Stany Zjednoczone stawiają Rosji ultimatum. Czaputowicz: Polska popiera stanowisko USA

Wezwaliśmy Rosję do powrotu na drogę przestrzegania traktatu INF, zaprzestania rozwoju broni zakazanej przez ten układ i rozbrojenia w tym zakresie - powiedział we wtorek w Brukseli szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz.

Minister Czaputowicz uczestniczy w kwaterze głównej NATO w dwudniowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Na konferencji prasowej szef polskiego MSZ poinformował dziennikarzy, że podczas spotkania jednym z ważnych tematów były stosunki transatlantyckie. - W zasadzie dyskusja toczyła się wokół traktatu INF o broni średniego zasięgu - doprecyzował.

Jak tłumaczył, Rosja nie przestrzega tego traktatu i rozwija zakazane przez ten układ rodzaje broni. Dodał, że Stany Zjednoczone cały czas przestrzegały tego traktatu.

Czaputowicz relacjonował, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował o decyzji USA, z którą zgodził się Sojusz. Wezwaliśmy "Rosję do powrócenia na drogę przestrzegania traktatu, zaprzestania rozwoju tego rodzaju broni zakazanej przez traktat i rozbrojenia w tym zakresie" - oświadczył.

- Jeśli do tego nie dojdzie za 60 dni, Stany Zjednoczone zapowiedziały wypowiedzenie tego traktatu - dodał.

Minister Czaputowicz powiedział, że "zostało to przyjęte ze zrozumieniem". - Polska rozumie stanowisko Stanów Zjednoczonych, w zasadzie popiera je, bo nie może być sytuacji, że jedna ze stron przestrzega porozumienia, a druga nie. Wówczas daje to jej przewagę - powiedział szef MSZ.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Stany Zjednoczone stawia Rosji ultimatum. Czaputowicz: Polska popiera stanowsiko USA
Zaloguj się
 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 1

  Panie ministrze czy Polska popiera USA rowniez ws wypowiedzi ambasador USA w Warszawie... nt wolnosci mediow??

 • endrju1521

  Oceniono 4 razy 0

  Jacuś, cielaku, zapoznaj się ze atrategią militarną

  Federacji Rosyjskiej, opublikowaną w internecie ! ! ! !

 • wujek_extrema

  Oceniono 5 razy -1

  Jak to sie kiedys mawialo: Polski rzadzie, malo wiesz a morde drzesz. Skad niby Polska ma wiedziec jak Rosja respektuje albo nie prozumienia z USA. Kostkogryzek, kundelek ustawil sie i macha ogonkiem

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy -1

  rastablaster
  Polacy nie zrozumieja nigdy Rosji nie zrozumiemy nigdy istoty samodzierzawia, ktore zyje w ruskiej duszy, nie zrozumiemy systemu myslowego Bog i wladca pomazaniec oraz riebiata wlasnosc wladcy prawoslawny neoplatonizm jest nam obcy i niezrozumialy. Rosjanie rowniez nie sa w stanie przyjac arystotelejskiej koncepcji w ktorej lud moze cos sobie sam tworzyc lacznie z kreacja wladcy. Nie mam nic do ruskich niech zyja wedlug swoich koncepcji ich problem jednak istnieje nadal grozba tego ze baeda nam chcieli narzucic swoje popierd... ideologie i z tego powodu jednak zachod ze swoimi wszystkimi wadami jest dla nas do zaakceptowania.
  Ostatnio przekonala sie o tym wyrosla z duch moskiewskich gubernianych namiestnikow Pani szmalc, ktora swoja decyzja podwoila liczebnosc marszu niepodleglosci, bo z tego co wiem to kilku znajomych nie mialo czasu i nie planowali uczestnictwa, jednak na skutek prowokacji zmienili plany i udali sie do Warszawy

 • rastablaster

  Oceniono 5 razy -1

  Nie Polska, ale pan Czaputowicz plus reszta wesołej ferajny po szkoleniach w USA - plus oczywiście izraelskie lobby w Polsce. Ci szczególnej nienawiść do Rosji nabrali, kiedy Putin wziął za łby rosyjskich oligarchów żydowskiego pochodzenia.

  Trzeba było z Rosją handlować, a nie budować bazy pod ich granicą.

  Podżeganie do wojny to najnikczemniejsza forma działalności "dziennikarskiej". Tylko najbardziej sprzedajne, pozbawione sumienia kreatury dopuszczają się tego występku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX