Andrzej Jakubiak wyszedł na wolność. Inni zatrzymani w czwartek urzędnicy KNF też wychodzą

Były prezes KNF Andrzej Jakubiak już na wolności, pozostali zatrzymani w czwartek rano urzędnicy, w tym były wiceszef KNF Wojciech Kwaśniak, również opuszczą prokuraturę.

Śledczy nie zdecydowali się na wniosek do sądu o tymczasowy areszt, a na poręczenia majątkowe w kwotach od 100 do 200 tysięcy złotych. Informacja ta pochodzi od mecenasa Jerzego Naumanna.

Były szef KNF Andrzej Jakubiak i i jego zastępca Wojciech Kwaśniak zostali wczoraj zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Agenci zatrzymali również pięciu innych urzędników Komisji Nadzoru Finansowgeo.

Siedmioro urzędników opuściło prokuraturę przed upływem 48 godzin po spektakularnym zatrzymaniu w czwartek o 6 rano.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zarzuca byłemu szefostwu KNF, że wiedziało o przestępczym procederze wyłudzania kredytów w SKOK-u Wołomin, jednak nie podjęło na czas odpowiednich działań. Tyle, że z przepisów, które mówią o tym, kiedy można powołać zarząd komisaryczny wynika, że to ostateczność, a przesłanki powołania takiego zarządu nie są jasno określone.

Murem za Jakubiakiem i Kwaśniakiem stanęli zarówno Związek Banków Polskich jak i byli prezesi Narodowego Banku Polskiego. Przypomnieli, że zatrzymani zostali ci, którzy zwalczali nadużycia w układzie SKOK-ów, przez co Wojciech Kwaśniak w 2014 roku został pobity i ledwo uszedł z życiem.

Tuż po czwartkowym zatrzymaniu Jakubiaka, Kwaśniaka i innych urzędników, sprawę skomentowała Bianka Mikołajewska, dziennikarka która pisze o nieprawidłowościach w SKOK-ach. "Skandaliczna próba rozmycia przez prokuraturę i CBA dwóch afer naraz: korupcyjnej propozycji Marka Ch. (przez pokazanie, że rzekomo także byli szefowie KNF są jakoś "umoczeni") i afery SKOK Wołomin (obciążenie tych, którzy ją ujawnili)" - napisała na Twitterze.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

O co chodzi w aferze KNF?

Czy zgadzasz się z oceną Bianki Mikołajewskiej ws. zatrzymania poprzednich władz KNF?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (118)
Andrzej Jakubiak wyszedł na wolność. Inni urzędnicy KNF też zostaną wypuszczeni
Zaloguj się
 • Popijajac Piwo

  Oceniono 38 razy 36

  "Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zarzuca byłemu szefostwu KNF, że wiedziało o przestępczym procederze wyłudzania kredytów w SKOK-u Wołomin, jednak nie podjęło na czas odpowiednich działań."

  Paradne, ciekawe kto szczekał najgłośniej, żeby SKOK-ów nie obejmować nadzorem KNF?...

 • sailor2016

  Oceniono 31 razy 29

  Złodziej krzyczy łapać złodzieja. Panie Zero powoli pakuj szczoteczkę do zębów i wazelinę. Przyda się pod celą.

 • Mr. X

  Oceniono 22 razy 22

  Ziobro !!!
  Co ?
  Ty ... już wiesz co !!!!!

 • ruter77

  Oceniono 22 razy 20

  Zapłacimy wszyscy jako obywatele bo trzeba będzie zapłacić tym ludziom odszkodowania, ciekawe czy zapłacą tez prokuratorzy i urzędnicy odpowiedzialni za ten cyrk?

 • calmy

  Oceniono 19 razy 19

  >>>>Prokurator generalny Zbigniew Ziobro zarzuca byłemu szefostwu KNF, że wiedziało o przestępczym procederze wyłudzania kredytów w SKOK-u Wołomin, jednak nie podjęło na czas odpowiednich działań. <<<<

  Ziobro z Biereckim też wiedzieli. Na szczęście nie można im zarzucić bezczynjności: Bierecki kierował wyłudzeniami a Ziobro go wówczas ochraniał.

 • czechy11

  Oceniono 21 razy 19

  Fakty są tak przerażajace ze nawet Zbigniew Stalin Zero bal się wystąpić do dyżurnego pisowskiego sędziego o areszt.

 • muflonex

  Oceniono 19 razy 19

  Jak ujawnisz neonazistów, to cię zgarną do aresztu.
  Jak walczysz z korupcją, to cię zgarną do aresztu.

  Gdybym mieszkał w Polsce, to bałbym się, że ktoś mnie okradnie, nie dlatego, że coś bym stracił, ale że przyszłaby milicja obywatelska mnie zgarnąć. Taki to pięknie rządzony przez mafię kraj.

 • munaciello

  Oceniono 16 razy 16

  Szopka dla Ciemnego Ludu - koniec pierwszego aktu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX