Magdalena Środa o Kamili Gasiuk-Pihowicz: Głupio mi z jej powodu. Za co się sprzedała?

Prof. Magdalena Środa skrytykowała na Facebooku decyzję posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz. Polityczka wraz z siedmioma innymi posłami Nowoczesnej przeszła w środę do klubu Platformy Obywatelskiej.

"Głupio mi z powodu Kamili Gasiuk-Pihowicz. Skrytykowałam (radykalnie) radnego Kałużę, bo sprzedał się za stanowisko. Za co sprzedała się Kamila? Za europarlament?" - pyta prof. Magdalena Środa na Facebooku. Zdaniem filozofki i publicystki zachowanie polityków Nowoczesnej, którzy dołączyli do klubu PO, jest plugawe i można je nazwać zdradą.

Prof. Magdalena Środa przewiduje, że w przyszłości politycy ci nie cofną się przed kolejną taką woltą, o ile będą mieli taką okazję. Następnie wykładowczyni zwraca sie do przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. "Trzeba było (Schetyno!) poczekać na dobry moment by zwiększyć wartość, a przede wszystkim, jedność koalicji. Wchłonąć Nowoczesną pokazując, że chodzi o siłę antyPiS, ale podkupywać (wabić) zdrajców? Rozbijać koalicję? Wykorzystywać konflikty? Co to za wartość?" - zastanawia się prof. Środa.

Swój wpis filozofka kończy konkluzją, że "kobiety w męskim świecie przejmują niestety męskie wzorce: narcyzm, ambicje, spryt, spisek, oportunizm, sprzedajność".

"To bezsensowne" - podsumowuje prof. Magdalena Środa.

Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz tłumaczy

W czwartek posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz była rozmówczynią Karoliny Lewickiej w TOK FM. Powiedziała, że jej rozstanie z Nowoczesną było podyktowane chęcią ratowania Koalicji Obywatelskiej.

- Trzeba powiedzieć wprost, że w Nowoczesnej bardzo jasno rysował się pewien spór. Pojawiały się bardzo mocno głosy współpracowników Katarzyny Lubnauer mówiące o tym, że Nowoczesna powinna wyjść z koalicji i samodzielnie pójść do wyborów do Sejmu, Senatu i do Parlamentu Europejskiego - powiedziała Gasiuk-Pihowicz. 

Karolina Lewicka nie chciała uwierzyć w te wyjaśnienia w kontekście badań poparcia, które plasują Nowoczesną (w przypadku samodzielnego startu) poniżej progu wyborczego.

Dlaczego Gasiuk-Pihowicz przeszła do PO-KO? Miało chodzić o spór

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Czy zgadzasz się z krytyką transferu posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Magdalena Środa o Kamili Gasiuk-Pihowicz: Za co się sprzedała?
Zaloguj się
 • mawoj11

  Oceniono 4 razy 4

  "(...)narcyzm, ambicje, spryt, spisek, oportunizm, sprzedajność. "
  Świetne podsumowanie Lubnauer, która przy wsparciu feministek, próbowała przerobić Nowoczesną na Polską Partie Feministyczną. Anihilacja Nowoczesnej, którego dokonała Lubnauer w tak krótkim czasie, doskonale ilustruje idiotyzm cytowanej tezy, że wymienione w cytacie cechy przypisać można tylko mężczyznom. Przecież feministki udowodniły naukowo, że kobiety są szlachetne, nigdy nie kłamią, nie maja ambicji, a intrygi i spiski są im zupełnie obce. Narcyzm to zaś cecha wyłącznie męska, a świat zaś byłby lepszy, gdyby nim rządziły wyłącznie kobiety - jak w Nowoczesnej...

 • Marek Trybut

  Oceniono 6 razy 4

  1/ Póki co to Kamila sprzedała się za stanowisko wiceprzewodniczącej klubu PO, które już na nią czekało. Schetyna o to zadbał.
  2/ Wyborcy głosując często kierują się nie nazwiskiem a nazwą partii. Jakoś nikt nie mówi o wyborcach. Ci przecież głosowali na Nowoczesną a nie na Koalicję.

 • hat75

  Oceniono 9 razy 3

  a mnie nie zaskoczyło zachowanie posłanki Pihowicz(bardzo mocno promowana przez niektórych dziennikarz, w sumie ich prawo), wcześniej czy później można się było tego spodziewać, współczuje przewodniczącej Lubnauer, ale chyba podświadomie wiedziała co jej zagraża, a raczej kto

 • zapatero333

  Oceniono 2 razy 2

  Cechy męskie...ha,ha,ha! Proszę Pani, co Pani plecie, to u feministek narcyzm stoi na 1.miejscu !

 • masofrev

  Oceniono 2 razy 0

  Prof. Środa gie wie, red. Warakomska Gasiuk-Pihowicz podziwia! I uważa, że taki polityczni brutuizm to zupełna normalka:
  www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,24249411,polityczne-ruchy-tektoniczne-w-po-i-nowoczesnej-zdrada-niedopuszczalne.html?read-later=1

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 0

  Gdy nikt kandydujący do sejmu, nie jest tym, kim jest,

  to jak tu trafnie wybrać ?

  Z powodu tego dylematu, nie głosuję !

 • realizmforte

  Oceniono 8 razy 0

  Profesor Środa znowu ma 100% racji. Szlag mnie trafia, jasna cholera i czarna dżuma.
  Kiedy to się skończy ??!!
  Pichowicz, słuchaj, słuchaj, słuchaj Środy, bosa kretynko !!!

 • patrycja212121

  Oceniono 10 razy 0

  Pani Profesor ma rację - szkoda tylko że grała swego czasu na PO , a przeciwko kandydatce Twojego Ruchu na Marszałka Sejmu, pani Grodzkiej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX