Trump odwołał spotkanie z Putinem. O powodach swojej decyzji prezydent USA napisał na Twitterze

Donald Trump odwołał spotkanie z Władimirem Putinem, do którego miało dojść na rozpoczynającym się w piątek dwudniowym szczycie G20 w Buenos Aires.

Decyzja amerykańskiego prezydenta ma związek z niedzielnym incydentem w Cieśninie Kerczeńskiej, gdzie Rosjanie zaatakowali trzy ukraińskie jednostki i wzięli do niewoli ich załogi.

Prezydent Donald Trump o swojej decyzji poinformował na Twitterze. "W związku z faktem, że ani okręty nie zostały zwrócone, ani marynarze odesłani Ukrainie przez Rosję, zadecydowałem, że najlepiej dla wszystkich zainteresowanych stron będzie, gdy odwołam zaplanowane wcześniej spotkanie w Argentynie z Prezydentem Władimirem Putinem" - napisał amerykański przywódca.

Trump już wcześniej groził, że może zdecydować się na taki krok w związku z incydentem w Cieśninie Kerczeńskiej. Decyzją amerykańskiego przywódcy skomentowała już Moskwa. "Jeśli to prawda, to Władimir Putin będzie miał kilka dodatkowych godzin na inne pożyteczne spotkania" - przekazał rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow.

Rozmowy Donalda Trumpa i Władimira Putina w Buenos Aires miały być pierwszym dwustronnym spotkaniem od szczytu w Helsinkach, który odbył się szesnastego lipca.

Rosjanie chcą zrobić z Morzem Azowskim to, co zrobili z Cieśniną Pilawską

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Trump nie spotka się z Putinem. Powody decyzji wyjawił na Twitterze
Zaloguj się
 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 0

  Donek Trampek !

  Zerwij stosunki dyplomatyczne z Federacją Rosyjską ! ! ! !

  Oni "nie chodzą" na twoim pasku...

 • abracadabra1

  Oceniono 3 razy -1

  Jak cos sie dzieje to tym bardziej powinien sie spotkac rozmawiac .

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy -1

  Trump udaje, ze nie jest pieskiem Putina.... a moze dopiero teraz zrozumial w co Pution gra, jak Rosja zabrala zabawki Ukrainie i nie chce ich oddac.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX