Prezydent polecił tekst o "wyssanym z palca efekcie cieplarnianym". Wyjaśnił, że przez niedopatrzenie

Andrzej Duda zachęcił na Twitterze do lektury tekstu zamieszczonego na portalu salon24.pl. Zawiera kontrowersyjne tezy i sformułowania, między innymi o "wyssanym z palca efekcie cieplarnianym".

“Bardzo dobry artykuł o emisji CO2 w UE. Przystępnie przedstawia realną sytuację. Warto przeczytać. Polecam.” - napisał na Twitterze Andrzej Duda o tekście "Polska największym trucicielem w UE? Niemcy - 22,4% emisji, Polska - 8,5%!" zamieszczonym na salon24.pl

Można w nim przeczytać o “wyssanym z palca efekcie cieplarnianym”. Unia Europejska określona jest jako "Jewropa", a Niemcy jako "IV Rzesza".

Autor tekstu stawia że, że Polska jest "chłopcem do bicia" w UE, a “CO2 nie truje! Jest gazem przyjaznym. Bez CO2 nie byłoby życia, nie byłoby jego ewolucji.”

Wpis prezydenta wywołał wiele krytycznych komentarzy.

 - Panie prezydencie, czy przeczytał Pan tekst, który Pan poleca? Czy uważa Pan UE za "Jewropę", a Niemcy za "IV Rzeszę", która "sra na normy"? Jest pan prezydentem Rzeczypospolitej, a nie internetowym trollem! Takimi wyskokami kompromituje Pan siebie i nasze państwo! - napisał na Twitterze Adrian Zandberg z Partii Razem.
 

Tweet nie był opublikowany długo - został już usunięty. Prezydent napisał też, że polecił tekst bez przeczytania go w całości i było to błędem. - Nie podzielam poglądów i stylu wypowiedzi zawartej w 2 części - wyjaśnił.

W Katowicach trwa właśnie szczyt COP24 . Jego głównym celem ma być uzgodnienie i doprecyzowanie kwestii związanych z planem ustalonym w ramach porozumienia paryskiego. 

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (21)
Prezydent poleca tekst o "wyssanym z palca efekcie cieplarnianym". Czytamy w nim o "Jewropie" i "IV Rzeszy
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 2

  Zmiany klimatu sa zjawiskiem cyklicznym, zdecydowanie przeceniane sa tu mozliwosci czlowieka, ale nawet gdyby ten wplyw istnial to i tak nic w obecnej stanie technologicznym nie da sie praktycznie zrobic.
  Takim przelomem moglaby byc technologia fuzji jader cyklu protonowego, jednak do dzis nie udaje sie pokonac oddzialywan bliskich.
  Nawet gdyby udalo sie dokonac przelomu w energii termojadrowej to i tak swiat inzynierii przypomina iz nie istnieje cos za darmo i nie istnieje tevhnologia bez kosztow ubocznych, takie rzeczy istnieje jedynie w mozgach lewactwa i ich pomyslach na ksiezycowa gospodarke.
  Takim dobrym przykladem byla w krajach realnego socjalizmu np. niska sprawnosc linii przesylowych generatorow spalania etc. ktora powodowala iz np. energia wytworzona z wegla szla na zasilenie kopalnii i kolei ktora dostarczano wegiel do elektrowni. W tym lewactwo jest naprawde niezle i pierwszymi lewakami byli poszukiwacze perpetum mobile.

 • lucek10

  Oceniono 2 razy 0

  Tłumaczenie godne gów.niarz.rza! Kolejna kompromitacja tego typka!

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 0

  Lindzen uważa, że ​​nie ma dowodów z rzeczywistego świata na poparcie teorii globalnego ocieplenia. „To, jaką zostawimy planetę naszym wnukom (…) będzie zapisem niezgłębionej głupoty, a także krajobrazem zdegradowanym przez rdzewiejące farmy wiatrowe i rozkładające się panele słoneczne. Fałszywe twierdzenia o konsensusie naukowym na poziomie 97 proc., nie oszczędzą nas naukowców i prawdopodobnie znacznie obniży to zaufanie dla nauki. Być może nie będzie to wcale takie złe – z pewnością dotyczyć to będzie oficjalnej nauki. Jest przynajmniej jeden pozytywny aspekt obecnej sytuacji. Żadna z proponowanych polityk nie będzie miała większego wpływu na gazy cieplarniane. W ten sposób będziemy nadal czerpać korzyści z jednej rzeczy, którą można jednoznacznie przypisać podwyższonemu stężeniu dwutlenku węgla: mianowicie jego skutecznej roli jako przyspieszacza wzrostu roślin i zmniejszenia ich podatności na suszę.

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 0

  Naukowiec zajmujący się klimatem, prof. Richard Lindzen, fizyk atmosfery i profesor meteorologii MIT, znany z prac o dynamice atmosfery i falach atmosferycznych, członek National Academy of Sciences nie pozostawił suchej nitki na ostatnim, alarmistycznym raporcie oenzetowskiej IPCC. Powiedział, że raport jest „nonsensowny” i głównym jego celem jest obalenie cywilizacji przemysłowej.
  Raport IPCC stanowi, że ocieplenie o 2 stopnie Celsjusza spowoduje, że Koło Podbiegunowe będzie wolne od lodu morskiego w lecie raz na 10 lat. „Tymczasem zdjęcia z satelity Ocean and Sea Ice Satellite Application Facility (OSI SAF) High Latitude Processing Center pokazały w zeszłym miesiącu, że arktyczny lód osiągnął największy poziom od 2014 roku” – wyjaśniał naukowiec.

 • tower7

  Oceniono 8 razy 0

  Co dzień kolejna kompromitacja. Czy to jakiś nałóg czy po prostu facet jest przyglupem?

 • matts06

  Oceniono 8 razy 0

  Niech ktoś mu wyłączy internet... To już nawet przestaje być śmieszne, ten facet nie tylko kompromituje siebie, ale kompromituje nas wszystkich, Polskę.

 • Uociec

  Oceniono 8 razy 0

  No to kościelny znów odleciał !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX