnąć bank" - podaje "Rzeczpospolita".

Jak czytamy, "z nagranej w marcu 2018 r. rozmowy wynika, że ówczesny szef KNF Marek Chrzanowski miał inny plan pomocy bankom Leszka Czarneckiego niż Zdzisław Sokal (członek KNF z ramienia prezydenta, który chciał, wedle Chrzanowskiego doprowadzić do przejęcia banku za złotówkę)".

Według dziennika alternatywą, którą Chrzanowski "mamił" biznesmena, mogły być obligacje hybrydowe - korzystne dla banków, ale kontrowersyjne i niewystępujące w polskim prawie.

Jak podał dziennik, podczas rozmowy w cztery oczy między Czarneckim a Chrzanowskim, szef KNF deklaruje przychylność wobec planów restrukturyzacji banków biznesmena. "Wypowiada znamienne zdanie: 'Rozmawiam z panem szczerze. Też widzę, gdzieś są jakieś synergie. Bank można popchnąć' - mówi Chrzanowski. I dodaje, że chodzi o korzystny dla banków projekt tzw. obligacji zamiennych, Chrzanowski mówi, że jest 'za', ale - jak mówi - przeciwko sobie ma Ministerstwo Finansów" - czytamy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Obligacje hybrydowe - ich wypuszczenie miał forsować Marek Chrzanowski, były szef KNF
Zaloguj się
 • fezuj

  Oceniono 1 raz 1

  Czy podejrzany Ch. to syn Wiesława? Takie resortowe dziecko?

 • kukunapniu

  Oceniono 3 razy 1

  plan Zdziśka: ... uwalmy bank, jak będzie się staczał pokażmy że jedyna nadzieja na uniknięcie bankructwa to zmiana własności i przejmijmy go za złotówkę
  plan marka: jak już przejmiemy bank to wprowadzimy obligacje zamienne/hybrydowe, te lewe pieniądze ze SKOKów włożymy do baku który przejęliśmy za złotówkę aby wyglądało że mu pomagamy a wyprane pieniądze które zarobimy na wzroście notowań tegoż banku przelejemy spowrotem do SKOKów zasilając nasze prywatne i partyjne konta

  niestety Ministerstwo Finansów jest na razie przeciwne gdyż nie zostało uwzględnione w procesie rozdziału zysków

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  Na szczescie byl plan Zdzislawa, puscic ten esbecki szemrany biznes w skarpetkach.
  Zaufalismy Markowi wierzac iz syn Chrzanowskiego to marka, ale ZChN to byly od poczatku same problemy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX