Bronisław Komorowski: Nie wierzę w Roberta Biedronia. To nostalgia za czymś, czego nie ma, a może być

- Wszystkim życzyłbym szukania porozumienia z Platformą - powiedział Bronisław Komorowski w TOK FM. Były prezydent dodał, że nie wierzy w sukces wyborczy ruchu Roberta Biedronia.

Piotr Kraśko zapytał, czy Polska zmierza w stronę systemu dwupartyjnego. Zdaniem Bronisława Komorowskiego wyniki wyborów samorządowych pokazują, że lepiej iść razem, niż osobno. - Wierzę w to, że każdy poseł potrafi kalkulować - ocenił polityk.

Bronisław Komorowski dodał, że nie wierzy w zdolność Roberta Biedronia do zbudowania liczącej się siły, która osiągnie znaczący wynik w wyborach. - To nostalgia za nowością. Za czymś, czego nie ma, a może być - podkreślił Bronisław Komorowski, zwracając uwagę, że było już kilka takich projektów na polskiej scenie politycznej, np. Samoobrona, Ruch Palikota i Nowoczesna. Jego zdaniem Biedroń powinien dogadać się z PO ws. startu pod wspólnym szyldem. - Polityka jest trudnym rzemiosłem. Tu trzeba ludzi doświadczonych - ocenił Bronisław Komorowski.

Jarosław Kaczyński w Jachrance

Dziennikarz TOK FM zapytał o wystąpienie przewodniczącego Jarosława Kaczyńskiego w Jachrance. - Odniosłem wrażenie, że słucham starszego pana, zestarzałego polityka, który goni w piętkę - powiedział Bronisław Komorowski. Według byłego prezydenta RP polityk PiS nie znalazł odpowiedzi na aferę KNF i zbliżające się podwyżki związane z rosnącą ceną prądu. Zamiast tego szef PiS powtarza slogany sprzed kilkunastu miesięcy. Bronisław Komorowski dodał, że PiS rządzi niepodzielnie od 3 lat, a w partii już widać zgniliznę i korupcję.

Kraśko zaczął się zastanawiać, czy opozycja ma opowieść o Polsce, która będzie atrakcyjna dla wyborców. - To słuszne pytanie, bo jeśli opozycja chce wygrać wybory, to nie może się zatrzymać na krytyce PiS-u - zauważył Bronisław Komorowski.

Były prezydent podkreślił, że warunkiem sukcesu wyborczego jest wspólna lista do parlamentu. - Wszystkim życzyłbym szukania porozumienia z Platformą Obywatelską, która wyrosła na największą siłę opozycyjną. Posłowie obserwujący to z bliska tam lokują swoje nadzieje na osobisty sukces w wyborach - powiedział polityk.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Posłuchaj podcastu!

 • czyją winą i dlaczego według Bronisława Komorowskiego jest podwyżka ceny prądu?
 • skąd biorą się transfery międzypartyjne w parlamencie?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (66)
Bronisław Komorowski w TOK FM. Wywiad prowadzi Piotr Kraśko
Zaloguj się
 • rownowaznik

  Oceniono 12 razy 6

  Wolę Biedronia niż takich tępych smutasów jak Komorowski.

 • werner53

  Oceniono 14 razy 6

  Komorowski nie wierzyl rowniez we wlasna przegrana, a przegral.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 9 razy 5

  "To nostalgia za czymś, czego nie ma, a może być..."
  Błagam:D
  Cytujcie więcej "autorytetów" opozycji Komorowskiego Brejzę Niesioła Schetynę... :D

 • Marek Trybut

  Oceniono 15 razy 3

  Wartość komentarza politycznego Komorowskiego najlepiej oddaje wypowiedziany przez niego OKSYMORON: "To nostalgia za nowością."

  Czy można tęsknić za NOWOŚCIĄ?

  Przykre, że interes PO odbiera Komorowskiemu ocenę sytuacji politycznej i społecznej w Polsce.

 • jakub53

  Oceniono 6 razy 2

  Bronek juz nie wierzy w samego siebie, szkoda ze wklada kij w szprychy. Robert jest jak jogurt, ale dajcie mu zaistniec.Kazdy ruch na skostnialej scenie polsko-politycznej jest mile widziany. Chocby po cegielce rozmontujmy ten mur Jadzi z Zoliborza;) O kociarzu nie wspominam, bo trzymaja go tylko kroplowki z Szaserow...

 • morgenroth

  Oceniono 14 razy 2

  Z serii "Mondrości i porady rzyciowe Brąka"

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy 1

  JA tam nie chcę pamietać Bronek swoich wrażeń po twoich przemówieniach...

 • littoral

  Oceniono 3 razy 1

  Pan Bronisław Komorowski jest - przy całym szacunku - politycznym emerytem, który sam sobie doradził tak, że z kretesem przegrał wybory prezydenckie. Może obecnie mieć dowolne opinie, ale one są w tej sytuacji bez większego znaczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX