Kierowca Kaczyńskiego miał grozić policjantowi zwolnieniem z pracy. Opozycja domaga się wyjaśnień

PO domaga się wyjaśnień od premiera, szefa MSWiA i komendanta głównego policji ws. funkcjonariusza, któremu kierowca Jarosława Kaczyńskiego miał grozić zwolnieniem z pracy.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>> 

Jak podawała Wirtualna Polska, do incydentu doszło pod koniec września - przed konwencją PiS, która odbywała się w bydgoskiej filharmonii.

Policjant nie chciał przepuścić samochodu wiozącego Jarosława Kaczyńskiego - bo auto jechało drogą jednokierunkową pod prąd.

Według portalu kierowca prezesa miał grozić funkcjonariuszowi, że zwolni go z pracy. Finalnie policjant już nie pracuje wśród stróżów prawa, przeniósł się do wojska.

Opozycja chce wyjaśnień

Jak mówił poseł PO Krzysztof Brejza policjant najpewniej egzekwował jedynie przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. - Limuzyna jechała pod prąd, a kierowca Kaczyńskiego miał butę i czelność "wyskakiwać", wyzywać policjanta i grozić mu zwolnieniem. Taka informacja jest w notatce tego funkcjonariusza, której policja niestety nie ujawnia - mówił Brejza. 

Dlatego polityk Platformy skierował wniosek do komendanta głównego o jej upublicznienie, poza tym wysłał jeszcze pismo do premiera. - O kontrolę działań KGP. Wiemy, że komenda zaangażowała się w sprawę "ustawiania" policjanta najprawdopodobniej po sygnale od samego prezesa PiS - wyjaśniał Brejza. 

Poseł PO chce też wyjaśnić, czy Joachim Brudziński, szef MSWiA, był osobiście zaangażowany w tę sprawę. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Kierowca Jarosława Kaczyńskiego groził policjantowi zwolnieniem z pracy
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 3

  Prezes chciał pod prąd, to kierowca jechał pod prąd. Chyba podobnie było z pewnym pilotem. A że prezes u nas o statusie cysorza, to nic dziwnego, że kierowca cysorza panem dróg się czuje. Konsekwencje? Wolne żarty, policjant oberwie za swoje, powinien przecież wstrzymać ruch wszelki kołowy i pieszy, a nie utrudniać....

 • tomaselli

  0

  Brejza kupka zrobiona ?

 • Dregreni

  0

  Po co kur.... taka gadka, powiedzcie szczerze, jest jakiś rząd który grabi od siebie. My jako Polacy powinniśmy wyjść z ukrycia(domu) i wywieźć ich wszystkich co do jednego na taczkach, po co walczyli ludzie o Polskę, ja nie walczyłem bo nie jestem z lat które przeżyły okupację Niemiec, ale za to pamiętam komunę.Tak naprawdę to zmieniło się tylko to, że ci którzy rządzili kiedyś brali co chcieli legalnie, a teraz biorą tylko po cichutku. Nie wiem czemu jeszcze nie doszło do tego ze Polacy jako naród nie zbuntował się przeciw władzy, a chodzi dokładnie o nasz rząd, czego się boją?. Kiedyś byliśmy pod okupacją Niemiec, później czerwonych, a teraz pod okupacją bogaczy i własnych( czy aby na pewno) rodaków. PIS czy PO czy SLD czy inna partia wszyscy, dbają o siebie, kto spytał nas co my chcemy, ( a podobno po to są żeby oddać głos za nas ). Sądzę że gdyby wybuchła następna wojna, to rząd i jego pieski sprzedały by Polskę i wszystkich rodaków, nie po to by ocalić życie, ( co każdy by zrozumiał ) ale po to by się wzbogacić a inni by rządzić, mieć władzę . Dlaczego nie zrzekną się części wynagrodzenia, mają miesięcznie więcej, niż nie jeden przez pół roku, ale nadal im mało, gdyby im dać broń do ręki, strzelali by do siebie, ( może to dobry pomysł). Zamiast narzekać zbierzmy się i zróbmy coś z tym nikt nie może nam zabronić zmienić rządu, ( żądać podania się do dymisji wszystkich) bo to my wybieramy, My POLACY rządzimy, oni tylko powinni mówić to co my chcemy żądamy, a nie to co oni w swoich małych główkach mają. Wszyscy jak jeden w rządzie to pajace, oszuści i kretyni. Doskonale wiedzą co dla NICH jest dobre nie dla NAS. Albo sami coś z tym zrobimy, albo narzekajmy dale.j Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego życia. Dregreni ( przypuszczam że będę miał za to co tu napisałem, gorzej niż źle bo, podciągną to pod bojkot lub działanie przeciw państwu polskiemu, ale kto jest za niech napisze coś od siebie ). Sprawdźmy wolność słowa podobno jest :)

 • adres_na_swinstwa

  Oceniono 2 razy 0

  Jak Jankowski i inni związkowcy milczą - podobnie gdy starszym kolegom zabierano emeryturę lub okładano obywateli z białą róża

 • drdr2

  Oceniono 4 razy 0

  A wy kulsony dalej dajecie się wykorzystywać pisiakom. Nikt was nie będzie szanował

 • drdr2

  Oceniono 4 razy 0

  Ojca chrzestnego nie chciał przepuścić?

 • abracadabra1

  Oceniono 1 raz -1

  Tupolewizm i arogancja wladzy , nie dziwi nic .

 • do_mappiego

  Oceniono 3 razy -1

  A co tu dziwnego? Pisland jest dla naczelnika wszak, czyli byle posła.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 7 razy -3

  To jak tytuly proces o sprzeniewierzenie srodkow, bylego meza siostrzenicy brata Jaroslawa Kaczynskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX