Niespokojnie w Paryżu. Żółte kamizelki starły się z policją, w ruch poszedł gaz łzawiący

Doszło do starć demonstrantów z policją - funkcjonariusze użyli wobec protestujących gazu łzawiącego. Przed i w trakcie protestu policja zatrzymała ponad pół tysiąca osób, ponad 360 z nich trafiło do aresztu.

Zatrzymani to osoby przy których znaleziono niebezpieczne przedmioty - młotki czy kije baseballowe.

Mimo że rząd wycofał się z planowanej podwyżki akcyzy na paliwo, manifestacje trwają - przerodziły się w protesty przeciwko wysokim kosztom utrzymania. Wśród protestujących pojawili się pracownicy ochrony zdrowia.

Aby zapobiec powtórzeniu się rozruchów, jakie miały miejsce przed tygodniem i dwoma tygodniami, policja zmobilizowała w całej Francji prawie 90 tys. funkcjonariuszy. W Paryżu zamkniętych jest dziś wiele muzeów oraz sklepów.

Frustracja Francuzów

Frustracja części francuskiego społeczeństwa jest ogromna. Żółte kamizelki czują się oszukane przez prezydenta Emmanuela Macrona, w którym wielu Francuzów pokładało spore nadzieje. Tymczasem sytuacja życiowa części z nich zamiast się poprawiać, pogarsza się.

Emmanuel Macron ma obecnie poparcie jedynie 1/4 Francuzów, co jest najniższym wynikiem wśród francuskich prezydentów. I zapewne dlatego we wtorek - po długim milczeniu - ma on zabrać głos i - jak sugerują francuskie media - przedstwi wtedy swoją propozycję na rozwiązanie kryzysu.

Radio TOK FM i Wyborcza.pl teraz w jednym pakiecie - wygodniej i aż o 50% taniej. Takiej oferty nie było jeszcze nigdy! Sprawdź szczegóły >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (7)
Zamieszki w Paryżu. Żółte kamizelki starły się z policją
Zaloguj się
 • beznyl

  Oceniono 3 razy 3

  Czy debile z PO nadal będą wiernopoddańczo słuchać dobrych rad Macrona w zakresie demokracji?

 • tomaselli

  Oceniono 2 razy 2

  Na zolte kamizelki napadly hordy bandytow ubranych w policyjne mmundury. Nie oszczedzaja nawet mlodziezy szkolnej , kazac i kleczec jak robili to hitlerowcy z ludnoscia okupowanych krajow , a przede wszystkim w Polsce. Vive la France !

 • kopandopol

  Oceniono 2 razy 2

  Walić ludzi demokratycznymi pałami brukselskimi po łbach!!! Walić!!!

 • tepege

  Oceniono 2 razy 2

  Trzeba wyeliminować fizycznie populistę Macrona.

 • maruda.marudna

  Oceniono 2 razy 2

  Wywlec tę świnię Macrona na bruk i zaszlachtować!

 • smurfmadrala

  Oceniono 4 razy 2

  Macron - trudno powiedzieć coś o nim dobrego, także we Francji brak mężów stanu, seryjnie wybierają "pomyłki" elektorskie. Każdy kończy w niesławie.
  System i społeczeństwo kryzysu.

 • axermann

  Oceniono 3 razy 1

  Cudownie!!! Cudownie!!! Kolejny cudowny weekend we Francji!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX