Komentarze (153)
Kraśko odpowiada na słowa Dudy. "Fakty są takie, że zanieczyszczone powietrze w Polsce morduje ludzi"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • jacmenos

  Oceniono 6 razy 6

  sposób Dudy seniora na wychowanie syna :
  "Chłopcy powinni być zmuszani do odprawiania pierwszych piątków. Bo nie ma lepszego kursu na chłopca niż częsta spowiedź. Taka jest prawda. On musi tam wyznać tam swoje winy dziecięce. To jest dobry sposób - trzymać kurs przez spowiedź – radził ojciec Andrzeja Dudy. Na tym jednak nie poprzestał. – Dobrą szkołą dla chłopców jest też ministrantura. To jest szkoła życia. Ona daje kilka rzeczy: porządne środowisko, kontakt stały z praktykami religijnymi i obycie z kuchnią Kościoła. Radzę pchać dzieci na ministrantów – "
  To już wiadomo dlaczego syn jest kretynem ?

 • stas_3151

  Oceniono 5 razy 5

  Niemoralny pajac!

 • jacmenos

  Oceniono 6 razy 4

  ojciec Dudy o naukowcach :"
  Zwolennicy powołują się na to, że jest bardzo dużo badań naukowych potwierdzających jego skuteczność. Mnie natomiast w ogóle to nie przekonuje. Dlaczego? Dlatego, iż wiem, jak wygląda nauka. Jakże często jest tak, że jak ktoś płaci, to się robi stosowne wyniki, których ten ktoś oczekuje. Tak funkcjonuje dziś nauka i w ten sposób można wszystko „udowodnić”. (…) Mam więcej zaufania do soborów, biskupów i papieża niż wszystkich genderowych naukowców."

 • Ostro L

  Oceniono 6 razy 4

  Do póki on będzie prezydentem, nie pozwoli ludziom oddychać świeżym powietrzem, kropka!

 • pminko

  Oceniono 6 razy 4

  Żartowniś, a sam się chwali kominkiem w domu. I niech mu przez myśl nie przyjdzie że mniej truje niż elektrownia. Kominków są miliony a elektrownie mają potężne filtry i stacje odsiarczania

 • szydlo4

  Oceniono 6 razy 4

  Panie redaktorze Kraśko. Cenię sobie Pana komentarze, słucham chętnie. Mam jednak pytanie, czumu ktoś zagłusza jakimiś dźwiękami to co Pan mówi? Czyta Pan szybko, wiadomo, czas ucieka. Mam prośbę niech Pan wyłączy to zagłuszanie i pozwoli aby hałasem nie terroryzować słuchaczy. Nie raz wolę przeczytać Pana komentarze niż słuchać, właśnie z tego powodu. Pozdrawiam

 • psycholog11

  Oceniono 5 razy 3

  Pan prezydent wyznaje zasadę, że "Mądrzy ludzie żyją w brudzie".

 • 1_do_27

  Oceniono 2 razy 2

  Ps. Te 40.000 zmarłych od smogu to oczywiste brednie. Najdłużej z wielkich miastludzie żyją we wciąż zadymionym Krakowie. Natomiast jest pewnie różnica z czego jest taki pył. W Katowicach więcej jest metali cieżkich.

 • franclajn

  Oceniono 2 razy 2

  A co o tym sądzi wygadana panna wanna? A jakie ma przemyślenia genialny kartofel? Gdzie oni są?

 • oyayebye

  Oceniono 2 razy 2

  Gdzie ma wdzianko. Pytam, gdzie je ma.

 • jluc

  Oceniono 4 razy 2

  Ludzie w Polsce wymierają, przez rok ubyło 33tys Polaków (urodziło sievo tyle mniej niż zmarło), czy szkodzi namvwęgiel? czy smog? czy rządy PiS?!

 • frey8b

  Oceniono 1 raz 1

  Duda mówi: że póki on jest prezydentem, "nie dopuści do tego, by ktokolwiek mordował polskie górnictwo" To już zaczął kampanię wyborczą? Głosujcie na mnie w wyborach bo jak wybierzecie innego prezydenta to zamorduje wam górnictwo , i co będziecie robić? Mowa trawa do ciemnego ludu. A co może PAN prezydent DUDA ? tylko piep szyć głupoty bo tylko to potrafi Pan Dr. Prawa.

 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem co Adrian Dudek bierze, ale wiem, ze za duzo. Ponoc w Toruniu podczas tańca ,,tango Marija,, z Rydzykiem obiecał mu ze dopóki on jest prezydentem, czyli do 2020 roku, zrobi wszystko zeby odnalezc i ujawnic prawdziwych sprawców zamordowania Jezusa Chrystusa, syna Maryji zawsze dziewicy. Patronat nad poszukiwaniami obejmą leśne ruchadło i tłusta foczka.

 • nafu-haheki

  Oceniono 3 razy 1

  "Nie dopuszczę" - no, no ... Adrian zaczyna wierzyć w siebie.
  Ktoś mu nakłamał, czego to on nie może ?

 • Jerzy Fabisiak

  Oceniono 3 razy 1

  Duda po prostu nie rozumie tego problemu, on jak i cały pis-komuna mają tylko przed oczami słupki popularności i jak nachapać jak najwięcej kasy.

 • marywil2012

  Oceniono 3 razy 1

  gierek wiecznie żywy. Duduś, pochowamy cię razem z opiekunem - wujkiem kaczyńskim w mundurach górniczych, żeby was lud we "wdzięcznej" pamięci zapamiętał. Jako tych, którzy pogrzebali nadzieję, na jakiekolwiek ekologiczne działania państwa.

 • fctheduck

  Oceniono 3 razy 1

  Może powinnismy zalegalizować twarde narkotyki? Nie można przecież odbierać pracy dilerom i chleba ich rodzinom. A że ich towar zabije trochę dzieciaków go trudno. Taki jest styl myślenia Budynia.

 • bbaaqq

  Oceniono 1 raz 1

  Moim zdaniem mamy dwa zupełnie osobne problemy, które należy rozwiązać:

  Problem 1: zanieczyszczenie powietrza - spowodowane głównie tym, że ludzie palą śmieci i niskiej jakości węgiel ogrzewając prywatne domy. Do tego dochodzą stare diesle z wyciętym filtrem cząstek stałych i inne wynalazki ala republika bolanda. Edukacja/prawo/egzekucja prawa powinny doprowadzić do tego aby problem ten pokonać. Elektrownia węglowa z nowoczesnymi filtrami byłaby akceptowalna gdyby wszystkie inne przyczyny smogu wyeliminować

  Problem 2: państwo tracące kasę na górnictwo. Nie śledzę tematu, ale wiem że w przeciągu ostatnich 30 lat straciliśmy miliardy dotując ten nierentowny przemysł. W jednym roku państwo dopłaca, w drugim gdy ceny na rynkach są lepsze, kopalnia wypracowuje zysk i zamiast oddać kasę państwu, rozdaje ją strajkującym związkowcom którym "się należy"

 • farsizm

  Oceniono 1 raz 1

  "mieć plan, co zrobić dalej, żeby uratować Polaków".

  Pan Andrzej już wie co robić - zachować ostrożność na stoku.

 • szydlo4

  Oceniono 3 razy 1

  Duda wynalazł sposób na przekonanie świata, że spalając węgiel to nie szkodzi, mamy lasy to ten ditlenek węgla pochłoną. Zwracam uwagę na to, że:
  1. W równowadze, w okresie wieloletnim lasy, tak jak inne rośliny, pochłaniają tyle ditlenku węgla ile ich produkty wskutek rozkładu wydzielają. Tutaj nie rośnie i nie maleje globalne jego stężenie
  2. Spalanie węgla jednak uwalnia nowe "porcje" ditlenku węgla z węgla zmagazynowanego przed milionami lat i tlenu powietrza; wskutek czego jego globalne stężenie rośnie
  3. Dodatkowo, pozwalam sobie zwrócić uwagę Dudzie i jego doradcom, że w Polsce znajduje się ok. 10 mln ha lasów iglastych zawierających ok. 10 mld ton drewna. Przyjmując zawartość ok. 1 % m/m terpentyny (rozpuszczalnik organiczny, szkodliwy) w drewnie, wychodzi że mamy zmagazynowane w tyc drzewach ok. 100 mln ton terpentyny. Terpentyna jest lotnym rozpuszczalnikiem i paruje z drzew stojących (wyczuwamy jej obecność w lesie), jak i powalonych. Tak więc, te 100 mln ton terpentyny porównajmy z przerobem w Polsce ok. 15 mln ton ropy naftowej/rok. Tu, niestety, nie wiem ile rocznie paruje terpentyny z drzew, może ktoś dołączy do dyskusji i nam podpowie; będziemy mieli porównanie jak to nasze lasy...

 • zxv15001

  Oceniono 7 razy 1

  ta górnictwo morduje? a nie samochody ? a nie palenie w paleniskach domowych byle czym? co za kretyni

 • tkslazek

  Oceniono 3 razy 1

  A tutaj to, co się od was dowiedziałem wcześniej:
  Http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,7287813,16_statkow_emituje_wiecej_trucizny_niz_wszystkie_samochody.html

 • andrzej1.61

  0

  Przecież już cię narodziły niech więc zdychają, zgodnie z wolą prezydenta episkopatu solidarności i górników.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 0

  On nawet nie zmienił opon, gdy jechał na narty. Najchętniej jeździł by na nich 199 lat. Typowy pisowski mózg.

 • 1_do_27

  Oceniono 6 razy 0

  Kraśko, ludzie umierają nie od węgla spalanego w elektrowniach który jest filtrowany w 99,97% a potem z parą wyrzucany na pół świata ale od szlamu spalanego w domowych kozach.Rozumiesz że sami siebie zatruwamy w starych domach? A CO2 wahające się wokół ilości 0,03% (!!!) nie ma ŻADNEGO znaczenia dla klimatu. Zmiany temperatury spowodowane są Cyklami Milankovicia.

 • matts06

  0

  Duda skandalicznie, ale Kraśko to ten co będzie od dziś prowadził równie skandaliczny program w tv?

 • Oceniono 4 razy 0

  W Polsce jak mieszkalam zawsze strasznie mnie bolala glowa .Chodzilam do lekarzy.Lekarze twierdzili ze to zatoki.Wyjechalam do USA bol glowy zniknal.Jestem pewna teraz ze to z powodu smogu szczegolnie jak wial wiatr a mieszkalam w srednim miescie.Tutaj ogrzewaja gazem.A gaz calkowicie sie spala no i testy spalin samochodow sa robione.Jak samocho d nie spelnia kryteriow nie jest dopuszczany do ruchu

 • kar.as

  Oceniono 2 razy 0

  Zabija przede wszystkim to, co jest uwalnianie że spalanych śmieci. Oraz dym starych diesli.

 • masofrev

  Oceniono 3 razy -1

  > Ci ludzie są mordowani przez zanieczyszczone powietrze.
  Sęk w tym, że aby kogoś zamordować, trzeba mieć intencję... Powietrze raczej wolną wolą obdarzone nie jest, więc co najwyżej ludzi zabija...

 • Oceniono 1 raz -1

  Pierwsza rzecz w której mogę poprzeć nie mojego prezydenta, o ile jego wypowiedź jest szczerą, oraz że nie ma Ona uspokoić górników i sprzedać kopalnie zachodowi. Tym co uważają że przez górnictwo umiera 40 tyś ludzi to powiem, tak nie wypowiadanie się na szkodę Naszego Kraju, a szczególnie tym co byli kilka razy na Śląsku w swoim życiu, bo na codzień mieszkają w innych rejonach. Jeżeli dzisiaj na ekologię ma największy wpływ węgiel to proszę sobie przypomnieć czasy gdzie w każdym budynku tylko były piece węglowe i w tych domach ludzie grzali i gotowali w piecach węglowych jakoś nikt nie narzekał na smogi itp. Dzisiaj gdzie są inne możliwości gotowania i grzania, wszystko winny jest węgiel, a kto to wymyślił no ten co nie ma złóż węgla.

 • westgreg

  Oceniono 1 raz -1

  Przecież to pieprzenie w bambus. Dudzie jest wszystko jedno, na czym będzie się opierała polska energetyka - podlizuje się elektoratowi, bo ma taki zawód. Węgiel równie dobrze można importować (co zdaje się, ma miejsce w tenkraju). Jeżeli chcemy rozwiązać problem, to nie tędy droga.

 • eldemon

  Oceniono 2 razy -2

  Gdzie ...rwa macie jakieś dowody, że powietrze w Polsce morduje ludzi?!
  No gdzie ...rwa?!

 • 13facet13

  Oceniono 2 razy -2

  Kraśko to jest gość, zno się kurde na wszystkim , no jak wszyscy eksperci na "wybiórczej"

 • six_a

  Oceniono 2 razy -2

  odpowiem panu dziennikarzowi w imieniu prezydenta: mam to w dupie.

 • antygazeta2

  Oceniono 4 razy -2

  Fakty są takie, że kraśko to przemalowany komuch na hrabiego w bryczesach na kasztance.

 • doubletea

  Oceniono 4 razy -2

  Odprowadziłam dziecko do szkoły, w smogowym smrodzie. W drodze powrotnej już miałam plamy przed oczami - początek migreny i uczucie piachu na języku i w gardle. Do końca dnia funkcjonowałam jak na granicy dwóch światów, stępiona bólem głowy. Nie można wyjść na spacer, więc nie da się zdrowo spać. Po dwóch godzinach pobudka, przewracanie się do rana. Otwieram okno, bo mam zatkany od dusznego powietrza nos, ale wpada smród, więc je znowu zamykam i tak parę razy. Rano ledwo się zwlekam z łóżka, ubieram i znowu wychodzę na smród. I tak kilka miesięcy w roku.
  Przestańcie miłym głosem mówić i pisać, jak się przystosować do sytuacji. Nie chcę się przystosowywać. Przestańcie truć! Chcę żyć, oddychać spokojnie, a nie na ćwierćwdechu, wychodzić z dziećmi na długie spacery, pojechać na narty w polskie góry. Witamina D nikomu na smrodową depresję z powodu braku powietrza nie pomoże. Kto zapłaci za nasze leczenie?

  Chrońmy górnictwo i nasze czarne złoto. A orkiestra niech przygrywa jak na Titanicu.

  Dlaczego ludzie palą węgiel i śmieci? Bo ich na nic innego nie stać? Ale samochody, telewizory, wódka na święta są? Jeżeli cię nie stać na dom z ogródkiem i wszystko, co się z nim wiąże, w tym takie grzanie, żeby innym nie robić krzywdy, zamieszkaj w bloku. Nie zrobisz tego, bo masz innych, w tym swoje własne dzieci, w d.

  Jeżeli z dnia na dzień można uciąć komuś 500+, dostęp do leków czy handlowe niedziele, nie można znaleźć szybkiego środka prawnego na trucie? Można, tylko do tego trzeba jaj. Mieć odwagę myślenia właściwymi priorytetami. Na tamten swiat, na który trafimy po śmierdzącym życiu, kasy, która za tym stoi, ze sobą nie weźmiemy.

 • elkana777

  Oceniono 2 razy -2

  i tak Unii został tylko dwutlenek węgla jako towar luksusowy

 • kreciarobota59

  Oceniono 7 razy -3

  Synu agentów ,komunistów,przestań kłamać,.Płaca ci olbrzymie piniadze za prowadzenie programów,wiec szczekasz głupoty ,Smog to był w latach 70-80-tych w ubiegłym wieku gdzie przemysł dymił,mieszkańcy nie mieli kuchenek na gaz i prąd ,dziś jest o wiele lepiej.Klimat kłamco,oszuście zmienia sie na kuli ziemskiej co jakiś czas ,zależne to jest o AKTYWNOŚCI SŁOŃCA,Księżyca,nawet ostatnie 2000 lat były różne okresy ciepłe i zimne w Europie.Słyszałeś Komuchu o KAMIENIACH GŁODU na rzece ŁABIE? Poczytał H...Bolszewiku

 • mireczekb

  Oceniono 5 razy -3

  Panie Kraśko. Ilu ludzi wymordowała formacja, której przedstawicielami byli twój ojciec i twój dziadek ? O tym zrób materiał. Odczep się od węgla.

 • javall

  Oceniono 5 razy -3

  Imbecyl zauwazyl ze zanieczyszczenie powietrza powstalo teraz, wczesniej POwietrze bylo krystaliczne oczywiscie.

 • Oceniono 6 razy -4

  Fakty są takie, że pod wpływem ideologii ateistycznych, neomarksistowskich, głoszonych między innymi na antenie Radia TOK FM przez red. Kraśkę i jemu podobnych dokonuje się na świecie rocznie, według danych WHO - 52 000 000 aborcji. Nic tak nie zanieczyszcza powietrza jak lewackie ideologie, panie Kraśko.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 8 razy -4

  >Kraśko odpowiada na słowa Dudy. "Fakty są takie, że zanieczyszczone powietrze w Polsce >morduje ludzi"

  Kraśko umyślnie sieje propagandę i wprowadza w błąd aby panikować ludzi.
  Węgiel spalany w elektrociepłowniach nie jest źródłem smogu.
  W elektrociepłowniach cząstki stałe są wychwytywane przez elektrofiltry.
  Źródłem smogu są śmieci spalane w lokalnych kotłowniach co.
  Elektrociepłownie wydzielają CO2 - ale on nie jest trujący.
  To ten sam gaz, który jest w napojach gazowanych.
  Jest podobno odpowiedzialny za tzw. globalne ocieplenie ale to kwestia dyskusyjna.
  Tak samo dyskusyjne jest czy ocieplenie szkodzi Polsce.

 • jajek01

  Oceniono 8 razy -4

  Górnicy to zaraz po nauczycielach najbardziej pasożytniczy zawód ... Przynoszą same straty dla ludzkości i gospodarki .

 • exhajer1

  Oceniono 7 razy -5

  Proponuję panu Kraśce, zacząć od siebie. Radio TOK FM na korbę, lub kierat, a do pracy czy na delegację piechotą. No i oczywiście zakaz gotowania żarcia i grzania dudy inaczej niż przez pocieranie zgrabiałymi rękami.

 • elkana777

  Oceniono 10 razy -6

  Kraśko, jeszcze ma za złe że go wywalili z TVP, do psychologa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX