W TVP nie zrozumieli taśm, które ujawnili? Pereira w ogniu krytyki za wpis o "Wyborczej" i Kwaśniaku

Szef portalu TVP Info Samuel Pereira nie widzi niczego kontrowersyjnego w zatrzymaniu byłego wiceszefa KNF Wojciecha Kwaśniaka. Inni dziennikarze mają odmienne zdanie.

Prenumerata cyfrowa TOK FM i Wyborcza.pl - pierwszy taki dwupak! Do kupienia prosto i wygodnie, a do tego 50% taniej. Sprawdź szczegóły >>> 

W czwartek zatrzymano Andrzeja Jakubiaka, byłego szefa KNF oraz sześć innych osób, w tym Wojciecha Kwaśniaka, zastępcę Jakubiaka. Działania CBA to część śledztwa ws. nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014.

"Gazeta Wyborcza" krytykuje zatrzymanie Kwaśniaka, przypominając, że były wiceszef KNF zapłacił wysoką cenę za to, że interesował się działalnością SKOK Wołomin.

Przypomnijmy, 16 kwietnia 2014 roku, gdy KNF rozpoczęła kontrolę w SKOK Wołomin, Wojciech Kwaśniak został ciężko pobity przed swoim domem. Prokuratura zatrzymała w związku z tą sprawą Piotra P., byłego oficera WSI, współzałożyciela SKOK-u Wołomin.

Szef portalu TVP oburzony

Krytyką ze strony "GW" oburzony jest Samuel Pereira, szef portalu TVP.info. "GW płacze nad zatrzymaniem Wojciecha Kwaśniaka. Cóż, może warto przypomnieć sobie, jak to Kwaśniak problematyczne sytuacje z milionerami załatwiał" napisał na Twitterze. I dołączył fragment nagrań z podsłuchanych rozmów polityków i biznesmenów.

W ujawnionym fragmencie, biznesmen i miliarder Leszek Czarnecki (dzięki któremu wybuchła afera KNF - red.) opowiadał, że Wojciech Kwaśniak spotkał się z nim, by poinformować, że nie pozwoli mu na zakup banku w spółce z rodziną Rothschildów, którą FBI oskarżała o branie brudnych pieniędzy.

Nie trzeba było czekać. Wpis Samuela Pereiry wywołał lawinę komentarzy. "Dobrze, że nawet TVP docenia pracę Wojciecha Kwaśniaka" – napisał ironicznie Bartek Godusławski, dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej".

"Samuel, Kwaśniak nie dał licencji Rotschildowi. Mimo telefonów Blaira do Tuska. Uprzedził, że nie da i niech Czarnecki zmieni wspólnika. Czy mógłbyś podkreślić co budzi Twoje wątpliwości? PS ważne, że Chłopcy z Placu Broni poszli Ci jak z bicza strzelił i wszystko zrozumiałeś" - skomentowała Dominika Długosz, dziennikarka Polsat News.

Szef TVP Info bronił się. I brnął w oskarżenia pod adresem Wojciecha Kwaśniaka. "Ze strachu przed podjęciem trudnej (ale zgodnej z prawem) decyzji - spotkał się z partnerem zainteresowanego i ujawnił mu szczegóły, do których ten nie miał uprawnień. Jeśli tak działa "dobry urzędnik", to ja dziękuję za takich "dobrych urzędników". (…) jeśli L. Czarnecki mówił prawdę, to niestety w tej konkret tej sprawie doszło do niedopełnienia obowiązków" – odpowiadał krytykom na Twitterze.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (112)
Zatrzymanie Kwaśniaka Pereira krytykowany za wpis na Twitterze
Zaloguj się
 • gebe14

  Oceniono 66 razy 58

  przecież ten uchodzca nie umie czytać po polsku .. gdzie go nauczyli ? w syri ? czy w pakistanie ?

 • fuka

  Oceniono 43 razy 41

  Kolejny "mistrz" w odwracaniu kota ogonem puka od spodu.
  Odkąd nastała "dobra zmiana" koty w tym kraju nie mają spokoju, po odsunięciu PiS od władzy - im też trzeba będzie ten czas znęcania się nad nimi jakoś zadośćuczynić..

 • iarna

  Oceniono 41 razy 37

  Perejro to jest taki gość, który najpierw powinien zebrać po ryju tak jak Kwaśniak, a potem policja powinna go zamknąć za napaśc na bandytów. Wtedy może by coś skumał.

 • homo_lupus

  Oceniono 41 razy 37

  Jak patrzę na Samuela P., to tak sobie myślę, że naprawdę imigranci nie zawsze są osobami pożądanymi.
  Zwłaszcza jak ich gorliwość w epatowaniu patriotyzmem wobec nowej ojczyzny ściga się z serwilizmem i deficytami intelektualnymi.

 • tacx

  Oceniono 38 razy 34

  Określić tego cymbała z Portugalii mianem cymbała to byłby komplement.

 • roosevelt5

  Oceniono 32 razy 30

  Ty Pereira.
  Ile ci płaca za takie brednie?
  Za pieniądze wyłączasz rozum i przyzwoitość.

 • cezar85

  Oceniono 22 razy 20

  gdyby samozaoranie było sportem

  pisuary zajmowaliby trzy miejsca na podium

 • wolak007

  Oceniono 22 razy 20

  To nie był dobry dzień dla Samuelka!...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX